Ką pasakė Valdas Rakutis? Ir kodėl tai turėjo būti nutylėta? Tomo Baranausko, Nidos Vasiliauskaitės, Ramūno Aušroto ir Rasos Čepaitienės pastabėjimai

Sausio 27 d., minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Valdas Rakutis, profesionalus istorikas ir Seimo TS–LKD frakcijos narys, paskelbė tekstą „Tarptautinė Holokausto diena ir istorinė atmintis“, kuriame kalbėdamas apie nacių kolaborantus pasisakė ir apie žydų kolaboravimą su nacių bei sovietų režimais.

„Bet kaip gi su tais talkininkais? Kas tie žmonės, kurie perima baisias idėjas? Ar tai lietuvių tautos lyderiai, tokie kaip pirmasis savanoris Kazys Škirpa ar generolas Vėtra? O gal Antanas Smetona? Nepaisant didelio pastarųjų metų ažiotažo niekaip nepavyko įrodyti, kad holokaustą organizavo jie. Ne, tai visai kiti žmonės, dažnai neišsilavinę, linkę pasijusti svarbiais gavę šautuvą į rankas, kartais stipriai nukentėję nuo 1941 m. sovietinių represijų, kartais aklai vykdę įsakymus. Jie panašūs į stribus. Pažinkime juos, supraskime, kodėl jie taip darė. Juk holokausto vykdytojų netrūko ir pačių žydų tarpe, ypač getų savivaldos struktūrose. Mes turime garsiai įvardinti šiuos žmones ir pasistengti, kad panašių į juos neatsirastų vėl. Bet taip pat atsakyti į klausimą, kokios buvo pačių žydų pažiūros, kokios idėjos paskatino daliai žydų bendradarbiauti su sovietų valdžia, užimti svarbias pareigas represinėse sovietų struktūrose. Kartais priežasčių suvokimas leidžia suprasti ir pasekmes, nors ir nepateisina poelgių“, – rašė politikas.

Už šiuos komentarus autorius buvo pasmerktas Lietuvos žydų atstovų, Izraelio ir JAV ambasadorių, nuo jų atsiribojo ir TS-LKD partijos vadovybė. Štai konservatorių lyderis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad V. Rakučio komentare pritrūko adekvatumo ir supratingumo.

Itin aštriai į istoriko svarstymus sureagavo sargieji intelektualai, ne tik budriai saugantys viešąją erdvę nuo tų, kurie vis dar nežino, ką ir kaip turėtų kalbėti, o ką – nutylėti, bet ir geriau už visus nuvokiantys, ką tie nesusipratėliai iš tiesų norėjo pasakyti, o ką – nutylėti (keletą jų rasite ir ČiA).

* * *

Jūsų dėmesiui siūlome keletą replikų tų, kurie perskaitę, kas pasakyta Valdo Rakučio ir jo interpretatorių, nenutylėjo.

Tomas Baranauskas. „Suprasti“ čia niekaip nesiejama su kokiu nors pateisinimu

Skaitau Valdo Rakučio tekstą apie holokaustą, dėl kurio pradėjo spiegti sovietinė tardytoja Kukliansky ir iškart atsiribojo TS-LKD… Bandau suprasti, kas ten tokio pasakyta, kas verta tokio spiegimo?

Tekstas gana stereotipinis, išsiskiria nebent tuo, kad kartu su naciais smerkiami ir komunistai. Sovietinei tardytojai iš sovietinių tardytojų dinastijos tai, žinoma, galėjo nepatikti. Spaudoje akcentuojamas straipsnyje pažymėtas siekis „suprasti hitlerininkus“, bet „suprasti“ čia niekaip nesiejama su kokiu nors pateisinimu (tai, beje, pabrėžta), o tik su reikalu suprasti, iš ko tokios pažiūros išsivysto, kad joms būtų užkirstas kelias, kad tai nepasikartotų ir t.t., ir pan.

Prie tokių „pavojingų“ idėjų, iš kurių kažkas tokio galėtų išsivystyti, priskiriami net Trampo šalininkai ir nacionalistai (reveransas antitrampinėms ir antinacionalistinėms savo partijos vadovybės nuostatoms, kuris, beje, autoriaus neišgelbėjo nuo rūstaus pasmerkimo).

* * *

Nida Vasiliauskaitė. Negi tai žinoti reiškia „kaltinti aukas“?

