Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

„Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, – sako žemaičiai. Doc. Putinaitei, regis, taip stipriai į smegenis įsirėžė SSSR didvalstybės vaizdinys, kad net ir ketvirtą laisvės dešimtmetį skaičiuojančioje valstybėje ji negali nuo rankų ir nuo sąmonės nusivalyti sovietinės ideologijos molio (skaityti ČIA).

Mat, neabejoju, jog kiekvienam kiek praprususiam ir Alzheimerio nekamuojamam lietuviui, yra žinomas tas vaizdingas posakis apie SSSR, jog tai „milžinas ant molinių kojų“. Milžinui subyrėjus, molio šukės, be abejo, pasklido gana plačiai, prišiukšlindamos ne vieną kiemą, ne vieną galvą.

Tik vienos galvos greitai rado, kuo pripildyti tuštumas, atsiradusias iškuopus sovietinį molį, o kitos, lyg neturėdamos kitos „statybinės“ medžiagos, vis mėgina iš to molio likučių nulipdyti kokią nors prekę „laisvai rinkai“.Tai nulipdo Jono Basanavičiaus ar Justino Marcinkevičiaus karikatūras, tai terlioja „moliu“ tautinius papročius, tautinius rūbus.

Naudojo ar nenaudojo sovietų valdžios ideologai tautinius elementus savo užmačioms įgyvendinti? Kam tai šiandien rūpi? Nebent Putinaitei, kuriai kitos idėjos, kitos problemos į galvą, matyt, neateina, nes joms gvildenti sovietinis molis netinka. Juk ne sovietiniai ideologai, pasipuošę tautine simbolika, dainuodami lietuviškas dainas, ėjo į Sąjūdžio mitingus, gyvąja siena supo TV Bokštą, parlamento rūmus, o žmonės, kurių tautinės sąmonės sovietams taip ir nepavyko nei sunaikinti, nei suluošinti.

Tai kuo dabar užsiima N. Putinaitė? Gal ji įsivaizduoja „švarinanti“ mūsų sąmonę? Bet kodėl ji naudojasi tais pačiais sovietiniais metodais, taip pat primityviai ideologizuodama – tik „ontrep“ – tuos pačius tautinės kultūros klodus, kurių sovietų ideologams taip ir nepavyko neišvalomai pridergti ar sunaikinti?

Užjausčiau, sprendžiant iš visko, kiek riboto matymo ir mąstymo filosofę, nepajėgiančią suprasti sovietmečio grūdintos ir sėkmingai užsigrūdinusios – ką ir liudija mūsų Pergalė – tautos sugebėjimo gyventi tarp eilučių, gyventi „kabutėse“, gyventi su špyga kišenėje, sugebėjusią iš poetų kūrybos, eilių ir poemų atsirinkti ir skaityti tik tas, kurios buvo skirtos tautai, ir neskaityti tų, kurios buvo skirtos valdžiai.

Bet negaliu nesistebėti „Bernardinų“ svetaine, kuri net artėjant Sausio 13 -jai, dienai, liudijančiai visų panašių putinaičių pastangų apdergti per sovietmetį išsaugoto lietuviškumo vedlius ir eilinius beviltiškumą, vis vien bruka savo skaitytojams tą patį tomis pačiomis silpnomis rankomis tebemaigomą išskydusį molį…

Todėl negaliu nepaklausti: kokiai sistemai, „Bernardinų“ redakcijos nuomone, yra naudingas šitas iš tendencingo ideologinio, sovietizmu atsiduodančio „molio“ lipdomas antilietuviškumas?

„VU TSPMI docentės Nerijos Putinaitės knygos pavadinime esantis žodžių junginys „skambantis molis“ – daugiaprasmiška metafora. Iš molio galima nulipdyti naudingą daiktą, bet jis vis dėlto lieka gana nepatvarus. Taip N. Putinaitė įsivaizduoja ir sovietmečiu vietinės lietuvių ir centrinės valdžios Maskvoje lipdomą lietuviškumą – kaip sąmoningai konstruojamą, paprastą, bet sistemai naudingą.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
45 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Atsakymas seimo socialdemokratams,

siūlantiems mirusiųjų pelenus pilti į vandens telkinius. Prakalba su urna rankose Baltijos bangų apsuptyje: „Nebesvajoki daugiau apie vyčius, charakterių ašmenis. Nebūki Ofelija, Vytautu arba Manon. Geriau būki bevardis, belytis, debilas ir amžinas, nusilenk narkomanui ir pakštelėk juočkį šiknon…”

