Gintautas Kniukšta. Apie valdžios smurtą prie Seimo (1)

Sunku rasti tinkamus žodžius tam, ką išgyvenau rugpjūčio 10 dienos vakarą prie Seimo rūmų ir ką jaučiu dabar, šią naktį, rašydamas šiuos žodžius. Tiesa, tą jau kartą esu patyręs, išgyvenęs, tačiau tuomet buvo mano tautos kova už nepriklausomybę, o kas vyksta šiandien?

…Tai įvyko akimirksniu: nuo galvos iki kojų ginkluoti, su skydais ir lazdomis juodos žmogystos–robotai pajuda link taikių, prie Seimo vartų stovinčių žmonių.

Pasipila akmenų kruša, matau, kaip prie sienos atsirėmusi į sieną, akimirksniu ant žemės krenta jaunutė policininkė, puolu prie jos, tačiau anksčiau prie jos atsiranda tokia pat jaunutė šviesiaplaukė jos kolegė. Ji ištiesia ranką ir rodo, kad mano pagalba nereikalinga.

Sužeistai policininkei iš galvos per veidą teka kraujas, ji verkia, prašo jos nefotografuoti, rankomis susiėmusi už galvos tiesiog rauda: „Už ką mane taip, aš juk nieko niekam blogo nepadariau“…

Girdžiu greitosios pagalbos sirenas, juodieji robotai atstumia taikius mano tautiečius tolėliau, į kitą gatvės pusę, bet žmonės dar ir dar, galima sakyti, tūkstančius kartus apeliuoja į jų sąžinę: vyrai, prieš ką jūs, prieš beginklius žmones…

Tiesiog ant kelių klaupiasi prieš juos…. Su Lietuvos vėliava rankose. Klaupiasi ant kelių prieš savo tautiečius,
bet jie nieko negirdi, jie robotai, jie aklai vykdo komandą. Nė vienas iš jų nenusiėmė tų šarvų ir neperėjo į tautos pusę.

…Visi kartu bandome dainuoti „Laisvę“. Dainuojame, tačiau jaučiu, kaip kaupiasi ašaros akyse. Ne, negaliu dainuoti – čia ne laisvė, čia mano tautos naikinimas.

Kas davė komandą pulti taikius žmones, stovinčius prie Seimo vartų? Kodėl neatėjo su jais pasikalbėti tie, kurie šiandien jaučiasi didžiavyriai ten, už storų tų Seimo sienų?

Nepykit, bet gėda už jus: sėdite išvertę pilvus ir bijote saujelės neginkluotų žmonių, kurie tik nori išsakyti savo nuomonę. Maža to, dar siunčiate policiją jus gelbėti…

Mačiau ir girdėjau, kaip su žmonėmis kalbėjo Seimo vicepirmininkas P. Saudargas:

– Kuriai jūs partijai priklausote?

– Kuriai partijai? Mes valdome valstybę…

Gal jūs jau nebevaldykite šitos valstybės. Po šių įvykių turi trauktis iš pareigų ir I. Šimonytė, ir generalinis komisaras R. Požėla. Gėda komisare, gėda: sėdite minkštam krėsle, apsuptas dvimetrinių ąžuolų, o į karą siunčiate moteris, jaunas merginas…

Ar jos tą vakarą privalėjo stovėti prie Seimo vartų ir ginti tuos, kurie save vadina tautos atstovais, bet bijo savo tautos?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nieko nesupratau

Tai kas akmenis mėtė? Į policiją

Dronas

Ką? Dar yra abejojančių, kad VISI valdžiagyviai yra tikri STRIBAI? Nuo šiol vadinkit juos tikru vardu, tuo senuoju, kuriuo tokius vadino jūsų tėvai ir seneliai. STRIBAI.

Diedas

Nereikėjo būti dideliu išminčium ir pranašu, dar prieš mitingą suvokt kad taip baigsis.
Vata sukompromitavo šeimų maršą, o dabar sužlugdė protestą prie seimo ir bet kokias užuomazgas pokyčiams.
Keli kremlinai sukėlė riaušes, kurios sukompromitavo protestą ir buvo naudingos valdžiai.
Senasis ir naujasis komsomolas veikia išvien.
Sorošistai ir zaputinai kartu.

Tik visiškai kvailys

gali galvoti, kad kažkas susikompromitavo, kažkas pasiekė pergalę. Viskas dar tik prasideda. Didieji įvykiai dar ateityje. Netolimoje.

