Iš propagandos frontų. Rimvydas Valatka „hibridiniame kare“ tęsia kovą už Dainių Dabašinską

Prieš keletą dienų Vladimirui Laučiui duotame interviu apie tai, kaip buvo atleistas iš 15min.lt portalo vyriausiojo redaktoriaus pareigų, Rimvydas Valatka prisipažino pasijutęs kaip „hibridiniame kare“. Jis suvokęs, kas yra toks karas, kai „dažnai nesuprasi, nei kur priešas, nei iš kur tau smogs ryte atėjus į darbą“. Savo atleidimą įvardijęs kaip „atvirą pasityčiojimą […] iš laisvos vakarietiškos žurnalistikos principų ir vertybių“ ir apkaltinęs visuomenę, kad jai „visiškai dzin dėl to, kad žurnalistika yra stumiama į paraštę“, R. Valatka pranašavo: „Lietuvoje gali nutikti taip, kad spaudos laidotuvės sutaps ir su laisvos žiniasklaidos laidotuvėmis“.

Toks neįtikėtinai optimistinis R. Valatkos požiūris į Lietuvos žiniasklaidos dabartį (ir juo labiau praeitį) negali nestebinti – daugeliui „laisvos žiniasklaidos laidotuvės“ įvyko nepalyginti anksčiau. Kai kam – prieš pusdevintų metų, kai Valstybės saugumo departamento vadovai už „Dujotekanos“ lėšas organizavo pomirtinį savo kolegos Vytauto Pociūno šmeižtą R. Valatkos redaguojamame „Lietuvos ryte“ bei kitoje oficialiojoje žiniasklaidoje sekdami kraupias pasakas apie lietuvį karininką, kuris Baltarusijoje „girtas atlikdamas gamtinius reikalus savaime iškrito“ iš devintojo „Inturist“ viešbučio aukšto.

Kad ir užkluptas asmeninių negandų, R. Valatka rūpinasi ne tik Lietuvos žiniasklaidos ateitimi, bet ir Lietuvos valstybės saugumu, o ypač – juo pasirūpinti turinčiu departamentu. Tokio rūpesčio pilnas ir per LRT radiją perskaitytas komentaras apie kandidatą į VSD vadovus D. Jauniškį. Pasak hibridinį karą savo kailiu patyrusio žurnalisto, šio departamento „būklė tokia apverktina, kad net baisu apie tai kalbėti“.

Vis dėlto R. Valatka rado savy drąsos samprotavimus tęsti: jis pagrįstai smerkia prezidentės pastangas paversti VSD asmeninio pobūdžio šnipinėjimo kontora. Tačiau be jokio pagrindo trisdešimtą kartą mėgina brangius LRT radijo klausytojus įtikinti buvusio faktinio VSD vadovo Dainiaus Dabašinsko „teisybe“, kad „paskutinis ir pats ryškiausias VSD triuškinimas surengtas pasinaudojus pulkininko V. Pociūno žūtimi ir isterija dėl CŽV kalėjimų“. Pasirodo, tokia apgailėtina padėtis dabartiniame VSD susiklostė todėl, kad „[ž]valgybininkai iš savo karčios patirties jau žino, kad geriau sėdėti tyliai, nes tie, kurie kovėsi už valstybę, buvo apšaukti niekšais valstybininkais ir išvyti“.

Siūlome susipažinti su visu R. Valatkos tekstu.

R. Valatka. VSD griuvėsiams – specialių pajėgų pulkininkas: ar to gana?

lrt.lt

Po Velykų prezidentė pagaliau įvardijo, kas taps Valstybės saugumo departamento generaliniu direktoriumi. 47 m. pulkininkas D. Jauniškis, kurį Seimas turėtų patvirtinti be problemų, kaip ir jo pirmtakas Gediminas Grina, į VSD ateina iš kariuomenės ir tos kariuomenės rūšies, kuri nėra afišuojama. Todėl vargu ar rastume daug žmonių net tarp politikų, kurie galėtų tiksliai charakterizuoti D. Grybauskaitės pasirinkimą.

Jei spręstume tik iš sausų biografijos faktų: Specialiųjų operacijų pajėgų vadas, tarnybą Lietuvai pradėjęs Aukščiausiosios Tarybos apsaugos skyriuje, nuo 1997-ųjų – tarnyba kariuomenės Ypatingosios paskirties tarnyboje ir Specialiųjų operacijų pajėgose, mokslai Baltijos gynybos ir JAV Sausumos pajėgų karo koledžuose bei Vašingtono universitete, – turėtume tik džiaugtis. Kandidatų su tokia pavyzdine biografija valstybės tarnyboje tikrai nedaug.

