Estijos prezidentas: Atsisakydamos šauktinių mažos šalys suklydo

Kaip skelbia ELTA, Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas savo interviu estų žurnalui „Ir“ teigė, kad šauktinių atsisakiusios ir prie profesionalios kariuomenės perėjusios mažos šalys suklydo.

Savo poziciją T. H. Ilvesas argumentavo tuo, kad didelę profesionalų armiją gali suburti tik didelės, daug gyventojų turinčios šalys, tarkim, Didžioji Britanija ar Vokietija, o mažoms šalims, tokioms kaip Latvija arba Švedija, sutelkti profesionalią kariuomenę sunku, nes šiose šalyse nėra daug gyventojų.

Estijos prezidento manymu, 2 tūkstančių profesionalų kariuomenės pakaktų vienam mūšiui. „Viskas būtų baigta jau po pirmojo mūšio. O kas būtų su likusia Latvijos dalimi?“, – retoriškai klausė T. H. Ilvesas.

T. H. Ilveso teigimu, karinė tarnyba privaloma Estijoje, Suomijoje ir galbūt Graikijoje. Estijoje tokia tarnyba trunka metus, per juos šauktiniai dalyvauja kariniuose apmokymuose. Estijos vadovas taip pat pranešė, kad kitąmet rengiamose karinėse pratybose dalyvaus 11–15 tūkst. karių, iš viso Estija galėtų surinkti iki 30 tūkst. karių – įvedus profesionalią karinę tarnybą neįmanoma.

Estijos vadovas pastebėjo, kad Rusijos kariuomenė pastaraisiais metais pasikeitė – pirmenybę teikiama mažoms ir mobilioms greitojo reagavimo grupėms, kurias galima būti žaibiškai perdislokuotos. „Jie nuolat rengia karines pratybas, jų daliniai dingsta be jokio perspėjimo ir staiga atsiranda visai kitoje vietoje“, – įspėjo Estijos prezidentas ir pabrėžė, kad karybos metodus turėtų keisti ir Baltijos šalys.

Tiesos.lt pastebi, kad ministro įsakymu Lietuvoje panaikintos šauktinių kariuomenės klausimu prezidentė Dalia Grybauskaitė pasisakyti atkakliai vengia.

Daugiau apie dabartinę Lietuvos kariuomenės situaciją skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

Jonas Kronkaitis: Kariuomenės padėtis blogesnė, negu manote

Jonas Kronkaitis. Su dabartine kariuomene neįmanoma atremti grėsmės

Jonas Kronkaitis. Kaip stiprinsime Lietuvos valstybę?

Jonas Kronkaitis. Kaip stiprinsime Lietuvos valstybę?

Kodėl R. Juknevičienė ir E.Jakilaitis bijo diskutuoti su Jonu Kronkaičiu?

Ką pamiršo R. Juknevičienė gelbėdama D. Grybauskaitę

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top