JAV FTB tyrė tradicinius katalikus kaip galimus teroristus

laikmetis.lt

Šią savaitę buvo pristatyta JAV Atstovų rūmų teisinio komiteto ataskaita, išsamiai aprašanti mėnesį trukusį nagrinėjimą dėl nutekinto FTB vidinio memorandumo, kuriame aptariamas katalikų, kaip galimų vidaus teroristų, tyrimas.

Naujojoje ataskaitoje labiau įsigilinta į FTB pastangas tirti tradicionalistus katalikus ir dabar atšauktą FTB Ričmondo biuro memorandumą, kuriame teigiama, kad egzistuoja ryšys tarp vadinamųjų „radikalių tradicionalistų katalikų“ ir „kraštutinių dešiniųjų baltųjų nacionalistų judėjimo“. Atmintinėje buvo pasiūlyta „pasiklausymo būdas arba šaltinio plėtra“ parapijose, kuriose aukojamos tradicinės lotyniškos Mišios, ir internetinėse bendruomenėse.

Ataskaitoje nustatyta, kad ši vidinė atmintinė buvo prieinama kitiems FTB biurams, kad FTB vis dar tiria atmintinėje minimą tariamą ryšį ir kad agentai apklausė kunigą ir choro vadovą, susijusius su Šv. Pijaus X draugija. Tai vyko 2022 m. pabaigoje – nors FTB tvirtina, kad šios apklausos buvo atskiro tyrimo dalis ir nesusijusios su atmintine.

„Memorandumas buvo išplatintas visame FTB, o tai prieštarauja ankstesniems teiginiams, kad memorandumas buvo skirtas tik Ričmondo tyrimų biurui“, – teigiama ataskaitoje ir pažymima, kad jis „buvo paskelbtas visoje FTB sistemoje“.

Nors FTB pareigūnai teigė, kad ši problema buvo koncentruota viename biure, ataskaitoje nustatyta, kad „FTB planavo išorinį, viso FTB produktą, pagrįsto Ričmondo memorandumu“. Nepaisant to, kad FTB vadovas Christopheris Wrayus atsiribojo nuo memorandumo, ataskaitoje taip pat nustatyta, kad „FTB vis dar gali bandyti paversti informaciją iš Ričmondo memorandumo į išorinį dokumentą“.

Ataskaitoje cituojamas privatus pokalbis, kurį komitetas surengė su specialiuoju agentu, atsakingu už Ričmondo biurą Stanley’u Meadoru, kuris atskleidė, kad diskusijos dėl platesnio dokumento tebevyksta.

„Žinau, kad viduje buvo diskusijų… visus mėnesius, kai norėjosi vis tiek kažkaip pabandyti gauti šią informaciją, bet… aš nieko nemačiau dėl to“, – sakė Meadoras.

FTB VIS DAR TIRIA ATMINTINĖJE MINIMĄ FAKTĄ, KAD AGENTAI APKLAUSĖ KUNIGĄ IR CHORO VADOVĄ, SUSIJUSIUS SU ŠV. PIJAUS X DRAUGIJA.

Paprašytas paaiškinti, Meadoras sakė turįs galvoje „bendrą temą“ – tariamą ryšį tarp vadinamųjų radikalių tradicionalistų katalikų ir rasiniais ar etniniais motyvais smurtaujančių ekstremistų.

Tyrime taip pat remiamasi informatoriaus atskleista informacija apie FTB agentus, apklaususius kunigą ir choro vadovą bažnyčioje, susijusioje su Ričmondo Šv. Pijaus X draugija, kuri turi kanoniškai nereguliarų statusą Katalikų Bažnyčioje, nes jos įkūrėjas, arkivyskupas Marcelis Lefebvre’as be popiežiaus pritarimo įšventino vyskupus.

„Atrodo, kad interviu įvyko 2022 m. lapkritį ir gruodį – tuo pačiu metu analitikai pradėjo rengti memorandumą“, – teigiama ataskaitoje. „Ši informacija, kurią FTB atsisakė atskleisti, patvirtina, kad FTB tiesiogiai bendravo su katalikų dvasininkais ir darbuotojais apie savo tikėjimą praktikuojančius parapijiečius.”

„Bet koks apibūdinimas, kad FTB taikosi į katalikus, yra klaidingas“, – rašoma FTB atsakyme katalikų naujienų agentūrai. „Mes ne kartą teigėme, kad vieno FTB biuro parengtas žvalgybos produktas neatitiko griežtų FTB standartų ir buvo greitai pašalintas iš FTB sistemų. FTB atlikta vidinė patikra nerado jokių piktavališkų ketinimų nusitaikyti į katalikus ar bet kokios kitos religinės tikybos narius ir nenustatė jokių tyrimo veiksmų, kurių buvo imtasi dėl produkto.

Tačiau komitetas savo ataskaitoje nurodė, kad biuras „ir toliau priešinasi keliems komiteto prašymams dėl skaidrumo ir atsakymų“.

Ataskaitoje teigiama, kad FTB „turi imtis ryžtingų veiksmų tam, kad atkurtų visuomenės pasitikėjimą“, pažymima, kad Ričmondo biuras nepaskelbė viešo atsiprašymo ir nepašalino nė vieno darbuotojo, dalyvavusio kuriant atmintinę.

Šaltinis: CNA

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigis Kaipgis

Lietuvoj turbūt Romuvą tirs jaunieji pavilioniečiai?

blue yellow zov marinie

…nieko nieko,ateis ir musu laikai…..

Prevencija

Tokius romuviečius reikia tirti ar neužsikrėtę spalinukėmis,Spalio revoliucijos idėjomis.Ypač tas iš jungtinių pajėgų vis rangosi,nerimsta,užkratą nešioja.

blue yellow zov marinie

…ponas anonizme,atlik savo reikalus kur toliau nuo padoriu zmoniu….sortyre tau tinkama vieta..

tyrimas tyrimas

O ką nustatė tyrimas nepasakyta. Galima tirti ar triušiai nepjauna kačių, svarbu tyrimo išvada

Paul Casimir

Labas, durniau! (C)

blue yellow zov marinie

…tau,bent jau siandie tik tylet….pasizymejai tokiu durnu komentu,kad ohohooooo…..kaip tu taip sugebejai,gal cia akademiko jiecio buta vietoj taves…jooooooooooo

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top