Pvz., gyveno kartą toks György Lukács, vienas garsiausių ir įtakingiausių Vakarų marksistų intelektualų, Vengrijos žydas. Žavėjosi Lenino revoliucijos idėja ir aistringai interpretavo ją judaizmo terminais: kaip mesianistinį eschatologinį sąjūdį… Na, bet tai žinoti dabar turbūt reiškia „kaltinti aukas“…

* * *

Ramūnas Aušrotas. Neabejoju: už nuostatą sakyti tiesą autorius bus ujamas

Manau tinkami Evangelijos žodžiai išreikšti dvasinę autoriaus laikyseną: „Jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus (Jn 8, 32).

Neabejoju, kad už nuostatą sakyti tiesą ir žemiau išsakytus žodžius, autorius bus ujamas. Gimtoji partija jau nuo jo atsiribojo.

„Pažinkime juos (t.y. holokausto vykdytojus – past. mano), supraskime, kodėl jie taip darė. Juk Holokausto vykdytojų netrūko ir tarp pačių žydų, ypač getų savivaldos struktūrose. Mes turime garsiai įvardinti šiuos žmones ir pasistengti, kad panašių į juos neatsirastų vėl. Bet taip pat atsakyti į klausimą, kokios buvo pačių žydų pažiūros, kokios idėjos paskatino daliai žydų bendradarbiauti su sovietų valdžia, užimti svarbias pareigas represinėse sovietų struktūrose. Kartais priežasčių suvokimas leidžia suprasti ir pasekmes, nors ir nepateisina poelgių.“

* * *

Nida Vasiliauskaitė. Bandau suprasti

Bandau suprasti, kas čia nutiko. Sprendžiant iš reakcijų – mažų mažiausiai buvo pasikėsinta paneigti Holokaustą ar išsakyta mintis, kad, jei būta žydų socialistų ir marksistų, tai šitai kažkaip pateisina antisemitizmą ir Holokaustą, tada buvo ne masinės kraupios žudynės, o viso labo „idėjų kova” ar komunizmo šmėklos vaikymas.

Paskaitau patį jo pasisakymą – ir ne, nieko tokio jis nepasakė. Pasakė viso labo, kad „naciai irgi žmonės“, t.y. ne „tiesiog blogi“, o kad ir kokie, bet žmonės, kurie kažką manė. O čia kažkas rimtai mano, kad ne? „Tiesiog blogi“, nes genai tokie ir „nėra čia ką suprast“? Ar ne žmonės, o reptilijos, karvės ar Vudu blogio dvasios?

* * *

Rasa Čepaitienė. Šioje šalyje profesionalus istorikas jau nebeturi teisės kviesti kolegas ir visuomenę siekti suprasti?

Pasirodo, šioje šalyje profesionalus istorikas jau nebeturi teisės kviesti kolegas ir visuomenę siekti suprasti (ne kaltinti ir ne teisti) praeities žmonių motyvus ir įvykių bei procesų gilumines priežastis. Ne, profesionalūs sovietiniai propagandistai ir jų atžalos jį viešai užpjudys, o mums maloningai padės susivokti, kaip privalome galvoti TEISINGAI, nes kitaip…

Išties, Holokausto tema jau darosi tokiu minų lauku, į kurį greitai nieks nebedrįs įžengti net su geriausiomis tiesos paieškos ir pagarbos aukoms intencijomis, kad čia pat nesusisprogdintų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
51 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ligija Tautkuvienė

Mano tėvai gelbėjo žydų vaikus iš Kauno geto. Tikvos tėvas, maldavęs, kad mano mama gelbėtų jo metukų dukrytę, pasakė, kad patys žydai atrinkinėja vaikus … Žinote kam. Žydai gete turėjo ir juos prižiūrinčius žydus policininkus. Tam, kad leistų pakelti vielinę tvorą vaikeliui perduoti, jie pasitraukdavo toliau nuo tos vietos, o už tai gaudavo iš savo tautiečių ,,užmokestį” – aukso grandinėles ar žiedus ir pan. Seimūnas Rakutis nepasakė man nieko naujo – kaip istorikas, tikiu, rinko medžiagą, tyrė, darė išvadas. Tikiu juo, nes taip pat kalbėjo ir mano tėvai, o visi, kurie pragydo pasmerkimais vienu choru, galimai, kaip ir R.Vanagaitė, tiesos neieško. Manau, kad A.Brazauskas atsiprašė dėl tų išgamų, kurie dalyvavo žydų žudyme ir vieną kartą, reiktų užbaigti nesibaigiantį lietuvių tautos… Skaityti daugiau »

