Kard. Sigitas Tamkevičius. „Esu su jumis per visas dienas“

Mirtis ant kryžiaus, prisikėlimas ir žengimas į dangų yra svarbiausi Jėzaus gyvenimo įvykiai, skelbiantys džiugią žinią, kas laukia ir mūsų, jei, gyvendami žemėje, branginame Jėzaus draugystę.

Evangelijoje pagal Matą pasakojama, kaip Jėzus, prieš žengdamas į dangų, paliepė mokiniams: „Eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios, mokydami laikytis visko, ką tik esu jums įsakęs. Ir štai aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“ (Mt 28, 19–20). Tai pasakęs Jėzus pakilo aukštyn, ir debesis jį paslėpė nuo jų akių.

Jėzaus Žengimo į dangų šventė primena kelis labai svarbius dalykus. Dangus, į kurį įžengė Jėzus, yra skirtas ir mums. Jėzus kentėjo ir mirė ant kryžiaus dėl to, kad mes pasiektume laimingą amžinąjį gyvenimą.

Per televiziją turėjome galimybę stebėti didingą Anglijos karaliaus Karolio III vainikavimo iškilmę. Tai tik silpnas vaizdas, kas laukia mūsų amžinybėje, kur mus pasitiks ne tik prieš mus iškeliavusieji mūsų artimieji bei draugai, bet ir pats Jėzus, dangaus ir žemės Karalius. Tuomet būsime apvainikuoti ne deimantais išpuošta karūna, bet amžinojo gyvenimo džiaugsmu ir garbe.

Jėzaus Žengimas į dangų primena mums patikėtą misiją – plėsti Dievo karalystę pasaulyje. Ši misija yra skirta ne tik apaštalų įpėdiniams, bet ir visiems Dievo tautos nariams. Šią misiją vykdome, kai meldžiamės vieni už kitus, kai savo kilniu gyvenimu liudijame, jog mums yra brangus Evangelijos žodis, teikiantis viltį nueiti tenai, kur nuėjo mirtį nugalėję Kristus.

Tikėjimas į amžinąjį gyvenimą iš esmės keičia žmogaus gyvenimą. Vienaip gyvenime elgsis žmogus, mąstantis, jog su mirtimi viskas baigiasi, kitaip elgsis tas, kuris turi amžinojo gyvenimo viltį. Šitai labai akivaizdžiai matome dabartiniame žmonių gyvenime. Vieni bando iš šio gyvenimo išplėšti bet kokią naudą ir mėgautis praeinančiais malonumais, o kiti geba ne tik dorai gyventi, bet ir pasiaukojamai tarnauti silpnesniems žmonėms, nes žino, kad tai darydami tarnauja pačiam Kristui.

Pirmaisiais krikščionybės amžiais Romos imperijoje buvo nužudyti milijonai Kristaus išpažinėjų; žmonės turėjo drąsos prisiimti kančią ir mirtį, nes giliai tikėjo Viešpaties žodžiais apie jų laukiantį amžinąjį gyvenimą.

Šiuo metu mes esame apsupti sekuliarios kultūros, žmonių dėmesį kreipiančios tik į laikinuosius dalykus. Televizija ir internetas mus maitina žiniomis, kaip gerai įsikurti šiame pasaulyje, o minčiai apie amžinybę nepalieka vietos. Ypač sunku susiorientuoti, kas gyvenime yra svarbiausia, jauniems žmonėms, todėl gresia pavojus plaukti pasroviui su minia žmonių, nemąstančių apie amžinybę.

Apaštalas Paulius meldė Dievą suteikti žmonėms išminties pažinti amžinybės viltį, į kurią yra pašaukti (žr. Ef 1, 17–18). Melskimės ir mes vieni už kitus, kad ši viltis gaivintų ir mūsų gyvenimą.Kristaus Žengimo į dangų šventė kviečia mus pamąstyti, ar mes nuosekliai laikomės Evangelijos žodžio, rodančio kelią aukštyn, kur nuėjo mirtį nugalėjęs mūsų Viešpats.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

..tu nesi su mumis

merter proje yönetimi

PROJE YAKLAŞIK MALİYET HESABI YAPILMASI, METRAJ HESAPLANMASI, DETAY MAHAL LİSTELERİNİN HAZIRLANMASI, UYGULAMA ŞARTNAMELERİ HAZIRLANMASI, HAKEDİŞ YÖNETİMİ, MUKAYESELİ KEŞİF, İŞ PROGRAMI, FİYAT ANALİZLERİ HESAPLANMASI, İHALE DOSYASI HAZIRLANMASI, TEKNİK ŞARTNAMELER, SÖZLEŞME TASARISI, IPARD PROJELERİNİN HAZIRLANMASI

Liudijimas

Medžiugorija.Žmogaus piligriminė kelionė.Išlaisvintas nuo alkoholio ir narkotikų

https://youtu.be/0yvoO3aU_xA

Žodžio laisvė

Gerb.Kardinole,perduokit Vatikano popiežiui ,kad jo siūlymas tarpininkauti tarp Ukrainos ir Rusijos yra ne tik nepadorus ,bet ir žalingas Ukrainai.

Taikos žodis

Kodėl žalingas,gal Popiežius pasiūlys taikos derybas,ko ir turi siekti sielų ganytojai.Kas Ukrainai žalinga ,tai nesibaigianti karinė žmonių mėsmalė.

taip tai taip ,ale....

taikos žodį galėsi tart ,kai Ukrainos kariai , išlaisvinę užgrobtas teritorijas įžengs į Rusijos zoną su tikslu sudaryt bbent 50 km sanitarinę zoną nuo išprotėjusio agresoriaus.

taip tai taip ,ale....

jei jau tu su mumis „per visas dienas ” tai jau senai turėjai pranešt dievišką išmintį : Lietuvoje ,vietoj to ,kad pastoviai vis labiau smaugt neprasisiekėlių visuomenę ,senai reikėjo įvykdyt esminį mokesčių pokytį apmokestint tuos ,kurie pinigėlių kiekiu tikrai niekad nesiskundė ir nesiskundžia iki šiol : t. y. civilizuotai apmokestint VISĄ PRABANGĄ( „civilizuotai” – tai reiškia – ne mažiau kaip 30 proc./metus nuo prabangiu pripažinto turto rinkos vertės už ataskaitinį periodą. Tada logiškai jau ateitų ir dvasinio pasaulio tobulinimo reikalai . O kol kas Lietuvėlė tebesikapsto laukinės atskirties ir NETEISINGUMO liūne.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Lietuvoje, krikščionybė – okupacinė. (Kas norėtų tai paneigti?)
Agresyvi krikščioniška vatikano žudikiška okupacija yra prilygintina komunistinei žudikiškai okupacijai, fašistinei žudikiškai okupacijai. Tautai gyvybiškai svarbu atsikratyti visokių svetimšalių agresyvaus šeimininkavimo Lietuvoje.
_________________________________________________
Lietuva – Tvirtovė

Moli

Tu irgi okupantas.Iš kur čia atsibeldei į šią žemę ir ją mindai

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top