Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterė: tai bus lūžis arba teisinės valstybės mirtis

Diana Krapavickaitė | „Kauno diena“

Apie korupciją Kalėjimų departamente prabilusi Rasa Kazėnienė laukia, kuo baigsis pradėti tyrimai. Moteris įsitikinusi, kad jei jie bus užgesinti – tai prilygs teisinės valstybės mirčiai.

„Kauno diena“ su Kauno tardymo izoliatoriaus (KTI) buhalterinės apskaitos skyriaus viršininke R.Kazėniene kalbėjosi praėjus beveik dviem mėnesiams po jos viešai išsakytų įtarimų.

Per tą laiką nuo pareigų buvo nušalintas KTI vadovas Edvardas Kviatkauskas ir buvusi izoliatoriaus direktorė, dabartinė Kalėjimų departamento vadovė Živilė Mikėnaitė.

Kokiomis nuotaikomis gyvenate šį laikotarpį?

Informacijos pateikimo ir siekio kuo geriau bendradarbiauti su situaciją tiriančiomis institucijomis. Svarbiausia, kad niekas nebūtų nuslėpta, pakoreguota, iškraipyta. Labai darbingas ir optimistinis laikotarpis, nes matau, kad institucijos dirba.

Kas jau įvyko, vyksta?

Vienas tokių faktinių pasiekimų – Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas. Ši institucija pripažino, kad KTI Ūkio skyriaus vedėjas ir viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas Petras Vaškys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nes nenusišalino perkant prekes iš savo įmonės ir kitų įstatiniais kapitalais susijusių įmonių.

Labiausiai laukiu Teisingumo ministerijos išvados. Ši institucija labai intensyviai tiria, ima dokumentus.

Viešųjų pirkimų tarnybos tyrimas, tikiuosi, jau į pabaigą. Kasdien bendrauju su Valstybės kontrole. Artėjame prie apčiuopiamo rezultato.

Straipsnio tęsinį skaitykite kauno.diena.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top