Juozas

Valio Jūratei! Seniai reikėjo parodyti Putinaitei jos vietą. Šį kartą parodyta labai šmaikščiai ir tiksliai. Visi, gyvenę tais laikais, kad ir juokdamiesi, bet atidavinėjom jiems tam tikrą duoklę. Jeigu taip norite- na parašysiu kursinio darbo įžangoje, kad tai, ką nagrinėju, yra įkvėpta TSKP …suvažiavimo direktyvų. Svarbu, kad toliau tas darbas būtų toks, koks ir turi būti. Jei rastume Putinaitės tų laikų darbus/ straipsnius, esu tikras, būtų panašiai. Tikrai poniai Nerijai nedera vaidinti šventosios, dergiant tų laikų žmones.

Mano nuoširdi pagarba

Jūratei Laučiūtei. Kiek beskaityčiau Jūsų tekstų, visi taip ir limpa prie širdies. O Bernardinai nusivažiavo seniai, seniai. Kol A. Navickas vadovavo, tai buvo daugmaž normalus gyvas portalas, ir degančių visuomeninių temų nevengė, bet šiandien… liberalai ir tiek, katalikais besidedantys. Įtariu, tuoj pradės Tapino tekstus dėti. Nieko nepadarysi. Bet gerai, kad sąžiningi ir protingi žmonės netyli.

Paulius

kai kuriuos savo teiginius autorei derėtų permąstyti. Bent jau šį: išties, kieno tai buvo pergalė, jūsų ar jų?

Paulius Juozui

tokiems/ioms kaip putinaitės vietos neįmanoma nei parodyti, nei „pastatyti į vietą“. tik paguldyti…

Aciu Autorei uz izvalgas,

daug tiesos,taciau piktintis nereikia,kai kas mato ivykius kitaip,ir niekaip to nepaveiksi,P.Putinaites neskaitom,neklausom, turiu toki jausma,kad joje yra kazkokiu komplekseliu,tad nesinori nieko bendro tureti

Žinot,

abi labu tokios pat – abi vienodai kolaboruodamos stengėsi prasimušti, o dabar tarpusavyje susipešė. Pasiklausykit, ką dabar skiedžia dezistai per LRT? Varo melo propagandą ir nemirksi Neosovietijos melo propagandistai. Ką, kieno interesus atstovauja dezi LRT ir tos dvi besipešančios čia ponios su tuo pačiu sovietinių kolaboravimo kamienu?

Paulius

kokia kolaborantė galėjo būti putinaitė? net prie geriausių norų piemenės (kokia tuo metu ji buvo) nelabai tiko kolaboravimui.kalbu apie kolaboravimą su bolševikine klika, aišku

stasys

Kai dvi moterys pešasi , vyrai smalsauja ir juokiasi .:)

Iš šiandieninio dainų "šviantės"

repertuaro. Prisirinko „risyčerių”, kurie tyrinėja Lietuvos partizanų „nusikaltimus”, remdamiesi KGB „raštais”, „dainų šviančių”, kaip jas įvardijo viena tokia kultūros ministrė, sovietkultūrinį smegenų plovimą – remdamiesi sovietinių partorginių kontorų archyvais. Visuomenė niekur ir niekada nebuvo vienalytė, jokios ideologijos niekada nepajėgė jokiom priemonėm „išplauti semegenų” visai tautinei bendruomenei. Juokinga, kai „risyčeriai” skubiai stengiasi užimti pirmąsias eiles kepdami molinius raštus „laisvosios rynkos” reikmėms. O sovietlaikio dainų šventininkai realiai suvokė ir mokėjo atskirti dainas. Ir per dainų šventes buvo išmokę tas, kurios nešė tautą per Atgimimą. Bet to niekas neprašo tyrinėti. Nes „laisvos rynkos” reikmėms netinka nacionalinių ir tautinių bendrysčių tyrinėtojai. Nieko tokio. Ne dabar – tai po šimto metų kas nors juoksis, tyrinėdamas tiek sovietinių, tiek „nuvorisyčerių” molinius raštus.

dina

N. Putinaitė teisi. Manote, kad lietuviškieji menininkai be jokios komandos, be paraginimo ėmė ir sulipdė ratelį „Mūs kolūkio pirmininkas vidury ratelio…

Deja

Putinaitė gali patikti, gali ir nepatikti, galima ją kritikuoti ir su ja nesutikti, kai kur ji pertempia, feikina, kai kur kai kada ir ryškiai nusišneka, kaip kartais kiekvienas iš mūsų, bet bendrai paėmus Laučiūtei iki Putinaitės kaip iki mėnulio…:)

Abi fašistų

gaudytojos Lietuvoje, nors jie buvo visai ne Lietuvoje, o Italijoje, bet ko nepadarysi vardan karjeros ir gardesnio duonos kąsnio ar pyrago, o gal net ir torto sovietmečiu, ir galimybės balamutyti, ir engti runkeliokus – tą prastuomenės dalį, kuri nepanoro kolaboruoti su priešu.