zydas

Kai istorija klastojama, kasdien atsiranda naujas „didvyris”, istorikai skaito wikipedija… lygina nepalyginamus dalykus… net sukure melo centra su geologais ir santecnikais… Bando suprasti zudikus, plesikus,… paaiskinti, kad tai pijokai, vaikystej nuskriausti… O gal genetinio feiko pasireiskimas? O is tikruju paprasciausias tukstanciu kaimynu pavydas su neapykanta pasireiske nekaltu zydu vaiku ir zydziu zudymu… o tikslas buvo prisiplesti, apvogti, uzimti namus ir butus… juk karas viska nuraso… tiketasi, kad niekas net nesuzinos. iki siol 30000 – 40000 zydu namuose – butuose gyvena grobikai ir ju palikuonys. gal kokiam name net tiksi mano prosenelio sieninis laikrodis. isitikines, kad ir kito senelio pakinktu siuvimo masina Pfaff dar siuva … Visas sis „tiesos” ieskojimas yra tik tam, kad pateisinti savo bociu kraujuotas rankas, noras ja… Skaityti daugiau »

remdisivir

gaila V.Rakučio, suės žmogų. kiek čia tų objektyvių, neangažuotų istorikų likę ir tuos pačius represuoja. garantuotai arba ponas Valdas pats apsiramins ir nebus jo girdėti arba bus išbrauktas iš viešojo diskurso. liksim su šlykščiu Bumblausko lenkofilišku popsu.

Jules

O laikai vėl sugrįžo po Gorbio, kai istorija toliau klastojama, tiesa kriminalizuojama, o eksbolševikus remia ambasadoriai. Dabar juk net pradinukai žino, kas suorganizavo konclagerius Sibire, GULAGĄ, ir kas jam vadovavo. Net žinomas apytikslis aukų skaičius iki karo buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje. Jaunieji politikai vėl užsikrėtė bolševizmo bacila arba bolševikų dėka yra ten, kur yra.

to zydas

O Hirosimos ir Nagasakio tamsta nežinot? Nežinot ir masinio Vokietijos miestų bombardavimo? Ten, manote, žuvo kalti žmonės, seniai ir vaikai sudegė ugnyje nuo napalmo ir fosforo, ar kaip? Po karo visą Vokietijos pramoninę įrangą, techniką ir technologijas išsivežė kas ir kur? Kokios nacionalinės kilmės buvo tas masinio Vokietijos miestų bombardavimų autorius? Ar karatais ne F.Lindemann’as?

stasys

Palaikau Seimo narį V.Rakuti ,bet nerandų ji palaikančiose nuomonese minčių apie lietuvių tautai tekusia dalia nešti to holokausto kaltės našta ? O juk nesame ne akmenį isidėje į kišenę ? Aukojame lietuvių tautos valstybės istorija tuo pačiu atsisakydami kada nors leisti tai tautai atsitiesti .V.Rakutis neneigia įvykdyto holokausto ir netripia aukų palaidotų bendruose kapuose ,profesorius klausia ar mes jau pasiruošę pasikalbėti ir atleisti vieni kitiems ? Tą padaryti galima tik jei žydų bendruomenė netrips lietuvių tautos vyrų ,kritusių tuo laiku, kapelių . Tai kad valdžios vyrai negali pritarti profesoriui manęs nestebina . Jie atsakingi ir suvaržyti duota priesaiką ginti visos visuomenės interesus .Puiki proga , galimybė pasitikrinti egzaminu kiek demokratiska TS-LKD partija ir ar ji verta tapti pavyzdžiu tai pačiai… Skaityti daugiau »

Kas tie profesionalūs istorikai?

Ar tie aptarnaujantys oligarchinį režimą dezi propagandistai? Tie, kurie jau nuo darželio traumuoja mūsų vaikų galveles ir hipnotizuoja – verčia zombiais ir būsimais bilijonierių vergais?

AAA

Nesuprantu, ar tarp žydų negali būti išsigimėlių?? Būtent tokios jų dalies reakcijos ir sukelia atstumimą. O padorūs, ko gero irgi bijo kalbėti, pasakyti savo nuomonę. Patys griauna savo autoritetą, pagarbą jiems.

įdomi jaunojo Maldeikio trajektorija

Tikras mamos vaikas.

T0mas J.

Protingam žmogui pas konservatorius ne vieta.

Al.