Dronas

Diedai, o tos užuomazgos buvo? Buvo sušikta dvokianti pelkė, kur viskas rūgo ir nieko nevyko. Tokie dalykai niekada nevyksta „teisingai”, šavariai, akademiškai. Ne kvailas esi, jeigu rašai ne už pinigą, tai pasidomėk istorija, visokiais pilietiniais judėjimais, napaklusnumo niekšų valdžiai judėjimus ir visokias kitas revoliucijas. Niekada nėra balta, lygu ir švaru. Visada ne itin mielas vaizdas, švelniai pasakius. bet kito nėra ir būt negali. Bet tik taip išvis kažkas gaunasi, gero ar blogo, bet gaunasi. Iki to, nebuvo NIEKO, oras. Pabumbėjimai virtuvėje. Apie kokį mitinį prarastą postūmį pokyčiams tu šneki? Jo nebuvo, kol nebuvo judejimo nors kokia kryptimi. Taip, kompanija kuri ten sukasi man irgi nepatinka, bet padėtis valstybėje tokia, kad aš josiu ant bet kurio kuino kuris neš reikiama kryptimi,… Skaityti daugiau »

XXR

Tik pasižiūrėkite kaip autorius, meistriškai apvertė situaciją. Suklupusi minia tik giedojo ir poteriavo (kitas klausimas ko jie ten susirinko), o akmenys tiesiog patys pakilę nuo grindinio lėkė į verkiančias policininkes. ATSIPEIKĖKITE.

Dronas

O dar vienas sriūbautojas, šitas į jausmus taikosi. Verkiančios policininkės. Negali dirbti tokio darbo, tegu nedirba. Atsiras tvirti vyrukai kurie neverks, tiesa ir akmenį į kaktą gaus kaip ir priklauso pagal žaidimo taisykles, na o, savo ruožtu, duos gražos. Laimės stipriausias. Visada taip buvo, yra ir bus.
Bet va šiti rašinėtojai už pinigus, koks mėšlas jūs esat. Nejaučiat? Na ką gi, brandos stoka dažnai pasireiškia nesavikritišku požiūriu. gal suaugsit. Gal. Tik paskui sarmata bus į veidrodį žiūrėt ir slėpsit savo biografiją, kaip dabartinė nomenklatūra daro.

stasys

Uždarykite į kalėjimus visus tuos prie Seimo . Kuo gi skiriasi pakėlęs akmenį nuo to kuris naiviai tikėjo jog ta demonstracija galėjo baigtis taikiai . Jei žmogus padaro nusikaltimą o jam padėjęs nonorom tampa to nusikaltimo bendrininku . Autoriaus plepalai apgailėtini , jokio gailesčio .

stasys

Baltarūsai savo mitinguose apsiėjo be smurto ir prievartos o va lietuviai su rusiškais keiksmažodžiais visai kitaip pasirodė . Taip įdomus klausimas autoriau kuri iš tu dvieju visuomeniu labiau gerbia savo valstybės nuopelnus ?
Gal tos demokratijos per daug Lietuvoje ir reikia tokio kaip Lukašenkos kad kai kam iš naujai iškeptu politiku paviktu save realizuoti pilna apimtimi ?

bronius

Nepatenkintų, piktų ir visiškai nusivylusių žmonių yra labai daug, ne visa Tauta, kaip čia bando užriebint, bet tikrai reikšmingas skaičius. O dabartinė valdžia savo arogancija pranoksta visas iki tol buvusias. Anksčiau dar bent imituodavo, kad jiems rūpi žmonės, dabar jau tik ‘daugiau jėgos ir bizūno” ir Švabo instrukcijos ant stalo. Dronas visiškai teisus, galima kitaip išsireikšti. Valdžios veikimas tai bent jau iš principo, turi būti racionalus ir teisingas. O protestas iš principo yra iracionalus ir jis gali būti chaotiškas, kupinas neaiškių veikėjų ir kitų „neteisingų dalykų”. Demokratijoje tai visiškai normalus dalykas. Bet pas mūsų valdžią ir jos palaikytojus įsijungia autoritarinio mąstymo mechanizmas. Dėl negebėjimo sukontroliuoti situaciją valstybėje, kalti tampa tie, kurie protestuoja, o ne tie, kurie tą situaciją sukėlė, t.y.… Skaityti daugiau »

stasys

Žmogus linkęs teisintis ir taip nusimesti dalį jam tekusios naštos už savo veiksmus gulusios pasekmėmis . Taip taip broniau kalta ir valdžia išprovokavusi riaušes , juk teoriškai, šaukštu maišant ši jovala galima apkaltinti ir maxima kurioje pirkote produktus . Nėra jokiu išimčiu kurios pateisintu tokius poelgius ir tokio mitingo pasekmes .