Užkniso

juodai lietuviškieji kvislingai ir kvislingietės su Maskolija – dvigubų standartų maniakėrės. Anas Kvislingas, Nobelio premijos laureatas, buvo nubaustas, o šitos liko nenubaustos, todėl pešiojasi viešumoje, medžioja runkeliokus ir kvailus studenčiokus, dėl įsiteikimo naujam galimam ponui – dėl galimų, būsimų privilegijų ir viršenybių, vėl ant tų pačių runkeliokų.

Taip

Šiuomet antilietuviškumu pasižymintys veikėjai,tai ne tik N.Putinaitė/ buvusi labai svarbi politikė V.Adamkaus prezidentavimo metu/,bet ir visa eilė kitų aukštų kultūros srites asmenybių ir politikų.Tarkim ,sociolingvistė L.Vaicekauskienė,meras Šimašius,buvęs VU rektorius,dabar kraštutinės liberalmarksistinės ,,Laisvės partija” narys A.Žukauskas…Keli iš jų tai pagal kilmę iš garbingos Tauragės krašto,tad tauragiškiai gali didžiuotis visų pirma patriotišku ir iškiliu operos solistu L.Mikalausku,bet ne sociolingviste ar sostinės meru.

Milaitis

dižurstvą pradėjo. Slepkitės fašistai, užknisėjai! Taip, taip!

Langų majore,

nebeturi užsakymų per langą šveist oponentus ir ką tokius?

Kapsukė

akivaizdi sovietikų-neosovietikų pseudo mokslo landynė.

Prapiesoriai ir docentai

duokit Milaičiui Kapsukės diplomą!
Be diplomų nenurimsm!

to Prapiesoriai ir docentai

Tu čia pats taip sugalvojai ar Jurgis patarė taip parašyt?

Raigerdas

Apgailėtina, kad lietuviai taip stipriai degraduoja, kad net nesusigaudo, kaip atskirti BLOGĮ nuo GĖRIO. Pakartosiu jau gal būt šimtąjį kartą: egzistuoja šioje planetoje, kuri vadinasi ŽEMĖ žmonės, kurie skiriasi savo mąstymo ypatybėmis. Yra žmonės, kurių mąstyme dominuoja KONSTRUKTYVUS PROTAS ir yra žmonės, kurių mąstyme dominuoja DESTRUKTYVUS PROTAS. Netikite? Tai nereikia tikėti, pasižiūrėkite aplinkui ir jūs pamatysite, kad KONSTRUKTYVIAI mąstančių žmonių yra DAUGUMA, o DESTRUKTYVIAI mąstančių yra mažuma. Imame realius pavyzdžius: HITLERIS, STALINAS, LENINAS, LUKAŠENKO, PUTINAITĖ ir t.t. Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? Destruktyvaus mąstymo žmonės pastoviai sieks ką nors sugriauti, nes kitų KETINIMŲ jie neturi. Konstruktyvaus mąstymp žmonės yra jų priešingybė ir jie stengsis ką nors sukurti, kas būtų naudinga jam pačiam ir visai visuomenei, arba bent jau jo… Skaityti daugiau »

Nieko

apgailėtino – tik visuotina desovietizacija ir trockistams liežuvio prispaudimas, ypač dezi LRT, o tai labai užsisvajojo apie Pasaulio Vyriausybę nuo padangių (nuo Banko). Ypač išnaglėjo jaunieji neobolševikai, eksiukų anūkėliai su meilužėmis, be kairės ir dešinės, svarbu babkės byra už Europos tautų, ypač neskaitlingų, naikinimą. Langų majore, ar jau gavai Mokslinio Komunizmo įskaitą, modifikuotą į Mokslinį Covid’ą, kad būtų Trumpas kuo greičiau nuverstas?