Jei žydų genocido gretinimas su lietuvių genocidu žydus žeidžia, tai išskirkim tuos genocidus. Atskirai ištirkim žydų dalyvavimą komunistiniame sąmoksle (iki pat šių dienų) ir lietuvių naikinime. Ir atskirai – lietuvių dalyvavimą visokiose niekšybėse.

to "žydui" -

tikėtina, kad tai Rūta Vanagų apsimetė ,,žydu”, nes gi pati aprašė, kaip teta vogė žydų daiktus. Tačiau įdomiausia, kad Lietuvoje gyvenantys žydai buvo tokie turtingi, kad vargšai lietuviai , sprogo iš pavydo dėl tų turtų ir todėl juos siuntė į getus, kad galėtų pasisavinti žydų turtus. O iš kur jie taip praturtėjo, išvyti iš Rusijos? Ar ne apiplėšinėdami lietuvius? Juk carinėje Rusijoje valstiečiai, ilgai kentę žydų apiplėšinėjimą, pasiskundė tėveliui carui. Caro kantrybė baigėsi ir jis išsiuntė žydus ,,za čertoj osiedlosti” – už negyvenamos ribos – į Lietuvą-Kauno guberniją, Mogiliovą, Lvovą. Ar išvyti iš Rusijos jie atsivežė milijonus aukso rublių? Iš ko praturtėjo Lietuvoje – galimai ir vėl sukčiaudami su vekseliais – parduodami skolon silkes, barankas ir pan. Ilga kalba, nenorėčiau… Skaityti daugiau »

Palinko liepa salia kelio...

LRT portale labai „pasibaiseje” tapinas, valatka, anukelis…Skaitai ir nezinai ar joktis, ar verkt.Ir is viso ka musuose reiskia TIESOS zodis?Visi „patriotai” jos bijo, kitaip sakant „deda i kelnes ir i kojas”, kad tik atsiriboti nuo ja pasakanciu.Is kitos puses, tai V.Rakutis yra karo istorikas ir cia jo sritis, kuria jis domisi ir ja tyrineja.Ir velgi mes eilini karta pamatem, kas yra koncervatoriai.Jie irgi ieis i istorija.Ir nemanau, kad is geros puses.

Dzeržinskis - Dobrovolskos tautietis ir įkvėpėjas

(žr. „budriųjų” plakatą) tęsia vadovavimą emancipatorių Revoliucijai.
Dabar tai daro iš požemio pasaulio, o kai Lukiškių aikštėje pastatys labašauskinį Bunkerį, vėl grįš į Vilnių ir įsikurdins jame.
Feliksas Edmundovičius, kaip matome, iš požemio jau atšaukė istorijos mokslą
bei moralę kaip buržuazines atgyvenas ir aktyvavo progresyvistų agentūrą.
*****************************************************************
Н. Бердяев, которого допрашивал Дзержинский, оставил его портрет:
«Это был фанатик. По его глазам, он производил впечатление человека одержимого. В нем было что-то жуткое…».
По воспоминаниям английского дипломата Б. Локкарта,
глубоко посаженные глаза Дзержинского «горели холодным огнем фанатизма.
Он никогда не моргал. Его веки казались парализованными».
**********************************************************
Klaikuma regint, kad kai kurie šiuolaikiniai dzeržinskiečiai irgi nemirksi. Tokių Seime jau ne vienas. Genai? Stingdantys ir nuo partijos linijos nukrypstančius smerkiantys dzeržinskiečių žvilgsniai ir pareiškimai.

Kis

meginu sutapatinti artimus dalykus ir darau sau isvadas,kad jeigu Rakutis (neisgalvotai)pavardins zydu kilmes pavardes kurios dirbo budeliais ir pries zydus,tada nublanks,nebus toks veiksmingas ir holokaustas,juk tai dare ir zydai?Paimkime savo puszydeli Landzbergi,juk kiek zmoniu dalyvavo kuriant Sajudi,(beje Landzbergis nera jo kurejas),o kur surasi viesoje vietoje tuos Sajudzio pradininkus,ju nera palikes tik Landzbergis,nusenes ir suvaikejes puszydelis,kuris beje minimas uz nuopelnus tik jis,kitu pavardziu(beje kurusi Sajudi su zvake nerasi)nes nublanks V.L.ir paliks tik KGB saugotoju ir rezidentu Lietuvoje.Jis su Tucku,net disidentui P.Grazuliui nedave tarti zodzio minint kazkurias tai metines,kai Landzbergis ziurejo per TV ,kaip gainioja tuos kalbancius tu paciu KGB-istu,gal net ir Cmilis buvo?Siandiena skubama prichvatizuoti ir sia data.Labai jau susikambantis dalykai.