Tačiau ir VSD – ne kokia tabako ir alaus aprašymo spaudoje kontrolės tarnyba. Tai valstybės naktinio matymo akys ir ausys. Kurios – mūsų valstybės nelaimei – savanaudžių politikų dėka dabar yra gal net žemiau nei alaus aprašymo spaudoje kontrolės tarnyba.

Nuo pat VSD įkūrimo politikai niovėsi dėl įtakos jame. Departamentą jie daužė ir malė, tuo pat metu begėdiškai naudojosi atskirų jo žvalgybininkų tiekiamomis operatyvinėmis pažymomis politinėje kovoje. Jau per pirmuosius kelerius metus VSD bent dukart patyrė žiaurius valymus. Viską pasako faktas, kad nors VSD vadovavo du konservatoriai, būtent jų vadovavimo metu patys konservatoriai labiausiai ir puolė VSD.

Paskutinis ir pats ryškiausias VSD triuškinimas surengtas pasinaudojus pulkininko V. Pociūno žūtimi ir isterija dėl CŽV kalėjimų. Kelerius metus trukusiame VSD puolime dalyvavo jungtinės konservatorių, R. Pakso ir V. Uspaskicho partijų bei prezidentės D. Grybauskaitė pajėgos.

Rezultatas – VSD griuvėsiai: iš departamento buvo išvaryti išmaniausi žvalgybininkai, departamentas prarado savo sąjungininkų CŽV pasitikėjimą. Pats departamentas po P. Malakausko pašalinimo ir G. Grinos atėjimo, iš Rusijos šnipų gaudytojo buvo paverstas neįgaliu Rusijos žvalgybų stebėtoju ir aktyviu telefoninių pokalbių pasiklausymo išklotinių nešiotoju prezidentei.

Visa tai įvyko tuo metu, kai V. Putino valdoma Rusija neslėpdama didino propagandinių ir žvalgybinių operacijų mastus Lietuvoje. Niekas iš esmės nepasikeitė net ir Rusijai užpuolus Ukrainą.

Jei kariuomenės vaidmuo ir finansavimo problemos pagaliau buvo suprastos, tai VSD tokio pat Seimo ir Vyriausybės dėmesio nesulaukė. O juk profesionali žvalgyba tokioje geopolitinėje erdvėje, kaip Lietuvos, šaliai yra reikalinga lygiai taip pat kaip ir kovinga kariuomenė.

Ar pulkininkui D. Jauniškiui pavyks VSD sugrąžinti valstybės slaptosios tarnybos formą, įgūdžius ir garbę? Ar pavyks VSD atsikratyti žeminančios ir žudančios politikų patarnautojos rolės? Galbūt optimizmo teikia prezidentės patarėjos teiginys, kad D. Grybauskaitė iš D. Jauniškio tikisi „mažiau pasyvaus stebėjimo ir daugiau aktyvumo“?

Nebeklauskime, kas mūsų slaptąją tarnybą įstūmė į tokią apgailėtiną padėtį, kai VSD jau tėra įgalus tik stebėti, bet ne veikti. Klauskime kitaip: ar tam pakeisti užtenka geros biografijos specialių pajėgų pulkininko? Kad ir kokios būtų D. Jauniškio kvalifikacijos, vien jo pastangų neužteks.

VSD būklė tokia apverktina, kad net baisu apie tai kalbėti. Profesionalai išvaikyti. Karininkai menkai apmokami net Lietuvos masteliais vertinant. Žvalgybininkai iš savo karčios patirties jau žino, kad geriau sėdėti tyliai, nes tie, kurie kovėsi už valstybę, buvo apšaukti niekšais valstybininkais ir išvyti.

Tam, kad slaptoji tarnyba taptų Lietuvos akimis ir ausimis, prireiks ne tik D. Jauniškio energijos, bet ir gerokai didesnio finansavimo, o svarbiausia – visų partijų ir politikų, įskaitant prezidentės, įsipareigojimo nekišti nagų prie VSD. Slaptoji tarnyba turi dirbti valstybei ir gaudyti V. Putino šnipus, o ne tenkinti laikinų valstybės valdytojų smulkaus asmeninio šnipinėjimo užgaidas.

Komentaras skambėjo per LRT Radiją.

lrt.lt

* * *

VSD vadovas G. Grina apie CŽV kalėjimus: „Neturime ką tirti“

VSD vadas G. Grina: Mūsų objektai – ne asmenys, o valstybės

D. Grybauskaitės „skiepų“ byloje liudijęs J. Markevičius: G. Grina ir V. Kaladinskas buvo susitikę su prezidente

G. Grina: VSD čia „ne prie ko“

Slaptas neįtinkančiųjų sistemai sekimas: gal šie „herojai“ leido klausytis ir jūsų pokalbių?