Prašalietis

Eiliniam žmogeliui yra linksma iki „apsikakojimo” skaityti tokios pseudopatriotinės „intelektualės” kaip Laučiūtė neteisioginę polemiką su N. Putinaite. Jei Putinaitė straipsnelyje kalba apie konkrečius dalykus kaip Dainų šventės, jų reikšmė tautiškumui, kaip viskas buvo iš tiesų su savo pasamprotavimais, tai Laučiūtė savo „intelektualiniame” straipsnelyje „nesovietiškai, vakarietiškai ir šiuolaikiškai” pavarė „ką ji supranta” apie „molį, sovietų imperiją ant molio kojų”, „smegenų plovimą”, „tautos sugebėjimą gyventi tarp eilučių, gyventi „kabutėse”, gyventi su špyga kišenėje”… Tipinė lansberginio durnių laivo „intelektualė”, kaip V.Lansbergis, Grybauskaitė ir minia užsislapstinusių 75 metams „tautinių veikėjŲ”, užpildžiusi savo smegeninės tuštumas pseudobunkeriniu „patriotiniu” mėšlu, su šia publika tebegyvenanti tarp eilučių, tebegyvenanti „kabutėse”, tebegyvenanti su špyga kišenėje Laučiūtė savo straipsnelyje Putinaitei padarė psichoterapeautinį seansą, kuriame Laučiūtė „profesionaliai” nustatė Putinaitės smegeninės „ribotą mąstymą”,… Skaityti daugiau »

Prašalieti,

nors jūs ir itin aukšto intelekto, bet visgi iš tos pačios chėbrytės kaip ir šios dvi iracionalios pseudo politikos kuosos-tik antilietuviškai nusiteikęs, kas ir išskiria patį iš šių dviejų kuosų peštynių. Esate trijulė-verta vienas ir viena kitos. Galėtum ir „Niezabudkę” vien iš solidarumo joms, kaip pseudo antipatriotas, antilietuvis, įsisegti ir taip pagerbti pačio vertas peštukes ant durniaus.

Prašalietis

Prašalieti, 2021-01-10 18:19 „Prolietuviškai” nusiteikęs bičiuli, jei tu negyveni kaip Laučiūtė „tarp eilučių, tarp kabučių, su špyga kišenėje”, bandyk parašyti ne à la Laučiūtė nuogomis ir komentaro kontekste beprasmėmis frazėmis „irracionalios, antilietuviškai nusiteikęs, kaip pseudo antipatriotas, antilietuvis”… Na o jei nepaskaitęs Putinaitės interviu, ar paskaitęs, bet nesupratęs apie ką eina kalba, priskiri Putinaitę su Laučiūte į „irracionalių pseudo politikos kuosų” kompaniją, tai tuomet „dalykinė patriotinė prolietuviška polemika” gali būti tik išsikastame miškelyje bunkeryje prie balanos arba žibalinės lempos šviesos ir prie iš pokario kolūkiečio „kovai už nepriklausomybę” atimtos krūminės butelio… Na o „tarp eilučių, kabutėse ir su špyga kišenėje” tebegyvenančiai, „patriotinį mėšlą galvoje pasikeitusiai” Laučiūtei telieka priminti, kad Putinaitė nemažai ką savo staripsnelyje „korektiškai” nutylėjo. Kaip žmogelis sovietiniais laikais negyvenęs… Skaityti daugiau »

Diedas

Sovietmečiu viskas buvo falšyva. Visi paradai, sąskrydžiai, dainų šventės, kaip ir visa kita, buvo su nurodymu iš viršaus ir su griežtu, bet kvailu ir atitrūkusiu nuo realybės, partiniu, ideologiškai švariu, idėjiškai pedagogišu pagrindu.
Liaudžiai saviveiklos ir švenčių reikėjo tik tam, kad ištrūkt nuo šeimos pagert. Na paleistuvėms ir paleistuviams ir pasitratint.
Partija į gėrimą ir paleistuvystę žiūrėjo pozityviai, nes kiaulės komunistai buvo išskirtiniai alkoholikai iškrypėliai padugnės.
Teko dalyvauti įvairių ūkio šakų sąskrydžiuose.
Visada profsąjunga pirkdavo sočiai vodkės.
Nes blaiviam tokiuose renginiuose nebuvo ką veikt.
Blaiviam ten siaubo filmas būtų.
Iš sovietmečio vienintelis gražus atsiminimas, tai tik tai, kad buvau jaunas.
Nu dar pagėrėm sočiai.
Visa kita melo karalystėj šūdas.