Papa Borgia

Ir paaiškėjo antipatriotai – konservatorių grietinėlė ir jų „une stratégie „antipatriotique”.

onegin

labai prasau ,nepadarykite is Rakucio Mengeles?Kokios tautos sis vyrukas Mengele buvo?Gal tuo paciu gerbiamas Rakuti pasakyk tiems palankiems idiotamsir tai ne vienetinis egzempliorius.Jeigu norima kitus kritikuoti,pradekite nuo saves.

habilitās

Kol visuose istorijos vadovėliuose ir moksliniuose traktatuose apie pereito amžiaus įvykius ir ypač apie žydų žudynes, šalia Hitlerio, Gebelso, Himlerio, Beringo, Bormano ir kitų trečio reicho veikėjų paryškintomis raidemis neatsiras pati svarbiausia – Bavarijos žydo, A. Hitlerio politinio krikštatėvio ir faktinio trečio reicho įkūrėjo Ernsto Hanfšaengelio, tol visi istorijos aiškinimai bus tik rašymas šakėmis ant vandens. JAV, Izraelio ir, žinoma, Lietuvos žydai tam priešinosi ir priešinsis. Karta jau E. Hanfšaengelio pavardė buvo istrinta iš Wikipedios, nenustebsiu, jei šią pavardę iš viso pašalins iš istorijos, nežiūrint jo parašytų prisiminimų knygų apie A. Hitlerį, kai pastarasis jį išvijo iš Vokietijos. Jau esu rašęs, tad leisiu sau pasikartoti. ✒✒✒ Kai tapo aišku, jog 1932 m. pavasarį vyksiančiuose prezidento rinkimuose prezidentui Hindenburgui nebus alternatyvos,… Skaityti daugiau »

Jascha

Bjauru ir nesąžininga, kada baltinami nacių paprasti kolaborantai, klapčiukai, ginklanešiai ir kitokie patarnautojai. Apgailėtina, kad tauta savyje neranda valios ir stiprybės prisiimti atsakomybę. Grėsminga, kada tai darp partijos atstovai, kurie yra valdžioje. Nepateisinama, kada į tą chorą įsijungia ir kultūros žmonės, humanitarai ar intelektualai.

Paulius.

Mes patys esame kalti kad nesugebame duoti atkirčio visokiems,kurie tik ir laukia,kaip apšmeižti lietuvius. Manau kad Lietuvos valdžia turėjo paskelbti visą, žmonių,kurie, tiesiogiai ir netiesiogiai prisidėjo prie holokausto įvykių,ir kartu išleisti įstatymą, draudžiantį kaltinti lietuvius dėl holokausto.

Pone Jaša,

o kaip tada su internacių kolaborantais, kitaip, sovietų paprastais kolaborantais, ką? Juk kolaboruota kur kas ilgiau ir daugiau, ką manai? Ar elgtis taip, kaip prancūzai elgėsi po išvadavimo ar naujojo okupavimo, ypač su moterimis, ką? Ar šitą mums siūlai? Turi Mokslinio Komunizmo įskaitą studento pažangumo knygelėje – sėdi penkiems metams kalėjimo arba veltui dirbi viešuosius darbus tiek pat laiko, o jei dar turi ir Valstybinį Mokslinio Komunizmo egzo vertinimą – sėdi ilgesniam laikui – dešimčiai metelių, kaip mūsų seneliai už meilę Tėvynei Lietuvai sėdėjo po 25 metus. Na, tie, kurie gyvi liko, o kurie žuvo, kaip juos atjausti ir pagerbti, kas turėtų mokėti reparacijas, a?

Žodžio laisvė...

Kiek ilgai bus toliau kaltinama lietuvių Tauta tuo ko nepadarė.Kremliaus politinės
„paklodės” toliau kišasi į Lietuvos gyvenimą ir kaltina nebūtais dalykais.Gal pareikalaukime kad KGB-istai ir jų agentai nešdintųsi iš Lietuvos ir užmirštų kelią
atgal.Išviešinti KGB-istus ir vyti lauk iš Lietuvos.Vieną karta būtina tarti tvirtą
žodį ir „užkurti” viešą okupanto talkininkams pirtį ir iki šiol tęsiantiems ardymo
veiklą Lietuvoje.Girdėjau F.K. gazdinimus,kad praneš visam pasauliui apie Lietuvą.
Suprantama,sunku atprasti nuo stukačiaus pripratimo.Kiek ši nuolanki okupanto
tarnaitė nugrūdo į kalėjimus nekaltų lietuvių?Lauk iš Lietuvos raudonojo fašizmo
liekaną.

