JAV apeliacinio teismo posėdyje svarstyta Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą (papildyta)

Antradienio vakarą (Lietuvos laiku) JAV 7-asis apygardos apeliacinis teismas Čikagoje pradėjo nagrinėti Neringos Venckienės skundą dėl JAV sprendimo, leidusio išsiųsti buvusią teisėją ir Seimo narę į Lietuvą.

Per šiam klausimui skirtą pusvalandį teismas turėjo išklausyti abiejų pusių – Jungtinių Valstijų Valstybės departamento, priėmusio tokį sprendimą, ir jį apskundusios N. Venckienės advokatų – argumentus. Kiekviena pusė savo pozicijai išdėstyti turėjo po 15 min. Pati N. Venckienė posėdyje nedalyvavo.

Kaip „Twitter“ paskyroje rašo N. Venckienės bylą iš arti stebintis žurnalistas Michaelis Tarmas, N. Venckienės advokatas Barry Spevackas, pristatydamas teisėjams savo ginamosios poziciją, teigė, kad N. Venckienei keliami kaltinimai neatitinka ekstradicijos reikalavimų: „Atsakovė sukėlė sukilimą prieš Lietuvos valdžią“. M. Tarmo pastebi, kad teisėjas tokius teiginius įvertino skeptiškai.

Kada bus skelbiamas teismo sprendimas, dar nepranešta – gali tekti laukti keletą savaičių.

Valstybės departamentas per tą laiką ekstradicijos nevykdys, nors ir turi tam teisę.

* * *

Suprantantiems anglų kalbą siūlome išklausyti ar atsisiųsti N.Venckienės teismo posėdžio garso įrašą:

* * *

Būtume dėkingi, jei kas imtųsi patalkinti – trumpai ar išsamiai atpasakotų, kaip vyko teismo posėdis, kuo grindė savo poziciją N. Venckienės advokatas, o kuo – JAV Valstybės departamentas, kaip į jų argumentaciją reagavo teismas: ką ir kodėl prašė patikslinti ir pan.

* * *

Kiti šaltiniai: Michaelio Tarmo iš „Associated Press“ agentūros parengta publikacija „US court hears arguments in ex-Lithuanian judge’s case“, perspausdinta ir „New Times“ (ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
48 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
48
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top