Griežtesni reikalavimai Suomijos pilietybei įgyti

Suomijos vyriausybė šiuo metu imasi didžiausio per 20 metų pilietybės įstatymo pakeitimo. Procesas vyks trimis etapais. Bus pratęstas gyvenimo šalyje laikotarpis, sugriežtinti garbingumo reikalavimai ir įvestas pilietybės testas.

Nagrinėjimą siekiama užbaigti iki 2025 m.

– Sugriežtinus sąlygas, Suomijos pilietybę gauti nebebus taip lengva kaip anksčiau. Toks ir yra tikslas, – Yle naujienų portalui sakė Vidaus reikalų ministrė Mari Rantanen (Tikrųjų Suomijos gyventojų partija – Sannfinländarna).

Nors dar daug ką reikia peržiūrėti ir išanalizuoti, pagrindiniai dalykai yra aiškūs.

– Griežtiname gyvenimo šalyje trukmės, garbingumo ir pragyvenimo lėšų sąlygas. Tikslas – sėkminga integracija. Suomijos pilietybė turėtų būti atlygis už sėkmingą integraciją, – sakė Rantanen.

Gyvenimo Suomijoje laikotarpis bus pratęstas nuo penkerių iki aštuonerių metų. Gyvenimo Suomijoje laikotarpis – tai laikas, kurį asmuo gyveno Suomijoje turėdamas galiojantį leidimą gyventi šioje šalyje. Vyriausybė taip pat nori panaikinti visas dabartines išimtis.

Vyriausybė dar nenusprendė, kiek užsienietis turi uždirbti per mėnesį, kad taptų piliečiu, tačiau prašytojas turi sugebėti patikimai pagrįsti savo pajamas.

Griežti tapatybės reikalavimai

Dar vienas reikalavimas – pilietybė nebus suteikta, jei aktyviai nepadėsite išsiaiškinti savo tapatybės. Pilietybės taip pat galite netekti, jei pateiksite melagingą informaciją apie savo tapatybę arba nuslėpsite aplinkybes nuo valdžios institucijų.

Be to, bus sugriežtinti garbingumo reikalavimai: šiuo metu prašytojai gali netekti pilietybės, jei yra padarę sunkius nusikaltimus, tačiau ateityje tokios pat pasekmes sukels ir įvykdyti nesunkūs nusikaltimai.

Taip pat bus sugriežtinti kalbos reikalavimai ir įvestas pilietybės testas.

– Norime užtikrinti, kad pareiškėjas suprastų Suomijos visuomenės funkcionavimą, mūsų vertybes, demokratiją, lygybę ir t. t., – sakė Mari Rantanen.

Šaltinis: samnytt.se

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top