to Dzeržinskis - Dobrovolskos tautietis

A Dabravolska gera Jurgio jaunoji draugužė, ar taip? Prašom patikslinti.

stasys

Va tai tau mostelėjo internacionalas , prilipino aibes pasakų autoriui .Idomu ar dar ilgai truks kol anie paprašys žydu sovietinės kompensacijos už P.Cvirkos parvežta saule ? Bizuno švonderio kailiui papurenti , kad neskalytu protingiems žmonėms mintis reiškiant .

Kol nebuvo

Lietuva okupuota – joks Cvirka su Nėrim ir Venclova nieko nebūtų vežę.

 stasys       2021-01-28 14:58

Net saldu pačiam pasidaro kai efreitorių prisimeni –
-„kailiui papurenti” ???

Sąjūdis

Sajūdį įkūrė TSRS CK gorbačiovininkai… Tik vėliau, sąjūdis (Gorbačiovo perestroikai remti) peraugo į tautos ir valstybės Atgimimo Sąjūdį… Kaip V. Landsbergis tapo sąjūdžio, o veliau Sąjūdžio lyderiu yra dvi pusėtinai oficialios versijos: 1. LTSR Mokslų akademijos salėje… kažkokia* (!) niekam nežinoma moteris pasiūlė … Landsbergį… 2. Pagal B. Genzelį (Janutienės laida) buvo siūlomas Lansbergis jaunesnysis (menininkas (?)), bet per nesusipratimą pagalvota apie prof. Landsbergį… ir taip prof. tapo „žvaigžde”. Kai buvo susigriebta, jog ne tas Landsbergis, nebebuvo kaip „kelti bangų”, o be to juk vistiek Landsbergis ir pan… . Šiek tiek gėdinga situacija, bet su faktais nepasiginčysi. . Kur kas labiau glumina sąjūdžio (Gorbačiovo perestroikai remti) emblema – tautinių spalvų trikampė piramidė. Tegu istorikai paaiškina galimą jos kilmę iš 1863… Skaityti daugiau »

Al. Jašai

Pritariu ir patikslinu: Bjauru ir nesąžininga, kada baltinami nacių ir komunistų kolaborantai, klapčiukai, ginklanešiai ir patarnautojai.

Chaosas ir tvarka

„Pilotas paklausė: „Nejaugi turiu nukryžiuoti jūsų karalių?“ Aukštieji kunigai atsakė „Mes neturime karaliaus, tiktai ciesorių”.Kas Dievo Dievui,kas ciesoriaus ciesoriui.Kol pasaulio aukštieji ir galingieji nepripažins savo karaliaus ,tol per žemę slinks chaoso audra.Nuolatinėje kovoje ,laikini,laikino pasaulio ciesoriai ir išnykstančių imperinių miestų valdovai prieš Viešpaties karaliaus karalystę ir jo nustatytą karališką tvarką.

The journey home,judaism/ youtube

to Sąjūdis

O žinomi ir nusipelnę turėjo būti Bolševikų partijos nariai ir Blogio imperijos kolaborantai? Taigi dabar tokie visur aplink.

tarp kitko

Nieko nėra paprastesnio, kaip išleisti knygą apie tai, kaip lietuviai šaudė žydus.
Ypač, jei turi lakią fantaziją ir pats esi žydas.
Bet tu pamėgink, būdamas lietuviu, išleisti knygą apie tai, kaip žydai šaudė lietuvius…

holokausto fantastikos mėgėjams

Liguista kūrėjų fantazija,paremta vien begėdišku visiems prievarta brukamu žydų melu ir prasimanymais-jokio holokausto ir suplanuoto žydų naikinimo apskritai NEBUVO,tai bjauriausias kada nors žmonėms bruktas melas,prievarta paverstas visiems PRIVALOMA TIKĖTI dogma.
Ko jau ko,bet TIESOS niekas ir niekada per prievartą nebruka.
Ir jei už menkiausią viešai pareikštą abejonę šiais nesveikais žydaujos paistalais beveik visoje Europoje žmogeliai be ceremonijų grūdami į kalėjimus,kiekvienam bent kiek mąstančiam neišvengiamai kyla įtarimas,kad su visa šita visiems nežydams jėga grūdama holokausto „tiesa” ,švelniai tariant, kažkas ne taip.
Tai tiek.

