Knygų mugės naujienos: Susipažinkite – Visvaldis Lācis ir jo kariškas kelias „Latvių legionas“

Kviečiame pasižiūrėti dar vieną reportažą iš Vilniaus knygų mugės. Visvaldis Lācis (g. 1924), buvęs Latvijos legiono karys ir istorikas, publicistas ir Saeimos narys, savo knygoje „Latvių legionas: mano kariškas kelias“ („Briedžio“ leidykla) pasakoja apie Lietuvoje palyginti mažai žinomą latvių patirtį karo metu – vokiečių okupacijos laikotarpiu suburtą Latvių SS legioną ir griežtai paneigia šmeižikiškus mitus, kad legionieriai buvo SS organizacijos nariai, vykdę karo nusikaltimus.

Kovo mėnesį 95-erių metų jubiliejų švęsiantis V. Lācis – unikali asmenybė. 16 knygų autorius, 2014 m. tapęs Latvijos mokslų akademijos nariu, savo tekstais toliau kovoja už savo bendražygių garbę gindamas juos nuo nepelnytų užgauliojimų ir kaltinimų. Beje, V. Lācis aktyviai sportuoja – dalyvauja bėgimo maratonuose.

Taigi kaip V. Lācis įstojo į Legioną? Ir apskritai kodėl latviai, kitaip nei lietuviai, stojo tarnauti į Waffen SS? Kokios buvo tikrosios daugelio legionierių viltys ir jų požiūris į vokiečius? Kodėl latvių legionierių negalima vadinti esesininkais ir nacių kolaborantais, nors būtent taip nuolat tvirtina Kremliaus propaganda? Kaip ši knyga buvo sutikta Latvijoje ir kitose šalyse? ir pan.

Autorių kalbino Vidmantas Valiušaitis, pokalbį transliavo Juozas Valiušaitis.

Knygos ištrauką rasite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top