Nieko nesupratau 5:18

Žiūrėjau transliaciją iki 01:30. Ar tai buvo tas momentas apie kurį kalba Kniukšta nežinau, nes nemačiau krentančios policininkės. Bet mačiau, kaip policininkų veiksmai išprovokavo spontanišką žmonių reakciją, mitinguotojai buvo priversti atsitraukti prie aikštelės, kuri grįsta skalda ir ėmė mėtyti skaldą į automobilius. Keista tai, kad kiti protestuotojai šaukė „nustokit mėtyti, kas iš to?”, bet buvo tamsu ir negalim buvo suprasti iš kur ir kas tą kelio skaldą meta. Man tai buvo panašu į provokatorių darbą, nes kiti prašė nustoti. O šiaip pastovus vaizdas buvo toks: labai ilgai vieni prieš kitus stovėjo orka ir protestuotojai. Kažkas dainavo, girdėjosi kaip kažkas meldžiasi, vienu metu prieš orka dalis žmonių atsiklaupė ir kažką kalbėjo (nesigirdėjo), vienas jaunas vyras išrėžė prieš orką nuoširdžią kalbą apie… Skaityti daugiau »

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Viešas kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą
Prezidente, dabar, pats geriausias laikas paleisti nelegitimaus seimo visus apsišaukėlius. Seimas ir vyriausybė nemoka bendrauti su žmonėmis, su šeimomis, su Tauta.
Išprovokuoti seimo bei vyriausybės narių, šių metų žmonių savigynos pasipriešinimo veiksmai – visuotinio maišto tik pradžia ir iki pergalės.
Prezidente, varom apsišaukėlius lauk iš seimo, kad išvengti katastrofos mūsų tėvynėje – brangioje Lietuvoje.
________________
Lietuva – Tvirtovė

>> 9:34

Taip, rašote tiesą. Žiūrėjau beveik iki pusės dviejų. Kai užblokavo ir išjungė visas tiesiogines transliacijas (dar prieš 17 valandą), su pertraukomis naudojausi ,,neoficialiosios medijos” paslaugomis, kuriomis šiaip nė nesinaudoju. Taigi valdžia pati mus stumia artyn tų, kuriuos laiko ,,blogiu”. Paties šturmo nemačiau, per vėlai atradau tą kanalą. Bet šturmo pasekmes mačiau. Mačiau moterį su sužeista (?) akimi, mačiau po atakos likusias gatvėje visas tas ,,šiukšles”… Mačiau, kaip į policijos automobilį nutempė tą, kuris gal ir pernelyg aistringai aiškino policininkams, kokioje šalyje jie gyvena, bet jo rankos tikrai buvo tuščios. Girdėjau minioje kalbant, kad vieną moterį ištiko klinikinė mirtis… Ir protestuotojų dainas, ir himną girdėjau. Ir seimūnų autobusą mačiau. Paskui transliuotojui išsikrovė telefonas, ir daugiau jau nieko nepavyko rasti. Įdomu, kada… Skaityti daugiau »

Diedas Dronui

Tamsta Alko ir Tiesos komentaruose esi protingiausiai rašantis ir realiausiai aplinką suprantantis žmogus.
Bet čia klysti.
Nei jums nei man apribotų laisvių nesugražins osobiai aplamai nesuprantantys kas yra laisvė. Vatai reikia gero caro ir teisingų komandų.
Kas įvyko vakar, tai tik destrukcijos didinimas ir visuomenės kiršinimas.
Senų ir naujų laikų komsomolcai turi bendrą tikslą – supriešintą, suskaldytą, įaudrintą visuomenę.
Nespirgėk, Dronai. Nesolidu. Nelietuviška.