Prašalieti,

nupylei čia kaip eks Seimo Prezidentas Valinskas iš „Ir taip, ir ne”, kad bet kokiu atveju liktum teisus – liktum nugalėtoju bent jau čia, komentaruose. Beje, Valinskas irgi gaudė Lietuvoje fašistus, o ne Italijoje, kaip ir tos dvi politinės kuosos.

Prašalietis

… Iš tokių kurie sovietmečiu pagėrė sočiai ir pragertas protas mažai ką pajėgė suvokti kaip buvo iš tiesų, kiti „kenkė” sovietams iš mėsos kombinato nešdami kalconuose įsikišę kelis kilogramus pasivogtos mėsos, kelių patruliai įkliuvę imantys baudas už pažeidimus į savo kišenę ir atleuisti iš darbo, ir t.t. sudaro šiandienio eurosojūze įsitaisiusio, skurde gyvenančio, labiausiai Europoje prasigėrusio, apsergančio kaip niekur kitus Europoje tokiomis skurdo ligomis kaip tuberkuliozė ir sifilis, išsivaikščiojančio ir išmirštančio lansberginio durnių laivo, po V.Lansbergio, Grybauskaitės ir minios 75 metams užsislapstinusių KGB-istinių sąjūdiečių, „tautinių” kaip bendradarbių tarpusavyje vadintas „šūdu su rankena” brazauskas profesionalių komunistų ir t.t., eilinių „tautinių patriotų” branduolį….

Diedas

Dainų šventėse nedalyvavau, bet žinau, kad dalyviams darbovietės skirdavo premijas, renginio metu gaudavo maistpinigius ar kažką panašaus. Savanorišku to renginio tikrai nepavadinčiau. Kaip ir šventinių demonstracijų. Už dalyvavimą duodavo premiją – penkis rublius. Už vėliavos ar transparanto nešimą penkiolika. Vodkę žiebt pradėdavom dar prieš paradą, nes tai buvo nuobodus renginys. Kad kelias minutes pražygiuot pro tribūną bliaunant ura, pora valandų reikėjo tuščiai trepsėt, ruoštis, rikiuotis į eiles. Sykį nešiau Brežnevo galvą už penkiolika rublių, o draugai nenešė nieko, ėjo už petaką. Po parado pradėjom liet, visur ėjau su kitais, tą galvą ant kuolo su savim tūsydamas, nebuvo laiko jos parnešt į darbovietę, vodkės buvo sočiai, ko pasekoje, Brežnevą pamečiau. Ot tai buvo strioko.. Praforgas tris dienas spaudė kad gražinčiau genseką.… Skaityti daugiau »

Prašalieti,

ir vėl plaki tiesą su deziuku. Na ir kas, kad daug tiesos pasakai ir buvo taip, kaip pats čia pasakoji, bet buvo ir kitaip, apie ką pats tyčia nutyli, kodėl? Nebūk Valinsku – elkis padoriau. Nesielk taip, kaip tos dvi besipešančios neosovietinės kuosos čia.

Gyvenome ten

Mažas buvau sovietmetį,bet atmenu mamos,o ir močiutės raudonas išbrinkusias rankas,kai jos užsiimdavo visokių rūbų skalbimu su skalbimo mašina „Riga” ar virindavo kokiame dideliame puode patalynę.Ir kai reikėdavo kalnus perskalauti ,rankomis išgrežti..o,tai būdavo darbymetis.Dar prisimenu vieną kartą laikiau prispaudęs tą šlangą Rigos skalbenkėje įtaisytą kur vandenį pumpuoja ..ir kažkur trumpam nubėgau- grižęs pamačiau ,kad šlanga jau ant žemės guli ir pila vandenį aplinkui,o tai buvo strioko ,nes gyvenome bute su kaimynais apačioje,kurių takart,laimei neužliejome vandeniu.Taip tehnologiškai sovietijoje būta atsilikimo,griozdiškumo ,bent jau paprastame buitiniame lygmenyje ir žmonės atlikdami ūkio darbus dažnai papuldavo į vargo vakarienę.Sovietmetis,gal tada žmonėms buvo ,kaip loterijos bilietas,daugelis pralošė,kažkam pavykdavo išlošti daugiau,kitam mažiau. Aišku kurie pardavinėjo tą bilietą visada pinigų ir visko turėdavo.Kaip ir visais laikais vyksta prekyba.. laimingais,o… Skaityti daugiau »

Kaip kuo užsiima? -

Juk matom, kuo – performansu.

