Julija Tymošenko ir Nadija Savčenko: Gedulo ir Vilties dieną prašome priimti mūsų užuojautą ir padėką už paramą šiuo nelengvu Ukrajinos valstybei metu

Tiesos.lt bičiulis Juozas Valiušaitis supažindina su Ukrajinos partijos „Tėvynė“ vadovės Julijos Tymošenko ir legendinės lakūnės Nadijos Savčenko kreipimusi į lietuvių tautą ir tremtinius pirmųjų Lietuvos tremčių 75-ųjų metinių proga.

Visuotinis Ukrajinos susivienijimas „TĖVYNĖ“

Nr. 01/4-16
2016 m. birželio 14 d.

KREIPIMASIS

į lietuvių tautą Gedulo ir Vilties Dienos proga

Gedulo ir Vilties dieną, kai artima mums lietuvių tauta prisimena tragiškosios lietuvių tremties į Sibirą ir Tolimuosius Rusijos Rytus pradžią, visas Stalino sovietinio režimo aukas ir jų artimuosius, prašome priimti mūsų užuojautą.

Prieš 75 metus, 1941 metų birželio 14-ąją, po to, kai Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, lietuvių bendruomenė tapo prievartinės sovietizacijos auka. Represinės struktūros pradėjo visuotinius suėmimus ir, kaip jie vadino, „antisovietinių“ bei „socialiai svetimų elementų“ tremtis. Didžiausią smūgis buvo nutaikytas į labiausiai išsilavinusius žmones – į inteligentiją ir dvasininkiją, kad greičiau pavergtų ir įbaugintų visuomenę. Į kalėjimus ir „darbo“ stovyklas grūdo mokytojus, kunigus (šventikus), žurnalistus, ūkininkus, visuomenės veikėjus, jų vaikus ir žmonas – visi jie patyrė nesuvokiamas kančias, žiaurumus, neteisybes ir pažeminimus.

Skausmo pojūtis apglėbia ir mus, kai mąstome apie šimtus tūkstančių lietuvių – sovietinio trėmimo aukas. Ukrajinai, kurie stalininės santvarkos taip pat buvo naikinami milijonais, gerai supranta mūsų brolių ir seserų lietuvių tragediją. Šiandien Ukrajina vėl pakilo prieš ginkluotus plėšraus stalininio imperinio mąstymo palikuonis bei pasekėjus ir yra dėkinga bičiuliškajai lietuvių tautai už nuoseklią vienybę bei palaikymą.

Tauta, kuri kovoja už tiesą, laisvę, teisę gyventi savo pačių žemėje ir kalbėti gimtąja kalba, yra nenugalima. Nepaisant išbandymų, liūdnos ir tragiškos istorinės patirties, nulemtos Kremliaus valdžios represijų, lietuvių tauta neprarado tautinės dvasios ir Lietuvos valstybingumo atnaujinimo troškimo. Lietuviai visados pasiaukojamai kovojo už teisę išlikti savimi ir būti laisvi. Jūs galite didžiuotis šiuo savo tautos būdo bruožu. Lietuvių tautos vienybė ir jos troškimas atsikratyti žiaurios okupacijos sukūrė veržlią, nepriklausomą Lietuvos Respubliką, kuri yra demokratinių ir žydinčių Europos tautų dalimi!

Ilgametė bičiulystė ir ryžtingas apsisprendimas ginti savo laisvę ir nepriklausomybę tevienija Lietuvos ir Ukrajinos tautas. Šiandien jūs semiatės jėgų iš didvyriškos savo praeities ir dalijatės savo įkvėpimu bei patirtimi su tais, kurie jų reikalingi.

Nuoširdžiai esame dėkingi Lietuvos Respublikai ir lietuvių tautai už palaikymą bei paramą Ukrajinai nelengvu mūsų valstybei metu.

Su gilia pagarba, visos partijos bei Visos Ukrajinos sąjungos „Tėvynė“ frakcijos Ukrajinos Aukščiausioje Taryboje vardu –

Julija TYMOŠENKO

Nadija SAVČENKO

Iš ukrajinų kalbos išvertė Juozas Valiušaitis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top