Iš redakcijos pašto. Girkalniečiai, mes – jėga!

Pagaliau Girkalniškiai atsibudo – ne vienas paliudys: apklausa vyko su pakylėjimu, pavasarinės saulės nutvieksta, vilties pilna. Išreikšti savo apsisprendimo dėl Pakalniškių kaime planuojamo statyti paukštyno atvyko 36 % rinkimų teisę turinčių piliečių – tokio rezultato nebūta net per praėjusius Seimo rinkimus. Iš apie 330 dalyvavusių apklausoje apie 295 griežtai pasakė, kad paukštyno, Pakalniškių kaime – Girkalnio pašonėje – nereikia. Tačiau svarbiausia – visi patikėjome: Girkalnyje gyvena vieningi, savo žemę mylintys žmonės. Ir mums ne tas pats, kokią „gerovę“ mums bruka prisidengę išdailintomis, bet melagingomis programomis ir ataskaitomis.

Kažin ar kas nors prisimena, ar išvis kada nors buvo kilęs toks gyventojų susidomėjimas ir toks didžiulis noras išreikšti savo valią apklausoje, referendume ar kurios nors valdžios institucijos rinkimuose. Tokia apklausa vyko pirmą kartą, pateiktas klausimas buvo svarbus kiekvienam iš mūsų – ir mūsų vaikams, anūkams bei proanūkiams. Nuo mūsų apsisprendimo priklausė, kokioje aplinkoje gyvensime ateityje.

Tai suprato ir garbaus amžiaus sulaukusieji, į apklausą ėję net pasiramsčiuodami lazdomis ar vaikų už parankių prilaikomi. Kiti, pamiršę pasus, leidosi atgal į namus, bet grįžo, ranka nenumojo. Ėjo ir jaunimas su šeimomis – visi pagaliau pajuto, kad gyvena laisvoje šalyje ir kad patys gali nuspręsti, kokioje aplinkoje nori gyventi. Bendras reikalas žmones sutelkė, nesvarbu, kokiai partijai ar judėjimui priklauso.

Pasiruošti apklausai buvo duota mažai laiko – reikėjo suskubti ir pasirėmus planuojamo paukštyno poveikio aplinkai vertinimo ataskaita supažindinti gyventojus su tuo, ką būtume „gavę“ pastačius paukštyną ir ko būtume netekę. Už tai nuoširdžiai dėkojame iniciatyviems Girkalnio gyventojams, internetinio portalo Tiesos.lt, savaitraščių „Mūsų Raseiniams“, „Naujas rytas“ ir „Alio Raseiniai“ redaktoriams. Per trumpą laiką buvo nuveiktas didžiulis darbas, kad žmonės suprastų, kas yra kas.

Pasiruošimo apklausai savaitę patyrėme ir netektį – amžinybėn iškeliavo Girkalnio šviesulys, veterinarijos gydytojas Antanas Ramanauskas, karštai mylėjęs gyvenimą, nepakentęs melo ir veidmainystės, nebijojęs viešai pasakyti tai, ką galvoja. Nors ir sunkiai sirgdamas, ragino bendraminčius nepagailėti jėgų sutelkti bendruomenę, kad visi suprastų, ką išties verta rinktis. Taip jau sutapo, o tikriausiai Dievo buvo skirta, kad Antanas mirė pirmadienį, o anapilin išlydėtas šeštadienį – paskutinę apklausos dieną. Jo dvasia buvo kartu su mumis – ko nebepajėgė padaryti gyvas, įvykdė išeidamas.

Girkalnio gyventojai

* * *

Irena Vasinauskaitė. Būkite pasveikinti! Taip, kartu Jūs galite viską

Mieli girkalniškiai, Jūsų seniūnijoje įvyko pirmoji Raseinių rajone gyventojų apklausa. Ir nugalėjo joje sutelktumas, pilietinis ryžtas, meilė savo namams bei artimiesiems.

Į pateiktą mini referendumo klausimą „Ar pritariate, kad UAB „Agrovera“ Raseinių rajono savivaldybės Girkalnio seniūnijoje Pakalniškių kaime statytų paukštyną [viščiukų broilerių auginimas ir realizavimas]?“ Jūs mažne vieningai atsakėte: NE.

Dabar Jūsų nuomonė tapo nepakeliamu galvos skausmu paukštyno statybas laiminusiems politikams bei paukštyno bizniu užsiimančiai Jagminų šeimai. Vienas iš jos atstovų prieš pat Girkalnio gyventojų apklausą pareiškė, jog panašių atvejų, kai žmonės nesutinka, kad jų gyvenamojoje aplinkoje rastųsi taršos objektas, jų verslo praktikoje yra buvę. Vadinasi, galime tapti liudininkais, kaip milijonieriai pamėgins įrodyti savo galią prieš pilietinės valios viršenybę – jei ryšis, pinigų teismams jie negailės.

O Raseinių politikams teks apsispręsti, kokį sąžinės ar pažadų rinkėjams bagažą jie susikraus 2019 metų savivaldos rinkimų išvakarėse.

O kokie išbandymai laukia pilietinės žiniasklaidos ir girkalniškių? Kad apgintume savo namus bei aplinką, būkime budrūs ir vieningi. Ši apklausa ne tik pakėlė dvasią – ji įrodė, kad sutelktumas ir vienybė yra jėga.

Sėkmės bei drąsos mums visiems.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top