Pons Pašalieti -

ar ne strateginėje įmonėje tamsta dirbote, kad pinigų už dalyvavimą parade ar dainų šventėje gaudavote? (Beje, ar Brežnevo galvą po pažasčia pasikišęs nešėte?). Kultūros įstaigų darbuotojams ir kitai voniučai proslojkai už tai nemokėjo. Kaip ir už dalyvavimą dainų šventėse. Pvz., liepia ,,šefuoti” iš svetur atvykusią grupę. Tu su jais nuo ankstaus ryto iki nakties, kasdien po dvi pamainas atidirbi, tačiau niekas net nepasiūlo maistpinigių skirti, nepasidomėjo, kuo tu, ne Vilniuje gyvendamas, pasieksi savo namus, ar išsimiegosi, ir kaip ryte atgal laiku prisistatyti spėsi… Pinigais, premijomis, butais, žirneliais, baldais lijo tik strateginėse, ar bent jau ne vietinės reikšmės gamyklose, na ir, žinoma, partkomuose, ispolkomuose. Ten, kur veikiau pašalpas, nei algas mokėjo, tiems butai kooperatiniai (ar ne išsityčiojimas?). O šiaip tai tas… Skaityti daugiau »

Raigerdas>Gyvenome ten

Sutinku su jūsų išvadomis apie tą TSRS. Bet bolševikas „Prašalietis” jus vis vien ten tems. Jeigu jis galėtų, tai jis jus ten nutemptų su automatu. Šiandien jis negali, todėl mums tai yra labai didelis laimėjimas. Bet bolševikas „Prašalietis” neatlyžta, nes jam reikia vis jus grąžinti į tą Tarybų Sąjungą. Todėl jis ją gina savotiškai:” Iš tokių kurie sovietmečiu pagėrė sočiai ir pragertas protas mažai ką pajėgė suvokti kaip buvo iš tiesų, kiti “kenkė” sovietams iš mėsos kombinato nešdami kalconuose įsikišę kelis kilogramus pasivogtos mėsos…” Jis Lukašenkos nepažįsta, bet jis dainuoja tą pačią dainelę apie girtuoklius, kurie „mažai ką pajėgė suvokti, kaip buvo iš tiesų”. O kaip buvo iš tiesų? Kad tai buvo Sovietinis Gulagas? Tai jis nutylės. Jis nutylės ir… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Pons Pašalieti – 2021-01-11 13:51 Sovietiniais laikais „sunkiai ir be premijų” dirbęs(usi) Kultūros darbuotoja(u)”, tais laikais visiems taip vadinamiems biudžetininkams (tame tarpe ir Lansbergiui su Grybauskaite…) premijos už darbą nepriklausė ir nebuvo mokamos. Norėjai gauti premija už savo darbą, reikėjo mesti „juodą kultūrininko darbą” ir eiti dirbti „švaraus darbo” į sunkiosios pramonės gamyklą ar statybą. Tavo „gerai apsišvietusio” kultūrininko žiniai galiu pasakyti, kad pramonės įmonėse darbininkai uždirbantys priklausomai nuo pagamintų produkcijos vienetų („nuo uždarbio”) turėdavo prie įkainio priedą už normos įvykdymą 20% ir už nepriekaištingą kokybę 18 % priedą. Vadovaujantys darbuotojai pradedant meistru už vadovaujamo kolektyvo ketvirtinio plano įvykdymą gaudavo prie atlyginimo 75% atlyginimo dydžio premiją. Už kasmet organizuojamus liaudies dainų padainavimus, ar liaudies šokių pašokimus, sudalyvavimus sportuose, nugalėjus brigados,… Skaityti daugiau »

Raigerdas>Prašalietis  20:49

Išduosiu tau paslaptį:aš nevirškinau kvailių tiek sovietmečiu, tiek dabar. Kuo kvailys skiriasi nuo kitų žmonių? Jis mato tai, ko nėra iš tikrųjų, ir skiedžia, kad tai yra tiesa. Štai ir komentatorius Prašalietis 2021-01-11 20:49 Pons Pašalieti – 2021-01-11 13:51, skiedžia nesąmones, bet pats tiki, kad jis kalbą „protingai”. Tokie dalykai gali dėtis tik iškrypusią sąmonę turintis žmogelis. Štai jis rašo:”ar taip pat nepasigiriantis ką dirbo “gūdžiais” sovietų laikais šiandieninis “patriotiškas” sovietinių laikų “žinovas”, “bijantis”, kad jo kas nors iš eurosojūzo netyčia nenuvestų atgal į prieš 30 metų išnykusią TSRS, profesionaliai sovietinių komunistų kvapą ir po 30 metų “užuodžiantis” komentuojantis Raigerdas…”. Aš tau NKVD-sitinis bolševike galiu atsakyti tai, kad nebuvau tavo mylymajame Sovietmetyje komunistu, tai pirmas dalykas. Antra, aš dirbau ir… Skaityti daugiau »