bronius => stasiui

Tie patys, kurie nepateisina tokių mitingų, kuo ramiausiai pateisina tokius pat mitingus ir dar labiau smurtinius, kai verčiami kaimyninių šalių nešviesūs vadovai. Aš jokiu būdu neteisinu kaimyninių diktatorių, bet būtent mūsų „europietiški” vadovai kažkaip greitai pasiima diktatorių retoriką ir staiga protestas tampa mirtinas blogis, kai jis atsisuka prieš juos pačius ar jų sprendimus. Bet čia ne tik su diktatoriais. Kad ir JAV, kur juodukų siautėjimai, kai žuvo dešimtys žmonių, padaryti milijoninai nuostoliai buvo pristatomi kaip puikus dalykas, o jei tik „neteisinga” pusė pabando protestuoti, tai iš karto tampa didžiausia grėsme demokratijai. Nors aš nesu Karbauskio šalininkas, ana vyriausybė bent jau reaguodavo. Buvo protestai dėl vaikų atėminėjimo, pateikė pataisas, mokytojai užėmė švietimo ministeriją, pakeitė ministrą, kilo ažiotažas dėl miškų kirtimo irgi… Skaityti daugiau »

bronius => Diedui

Vat deja, susiskaldyti tarpusavyje tai būtent ir yra labai lietuviška. Trys lietviai, penkios partijos.

Kis

iki tol juk niekas net nepasiunte toliau pareiguno ir staiga lekiagrindinio akmenys,kazkas reke ,kad nemestu,bet mete.Kas tai daremjuk tai banditu metodas,vagies kepure dega,provokatoriu valdzia,jie ir cia padirbejo,o kalte bus mitingo dalyviams,juk jie su sparnais.Uztenka bausti visa chora,atrinkite tuos kas mete.Juk kameru buvo simtai ir visu rakrusu,.Pasitenkite tas kameras perziureti,kur rodete sernus su serniukais begancius,kas liete cigaretes ir kita kontrobanda ar kas mate?

neabejoju

Esu tikra, kad riaušes išprovokavo valdžios pakalikai. Matant valdžios požiūrį į Tautą nereikėjo tikėtis, kad leis ramiai pamitinguoti.

Raigerdas

Apgailestauju, kad mano įspėjimai nepadėjo. Tie, kurie organizavo šį protestą yra maži vaikai ir nesuprato, kad tarp protestuotojų bus lukošistų, putinistų, jedinstvennikų, įvairių psichotikų, chuliganų ir kitokių kriminalų? Ar galėjo būti taip, kad buvo pasiųsti ir VSD ar policijos, kad išprovokuoti riaušes. Ko jiems reikia? Riaušių. Reiškia yra tas pirmas, kuris tai pradėjo. Ir yra tie, kurie matė, kaip tai vyko. Ar organizatoriai nežino, kad psichozės apimta minia yra neprognozuojama? Kodėl nepasiūlė išsiskirstyti, kai mitingas baigėsi? Kodėl reikėjo veržtis prie Seimo? Labai liūdna pabaiga ir tai yra pretekstas šitam Seimui imtis griežtų policinių priemonių, kad apsaugoti savo valdžią įgytą apgaulės būdu. O kur tie konservatoriniai zombiai nubalsavę už Šimonytę? Stovi eilėse ir vakcinuojasi? Jau nuo pat pradžių buvo aišku, kad… Skaityti daugiau »

Matant įvairias filmuotas

medžiagas facebook,vis labiau norisi tikėti,kad provokacijas surengė konservatorių ir bilotaičių kontora,kad uždrausti Šeimų maršą.Kaip priešinsimės?

Nieko nesupratau 5:18 tęsinys

Šitie aprašyti įvykiai vyko po 23 val. Buvo tamsoka. Žiūrėjau per du transliuotojus. Pirmojo po vidurnakčio transliacija nutrūko. Antrą radau. kuris transliuoja rusiškiems kanalams. Mano galva, tai prorusiškas žmogus (iš kitų jo transliacijų tai akivaizdžiai prasimuša), bet jis viską filmavo, o komentavo rusiškai. Kai apie 1 val. Orka puolė su garsinėmis granatomis ir vandens čiurkšlėmis protestuotojų buvo likę nedaug. Jie bėgo gilyn ar ką pagavo sunku pasakyti, nes filmuotojams liepė pasitraukti. Visas kvartalas buvo apjuostas stop juostomis ir visi turėjo išeiti iš tos teritorijos.

bronius => Matant įvairias filmuotas

Taigi Šeimų Sąjūdžio suderintą leidimą rugsėjo 10 dienai atšaukė, taip išeina:

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-miesto-savivaldybe-atsaukia-visus-suderintus-leidimus-renginiams.d?id=87925437

Al.

Valdžios veiksmai vyko pagal tą pačią schemą kaip Minske ir prie Kapitolijaus – pasiųsti provokatorius ir savo priešininkus apkaltinti ekstremizmu. Putinas taip pradėjo antrąjį Čečėnijos karą. Ir toliau viską darys kaip Batka ir Baidenas stums savo planą buldozeriu. Nacionalinis susivienijimas turi suformuoti tarybą deryboms su valdžia iš turinčių autoritetą žmonių ir pradžiai prašyti susitikimo su Prezidentu.