Grynas Grinos „išmislas“ – kaltumo prezumpcija

Iš propagandos frontų. Bernardas Gailius: G. Grina, D. Grybauskaitė ir Konstitucinis Teismas sudaro valstybės branduolį

VSD vadovybė nepajėgi, bet „keisti pavaduotojų nėra tikslo“

D. Grybauskaitei tylint VSD vadas gina politinę diversiją organizavusį R.Vaišnorą

Gailiaus sekimo skandalas: už įslaptintą melą VSD neatsako

Kęstutis Girnius. VSD imituoja veiklą

A. Paulauskas ir V. Laučius ilgisi D.Dabašinsko vadovauto VSD

Rinkimų naujienos. Prezidentė D. Grybauskaitė visuomenei surengė dar vieną psichoterapijos seansą

Pagaliau – G. Grinos vadovaujamas VSD sučiupo pirmuosius šnipus

N. Puteikis: VSD didžiąją dalį jėgų skiria spaudos apžvalgoms, likusią – nevyriausybinių organizacijų šnipinėjimui

Iš propagandos frontų: pavėluota R.Valatkos atgaila?

Gailius: VSD žinojo, kas nutekino informaciją apie „Snorą“, bet veikdami 1937 metų metodais nuslėpė

Pergalė ar pralaimėjimas

Zigmas Vaišvila. Meluodama valdžia visiškai suįžūlėjo

Tomas Čyvas: VSD ir FSB kurpta didinga Eglės Kusaitės byla gėdingai žlugo

D.Grybauskaitė ir VSD pradėjo rinkimų kampaniją per Heloviną

Nepavykę D.Grybauskaitės skiepai: prezidentės komanda verčia Lietuvos valstybę absurdo teatru

V.Gailius atsako M.Laurinkui ir G.Grinai: Prezidentė pati pripažino, kad kėlė neteisėtus reikalavimus

Kastytis. Braziulis. Kas valdo Lietuvą – Tauta ar Kremlius?

Eglės Kusaitės baigiamoji kalba teisme, nagrinėjančiame „terorizmo bylą“

Rinkimų naujienos: VSD generolas Jurgis Jurgelis tiesia pagalbos ranką Daliai Grybauskaitei

Ciniškas VSD atsakymas: šiuo metu Vaišnoras dar neatsistatydins

Zigmas Vaišvila: Dalios Grybauskaitės šachmatų partija užvaldant valstybę

Mūsų elito veidai ir „Veido“ elitas

VSD, FSB ir Generalinė prokuratūra: intymaus bendradarbiavimo patirtys

Vitalijus Gailius: Už VSD veiklą atsakingi aukščiausi pareigūnai kelia grėsmę Lietuvos valstybei

V. Gailius: VSD atvirai tyčiojasi iš teisingumo vykdymo

Pilkasis saugumo kardinole Vaišnorai, kodėl pradėjote persekioti buvusius FNTT vadovus ir vos nesugriovėte Vyriausybės?

Valstybės užvaldymas: dar tęsiasi ar jau baigtas? (I)

Valstybės užvaldymas: dar tęsiasi ar jau baigtas? (II)

Valstybės užvaldymas: atsitraukti, persigrupuoti, pulti (III)

Susidorojimo su FNTT vadovais užkulisiai ir pasekmės. Valstybės užvaldymas: atsitraukti, persigrupuoti, pulti (IV)

Valstybės užvaldymas: apsigink, Lietuva (V)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Hmm

Šaunusis kareivis Valatka viso labo tik VSD pėstininkas.

Jurgis

taip, pėstininkas, bet vis bando atrodyti generolu

gaudyti V. Putino šnipus

visi violetiniai kedofilai yra putino šnipai – juos gaudo,
kam nepatinka aukštos šildymo kainos – yra putino šnipai
kam nepatinka komunistų korupcija – yra putino šnipai
kam nepatinka polikarpovnos biografija – yra putino šnipai
kam nepatinka rusų valdžia Klaipėdoje, Visagine – yra putino šnipai
kam nepatinka stribai teisėsaugoje – yra putino šnipai ir t.t. ir t.t….

mužikas

naiviai nenuvertinkim Valatkos ir nė minutei nepamirškim, kad tai Volonas ir tai jis dar nekartą įrodis.

mauars jau atliko savo darba

ir buvo isdrebtas kaip muse is barsciu. Niekada nepamirsiu jo nuopelno verciant prezidenta Paksa, bandant juokeliais paversti CZV kalejimus Lietuvoje, gramzdinant pedofilijos byla ir persekiojant jos nukentejusiuosius ir liudytojus…. Yra ka prisiminti.