Rasa

Mano nuomone, prašalietis – tai panašu į robotą ar Surajevą…

Rasa

Autorės mintis patvirtina pati Putinaitė. Per Tv pareiškė žurnalistui, kad ji už tai, kad P. Cvirkos paminklas nebūtų nukeltas…ji bijanti, kad vietoj jo iškils paminklas, kokiam nors nacionaliniam veikėjui… Kaip mūsų valstybėje iškilo ir įsitvirtino asmenys, atvirai niekinantys tautos vedlius, niekinantys tautiškumą? Tauta – valstybės pamatas. „Naš adres nie dom i nie ulica naš adres sovietskij sojuz” – štai kokios ideologijos nešėja šiltai ir be rūpesčių gyvena mūsų valstybėje ir prisidengusi liberaliomis frazėmis ar net kritikuojanti sovietmetį vis tiek tvirtina sovietiškumą, kirsdama naikindama tautiškumo šaknis.

Prašalietis

Raigerdas>Prašalietis 20:49 2021-01-11 23:54 Save pasivadinęs „proto bokšte”,sovietmetyje „dirbęs ir kultūrinį darbą, ir statybose, net važiavęs į Siberiją, kad užsidirbti pragyvenimui”…, turiu „pastebėti”, kad iki gorbačiovinės perestroijkos pradedamų 1987-1988 metais duotų „nuostabių gerovės vaisų”, pačioje Lietuvoje trūko darbo rankų. Galiu tau kaip „sovietinę paslaptį išduoti” , kad 1980 metais, su manimi dirbęs statybos valdyboje darbų vykdytojas, per tris metus nesulaukęs paskyros Žiguliui išvažiavo metams darbui į statybos objektą Siberijoje. Ten buvo mokamas du kartus didesnis atlyginimas nei Lietuvoje, bet kolega važiavo ne dėl atlyginimo. Po metų jis sugrįžo su nauju penktu žiguliu. Kiekviename Statybos Treste buvo sąrašai taip vadinamų svarbių sąjunginės reikšmės „komunistinių stroijkių”, kurios kvietė darbui statybos specialistus. Tose stroijkėse atidirbęs penkis metus statybos specialistas turėjo teisę gauti butą… Skaityti daugiau »

Sąjungų darbininkai

Geriausiai uždirbantys mūrininkai uždirba 90 000 svarų per metus, atskleidė didžiausios JK prekybos asociacijos tyrimas. Remiantis statybininkų meistrų federacijos atliktais tyrimais, statybininkai visoje šalyje vidutiniškai uždirba 42 034£ per metus. Tačiau nustatyta, kad kai kurie Londone dirbantys mūrininkai gauna daugiau nei 1730 svarų per savaitę – lygu 90 000 svarų per metus.2018 m. Kovo mėn duomenys.

Kiek naujų žiguliukų ir ko kito gali nusipirkti vykdamas į UK o ne į Siberija kiekvienas gali ir pasiskaičiuoti.Kiekviename laikotarpyje yra savų pliusų ir minusų

„Kiek mūrininkai uždirba JK?”How much do bricklayers earn UK?”

Prašalietis

Sąjungų darbininkai 2021-01-12 23:05 Lansberginio durnių laivo profesionalių komunistų ir 75 metams užsislapstinusių KGB-istinių sąjūdiečių sukurtos „tautiškai demokratinės”, komunistinės -oligarchinės „politinės” sistemos suformuotas jaunasis „patriotinis runkeli”, mano polemika yra su nuėjusiais tarnauti eiliniam šeimininkui buvusiais profesionalais kolaborantais, tai yra profesionaliais komunistais ir 75 metams užsislapstinusiais KGB-istiniais sąjūdiečiais bei juos 30 metų aptarnaujančiais senaisiais sovietiniais propagandistais, kaip ir naujai suformuotų jaunųjų pseudo patriotų primityviomis blevyzgomis, sovietiniais laikais buvusių nemokšų sugebėjusių „įveikti” vakarinę pamaininę mokyklą ar profkę, tais, kurie sovietiniais laikais šauniai pagėrė, tais, kurie „kenkė” sovietams nešdami po apatiniais drabužiais pasivogtus iš mėsos kombinato mėsgalius ir pasekoje „nukentėjo nuo sovietinio režimo ir t.t., kurie šiandiena save pristato kaip „buvę nesutaikomi kovotojai su komunistine sovietija”. Kalba yra ne apie ankstesnius ar dabartinius… Skaityti daugiau »