Čia apie tai plačiau:

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

zydas

Desimtys nubalsavo pries zyda… reiskia pataikiau tiksliai i aki.
Skaitau „komentus” ir susidaro vaizdas, kad zydai nuzude 90% lietuviu.
Ir zydai treme lietuvius… Wiki-istorikai, nenorom skelbia, gal net slepia duomenis: kad sovietai pries kara istreme apie 18000 Lietuvos pilieciu. Tarp ju virs 6000 zydu. Tai kas ka treme? Po karo zydu jau nebuvo. Tai treme sugautus zydsaudzius… kiti zydsaudziai, issigande bausmes – spruko i miskus. Dabar visa Melo Istorijos Centro siena iskalta ju vardais. Ir kasmet surandamas naujas didvyris.
Beveik kasmet liepos menesi aplankau Pivonijos miska, proseneliu Vilkmergej matau atminties akmeni jo zudikui.
Tai tokia gedinga istorija.
Graudu.

ah1

Ir vėl ta pati tema – arba atėjūnai naikina ir išnaikina vietinius arba vietiniai atėjūnus. Šį katą straipsnyje atėjųnai žydai o vietiniai kiti. Na o evangejiją padėkit į šoną, pirmiau skaitykit Septuagitą Torą, kur užprotokoluota žydų nusikaltimai kitoms tautoms, gentims žydų tikslai ir būdai kitoms tautoms valdyti. Ir Ačių Aleksandrui Makedoniečiui su galimai suduviu Ptplomėjumi, surinkusiems žydų raštus ir privertusiems žydų rabinus išversti.

na ir

Įsiutino smerdiakovas Valatka: „Lietuviai grobė žydų turtą”. Ruskių pašluostė mat žino, kaip lengva iš vokiečio jam priklausantį grobį imti ir pagrobti

to zydas

O Vokietijos kariuomenėje kiek buvo žydų kilmės karių, pulkininkų, generolų ir maršalų, ko nepaminėjai? Ištremtus Sibiran žydus tai paminėjai, o kitų kažkodėl nemini, kodėl? Per karą reikėjo gyventi ir išgyventi. Išlikę gyvi vadinamai karą išgyvenusiais žmonėmis ir nereikia čia nieko skirstyti pagal tautybę. Kodėl vienų aukas laikai aukštesnėmis kitų aukų atžvilgiu? Pavyzdžiui, indėnų aukas ko nemini? Japonų aukas ir pagaliau, kas tokią dabartinę Kiniją mums suvairavo irgi nesakai? Kada buvo pradėti masiškai bombarduoti arba apskritai bombarduoti Vokietijos miestų ubagų(proletariato) kvartalai ir pan.? Ką apie tokius bombardavimus sakė ir buvo parašyta Hagos ir Ženevos konvencijose, veikusiose iki 1949 metų su savo straipsniais tenais? Nežinai, kaip žūva žmonės masinių bombardavimų metu, ypač fosforinėmis bombomis arba napalmu?

ah1

Hitleris kariavo prieš žydus ir komisarus ir pralaimėjo. Klausimai: kas laimėjo? kas kieno okupacijoje?

Tikrieji

kolaborantai yra valatka, tapinas, lansbergis g konservai-liberalai

to to to

Prie ko cia kinai, japonai? Ar kad nukreipti demesi nuo tikru problemu? Sitam yra MC – melo centras. Reiktu istirti dar viena puslapi: krepsininku Europos cempijonu – veikla 1941 m.

Tvankstas

Janneke Kardel knyga ‘Adolfas Hitleris – Izraelio kūrėjas’ yra išleista lietuviškai, kurioje aiškiai rašoma skaičius virš 200.000 žydų, tarnavusių Wehrmacht, Luftwaffe, SS (A. Eichmann, vėliau prisipažino ten tarnavęs ir G. Soros, surinkinėjęs žydų turtą Budapešte Reicho naudai), Gestapo,KZ sargybiniais ir netgi vadovais, …
J. Kardel turėjo begales bylų, teismai užtruko 30 metų ir visas bylas laimėjo jis.
Tai, ką pasakė V. Rakutis, tėra aguonos grūdelis lyginant su J. Kardel, o kur dar N. Finkelštein ‘Holokausto industrija’.