Al'ai

NS…
Tau gal galvoj…
Tie suskiai iš NS viską padarė kad internacionalistai grotų „pirmu smuiku“… O tu čia vapi tokius vėjus…
Nėra Lietuvoje tikros dešinės, litvinams to nereimia, nes juos tenkina visoks kairuoliškumas, žydiškumas, iškreiptas tolerantiškumas…
Ir čia yra tautos ir valstybės tragedija!
O tas sušiktas (!!!) NS yra dėl smegenų sukimo tautos likučiams.

Al'ai

NS…
Tau gal galvoj…
Tie suskiai iš NS viską padarė kad internacionalistai grotų „pirmu smuimu“… O tu čia vapi tokius vėjus…
Nėra Lietuvoje tikros dešinės, litvinams to nereimia, nes juos tenkina visoks kairuoliškumas, žydiškumas, iškreiptas tolerantiškumas…
Ir čia yra tautos ir valstybės tragedija!
O tas sušiktas (!!!) NS yra dėl smegenų sukimo tautos likučiams.

Al'ui

NS…
Tau gal galvoj…
Tie suskiai iš NS viską padarė kad internacionalistai grotų „pirmu smuiku“… O tu čia vapi tokius vėjus…
Nėra Lietuvoje tikros dešinės, litvinams to nereimia, nes juos tenkina visoks kairuoliškumas, žydiškumas, iškreiptas tolerantiškumas….
Ir čia yra tautos ir valstybės tragedija!
O tas sušiktas (!!!) NS yra dėl smegenų sukimo tautos likučiams.

Kniukšta dink!!!

Irgi mat patriotas…
Dar čia pasirodysi, išklosiu visą tavo patriotizmą……..
—-
Patriotai:
1. Dešinieji (nacionalistai, bet ne fašistai, kaip kai kam norisi…).
2. Kairieji liaudies internacionalistai „išmokę“ žodį ‘tauta’.

24 valandos

Ale kaip per 24 val. subrendo komentatoriai.
Sveikinu.

Dronas

Diedui Aš puikiai suvokiu, kad niekas niekam jokių laisvių negražins, jeigu nebūsi pakankamai stiprus jas pats pasiimti ir apginti. Aš nededu į tai vilčių. Man nereikalingi gelbėtojai. Visuomenė niekada neužaugs, burbėdama virtuvėje už uždarų durų. Niekada neužaugs, keikdama valdžią komentaruose, kol jie dar leidžiami. O kai uždraus, tai virtuvėje apie tai paburbės ir… Viskas. Jie turi išeiti, turi pajusti, kad jie ne statistinis vienetas, o SAVO VALSTYBĖS PILIEČIAI. Jie yra jėga. Kad ir kiek būtų valdžios šiknalaižių, seklių, melagių (influencerių) ir provokatorių, ŽMONIŲ VISADA DAUGIAU IR JIE VISADA STIPRESNI. Turi suprast, kad visų nenuteis ir nepasodins. Šitas jausmas turi užaugti ir gali užaugti tik tada, kada jie stovės gatvėse. Šitai turi tapti tuo pačiu kas kvėpuot, tarsi savaime suprantamas dalykas.… Skaityti daugiau »

Dronui ir...

Jeigu per 3 dienas neatsiras DEŠINĖS stovykla, tauta nueis su dabartiniais kairiaisiais aktyvistais (rytietiškas „Mozė“ nusives tautą).
Ir tada kiekvieno, KIEKVIENO bent kiek doro žmogaus PAREIGA bus užplompinti lietuvišką dešinįjį demagogą !!! Dievaž, suskiai, jūs to verti.

>dronui ir

nuo…sa, esi vertas užsikonservuoti bendrame kabninete su socdemais ir „koncervatoriais”. Kiekvieno doro lietuvio pareiga yra patraukti kairįjį nusikaltėlį atsakomybėn. Naujame lietuviškame Niurnberge.

>  19:01

Oi-oi kai užgavo tuštybę.
Savų kelnių nepaneša, o Niurnbergą svaigsta…
30 m. VL šikamąją lažot, gal persilaižėt, kad nuo realybės taip atitrūkot.
Padoraus portalo, laikrašcio neįkuria, o apie Olimpą svaigsta…
Dvi kartas užauginot tolerancijos liūne…, parazitai jūs o ne patriotai…

33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top