Raigerdas- apie Prašalieti

Aš manau, kad „Prašalietis” liko nenubaustas arba bausmė buvo per maža, nes šitas NKVD ir bolševistinės santvarkos fanatikas, melavo, meluoja ir meluos. Aš minėjau ir anskčiau, kad NKVD-istai dirbo labai paprastai, panašiai kaip ir caro Ivana Groznogo „opričninkai”. NKVD-istas tave gali pakaltinti bet kuo, o tu jam turi muštis į krūtinę ir įrodinėti, kad tu esi ne kupranugaris. Žiūrėkite iki ko mes nusigvenome, kad net nesusitvarkome su šitais NKVD metodų propagandistų skleidėjais, tokie kaip „Prašalietis”. Pasaulį žmogus pažįsta palygindamas vieną faktą su kitu ir padaro atitinkamas išvadas. O štai „Prašalietis” daro „ONTREP”, kaip mini šį žodį straipsnio autorė Putinaitės atžvilgiu. „Prašalietis” vietoje palyginimų vieno daly ko su kitu, kad gauti teisingas išvadas, manipuliuoja faktais tuo tikslu, kad pateisinti bolšvevikų žiaurumus… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Raigerdas- apie Prašalieti 2021-01-13 14:20
Ne tik aš, bet, manau, ir daugiau komentarus rašinėjančių šiandieninių „mažiau patyrusių patriotų” norėtų sužinoti, laukiu ir niekaip nesulaukiu konkrečių tavo parašymų apie tavo minėtus dirbtus „patriotinius” sovietinio „kultūrininko darbus” ir apie tavo „sovietiniam pramitimui dirbtus darbus” Siberijos stroikėse…. Apie sovietijos laikais dirbtus „patriotinius darbus ir kovotus savus mažus karus” būsimo „bvuvusio valstybės vadovo” „dėdulės” V.Lansbergio arba, kaip kartais „piktoje” spaudoje parašinėja „Magnolijos”, D. Grybauskaitės „patriotinę veiklą” daugiau, mažiau neišsivaikščiojusiems „patriotams” yra žinoma…

Prašalietis

P.S. Aūūūū visais laikais nemylintis kvailių ir kukliai „savęs nelaikantis proto bokštu”, šiandieninis „gerai perpratęs komunistinį ir NKVD-istinį mąstymą patriotinis psichterapaute”, kuriam konkretūs duomenys apie sovietinių laikų man žinomus žmonių atlyginimus yra, cituoju- “PRAŠALIEČIO”? NAUDA YRA TOKIA, KAD ŠTAI PRIEŠ JŪSŲ AKIS YRA TAS GYVAS ŽMOGAUS TIPAS, KARTOJU – GYVAS ŽMOGAUS TIPAS-KURIO MĄSTYMAS ATITINKA VISU 100% TŲ BOLŠEVIKINIŲ IŠPERŲ MĄSTYMĄ, KURIE ŠAUDĖ, SIUNTĖ Į “GULAGĄ” ŽMONES, RAŠĖ ANT JŲ KLIAUZAS, KANKINO, TYČIOJOSI IR KENKĖ KIEKVIENAM, KAS NEBUVO PANAŠUS Į JUOS ARBA JŲ MĄSTYMAS NEBUVO TOKS IDIOTIŠKAS. PRAŠAU ATKREIPTI DĖMESĮ, KAD ŠITAS ŽMOGUS YRA BOLŠEVIZMO FANATIKAS IR JŪS NIEKADA JO NEPERTIKINSITE JOKIAIS BŪDAIS, NES JIS KALBA KAIP UŽHIPNOTIZUOTAS…. bolševikiniai fanatikai kaip “Prašalietis” su savo panegirikom AUTORITARIZMUI, yra piktavaliai. ” Nejaugi išsivaikščiojančiame… Skaityti daugiau »

Tadas

Siaubas, negi buvo taip net ir su ta patalyne, kaip čia kažkas žemiau komentaruose rašė?

45
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top