Valatka

jau seniai prasilenkia su elementariom etinėm ir moralinėm normom.

kuo arciau paskutinioji

tuo arsiau nabagas putojasi

ruta

Valatkai laikas i pensija , isaugo nauja moraliniu degeneratu pamaina ..

fui

Tas asaba dirba prieš Lietuvos visuomenę.

Vytautas Ju.

Esmė ne pulkininkas ar jo biografija. Sistema viską lemia. Svetimkūnio sistema neįsileis, jei kas nors į svarbias pareigas paklius atsitiktinai ar per neapsižiūrėjimą — išspjaus, net prezidentą, jei reikės. Deja, apie sistemą niekas nerašo.
Ir apie pulkininkus. Pulkininkus, kaip ir generolus, lengva valdyti. Duodi įsakymą ir jie paklūsta, alternatyva — atsistatydinimas. Kita vertus, tai puiki galimybė atsiriboti nuo atsakomybės už pasekmes. Toks buvo įsakymas.
Ar ne dėl to kažkam kilo „geneali“ idėja apkrauti VSD darbuotojus antpečiais?!

skaitytojas

Žinot ką? Mane užknisa tas dabar vyraujantis nuskriaustojo Valatkos įvaizdis. Būtent Valatkos asmenyje lindo visos lietuviškos žiniasklaidos blogybės. Po Pakso „apkaltos” jau yra praėję 10 metų, bet Valatka savo straipsniuose Paksą vadindavo niekaip kitaip kaip tapšnotoju. Tai sąžiningo žurnalisto ir apžvalgininko bruožas? Ne, tai užsiciklinusio grafomano požymis. Būtent Lietuvos rytas vadovaujamas Valatkos pasižymėdavo išankstiniu žmogaus pasmerkimu ir juodinimu. Pomirtinis Pociūno šmeižtas kas tai buvo? Maniakiškas CŽV kalėjimų neigimas, kas tai? Nors ir asilui yra aišku, kad Lietuvoje buvo CŽV kalėjimai, yra net kalinys čia kalėjęs, net Lenkija ir ta pripažįsta, kad joje buvo. Lietuviškas politinis elitas ir jį aptarnaujinti purvasklaida tai neigia. Naivuoliai mano kad žmones taip pavyks apgauti. Amerika pinigus įrengi kameroms ne šiaip sau skyrė.

Kas buvo valatka?

Valatka buvo tapšnotojas ir liks, kaip jis dabar save ne pristatinėtų.

Tata

Kada gi Valatka virs i valkata…

bandome dėliotis

Valatka,jau aišku,kad gūžtą susisuks mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomame transliuotojuje,jau tapusiame tam tikros ne ypatingai žurnalistinės profesijos nusenusių virtuozų gūžta.Ima ir nugriaudėja staiga perkūnas iš giedro dangaus,visi sužinome,kad keičiamas Siaurasai Nepakeičiamasai.Tegul ir Grybauskaitės statytiniu.Bijau,kad kitą dieną sužinotume apie ankstyvą Valatkos mirtį ant plokščio daugiabučio stogo.Lipo tarsi žiūrėti žvaigždžių,tik padaugino besiruošdamas ir supainiojo binoklį su virve,o susinervinęs nebepamatė būtinybės nei stebėti žvaigždžių,nei rašyti aštrių komentarų apie savo draugų ir globėjų taikinius.Nelinkiu mirties aš jam,linkiu tik eiti velniop ir palikti ramybėje žmones,bet šiomis dienomis matome ateinančią penkiasdešimtmečių kartą ir vėl keistų minčių lydimą Nepakeičiamųjų pasitraukimą.

ka?

ar ,valatka ,kraustysies i delfi?

o beje

Dalis 15min.lt patenkinti Valatkos išėjimu,tikisi,kad bus daugiau laisvės portale,nes,pasirodo,išpūstų ir angažuotų antraščių autorystė priklausė būtent jam.Sunku pasakyti,kiek nuoširdūs tie džiaugsmai,nes redakcija ir be Valatkos turi negerą kvapą,tačiau portalo vadovą tie žurnalistai giria.

Administratoriui

Kodėl toleruojate žmones aštriai įžeidinėjančius komentarus?

Administratorius

Įžeidžius komentarus triname. Deja, ne visada iš karto tokius komentarus pastebime.

Skaitytojų prašome diskutuoti kultūringai, gerbti kitus asmenis ir jų ginamas pozicijas.

Romulas

Toks propagandos specas, kaip Valatka tikrai be darbo neliks. žiūrėsime, koks propagandinio fronto baras bus jam patikėtas.

O kam Valatkai iš viso propagandonu dirbti?

Juk gali gauti signataro rentą.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top