Kardel

knyga „Adolfas Hitleris – Izraelio kūrėjas” nėra mokslinis tyrinėjimas, bet tyčinis populistinis bestseleris, išradingai manipuliuojantis vardais ir nesusietais faktais. Įdomu, kas Tvankstui aišku apie 200000 žydų nacių kariuomenėje? Pirmiausiai, kas tikrino tą skaičių. Antra, kurie žydai, nes naciai darė skirtumą pagal „kraujo” procentą. Trečia, karo baigiamojoje stadijoje naciai jau būtų mobilizavę bet ką, nes pralaimėjimas darėsi akivaizdus. Šios temos diskutantai, kalbantys apie žydų bendradarbiavimą su naciais getuose, nemato skirtumo tarp pasmerktųjų, kuriems svarbu buvo išgelbėti bent dalį žmonių, ir bendradarbiavino lietuvių, kurių niekas asmenine mirtimi nevertė prisidėti prie žydų naikinimo. Būtent todėl nėra lygybės ženklo tarp totalinio žydų naikinimo net be išimties gelbėtis kad ir išdavyste, ir lietuvių naikinimo, kur ir tokių galimybių būta begalės. Savaime aišku, tai aprėpia tiek… Skaityti daugiau »

matyt

prof. Rakutis skaite Kardel knyga… bet nesuprato …

Tomas Baranauskas pastebėjo, kad

SOVIETINĖ TARDYTOJA KUKLIANSKY NEPRARADO MILICIJOJE ĮGYTOS PATIRTIES:
„Aš, atstovaudama Lietuvos žydų bendruomenę, reikalauju (…) generalinio prokuroro pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Holokausto neigimo ir iškraipymo. Pabarimai mūsų netenkina. Mes, Lietuvos piliečiai, čia gyvenantys žydai, reikalaujame įstatymo viršenybės ir mūsų fundamentalių teisių gynybos.
Galų gale, turėkite gėdos prieš tuos, kurių krauju yra permirkusi Lietuvos žemė“.

Dėmesio !!!

Dėmesio !!!
http://www.komentaras.lt
„Renkami parašai, kad V. Raskevičius būtų atstatydintas iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto”.

to Kardel

O kas yra, anot pačio, mokslinis tyrinėjimas? Runkelių maustymas, dezinformacijos propaganda, kurios pagalba valdomas ir engiamas runkelynas, ir, žinoma, paika studentija? Esi „Übermensch’ų” pusėje, kad tik privilegijuotieji arba pateptieji gali tyrinėti istoriją? Kiti jau ne? Kiti kvaili ir idiotai, ane? Kas jau čia per mokslas ta istorija? Šiaip, istorijos mokslo nelabai jau ir yra, apart pseudo ideologijos ir išgalvotų naratyvų propagandos.

Atsakymas tiutiukui(to to to)

Ogi prie to pačio, moksliuk-zubryliuk arba „stukačiuk”.

>Kis

negi niekada negirdėjote apie Judenratus, veikusius getuose? Patys žydai atrinkinėdavo, kuriuos geto gyventojus hitlerininkai turėtų utilizuoti. Tai istorinis faktas.

>>Kis

O kas atrinkinėjo, kokį Vokietijos didmiesčio rajoną reikėjo nušluoti nuo žemės paviršiaus su visais gyventojais? Sudeginti ugnies liepsnose.

Žemyna

Grįžo Stalino laikai?
,,Voniučąją intelligentskaja proslojka” šalinama iš pergalingo kelio į gerovės valstybę?
(,,Nu, i chlebniote že vy svojei nezavisimosti” – Gorbis)

V.Rakutis traukiasi iš Seimo komisijos pirmininko pareigų
– V.Rakutis traukiasi iš Seimo komisijos pirmininko pareigų

Kaip turėjo per naktį apdoroti žmogų, kad jis priverstas su atsiprašymais trauktis”???

Tvankstas

niekšui, pasirašiusiam Kardel ————– Vokietijos teismai dėl kiekvieno žodžio, dėl kiekvieno fakto, dėl kiekvieno skaičiaus pagal judėjų skundus 30 metų nagrinėjo knygą ir skaičius 220.000 judėjų Vokietijos jėgos struktūrose buvo pripažintas nepaneigiamu skaičiumi.
Jis matai, niekšas, dar drįsta naudotis kankinio J. Kardel pavarde kaip slaptažodžiu, pasityčiodamas iš tikrosios TIESOS apie judėjus II pasauliniame kare Vokietijos pusėje kariavusius.

51
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top