Kastytis Braziulis. Ne moderni, aukštomis technologijomis apstatyta tvora užtikrina informacijos apsaugą

Turtingiausia pasaulio valstybė JAV nesugeba apsaugoti savo paslapčių.

Buvęs Jungtinių valstijų Nacionalinio saugumo agentūros darbuotojas Edward Snowden iš labiausiai pasaulyje saugomo objekto išnešė milijonus slaptų dokumentų ir juos paviešino. Nei viena apsaugos užtvara jo veiksmų nesustabdė, nei vienas apsaugininkas jo laiku neidentifikavo. Visi suprato, kad NSA yra apvogta tik tuomet, kai pats Snowdenas apie tai viešai pranešė.

Buvęs JAV armijos žvalgybos specialistas B.Maningas išnešė tūkstančius failų iš slaptos duomenų bazės. Jis perdavė slaptus duomenis apie Afganistane vykdomas slaptas operacijas, apie JAV diplomatų rašomus informacinius pranešimus centriniam aparatui. Eilinis armijos žvalgybos padalinio analitikas išnešė itin vertingą informaciją ir ją paviešino. Nei viena apsaugos užtvara jo nesustabdė.

Kinų hakeriai sugebėjo du kartus įsilaužti į Jungtinių valstijų Personalo valdymo tarnybos kompiuterius ir pavogti 18 milijonų valstybės tarnautojų, karininkų, žvalgybos pareigūnų personalinius duomenis. Vardai, pavardės, asmens kodai, ligos, skolos, giminės, vaikai, turtas, darbovietės, silpnybės, problemos atsidūrė Kinijos žvalgybos rankose. JAV saugumo sistema neapsaugojo šių duomenų.

Ne moderni, aukštomis technologijomis apstatyta tvora užtikrina informacijos apsaugą, o apmokytas, instruktuotas ir nuolat kontroliuojamas žmogus.

Žmogus atidaro duris į didžiausias paslaptis. Į jį reikia investuoti, o ne į modernią tvorą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
???

,,Kontroliuojamas žmogus”? Ne pilietis? Na, čia vandenėlis ant šutvės malūno girnų.

Taip,tai

vadinama žmogiškuoju faktoriumi,kurį norima ištrinti.O ypač žiauriai tai atsilieps medicinoje,kai per esistemą visi bus sekami su visomis liūdnomis pasekmėmis.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top