Kodėl ignoruojamas ar net šmeižiamas 1941 m. Birželio sukilimas, jo lyderis Kazys Škirpa? Dovilo Petkaus interviu su Vidmantu Valiušaičiu

Seimas 2021-uosius paskelbė partizano Juozo Lukšos-Daumanto bei kitų žymių asmenybių metais, tačiau šiemet 80-etį mininčiam 1941 m. Birželio sukilimui ir jo lyderiui Kaziui Škirpai dėmesio neskirta. Vienas masiškiausių Lietuvos pasipriešinimų istorijoje šiandien yra arba peikiamas, arba ignoruojamas.

Kodėl šmeižiamas pirmasis Lietuvos savanoris Kazys Škirpa, kodėl temos apie Birželio sukilimą vengia politikai ir kodėl Vakarų istorikai vis dar remiamasi sovietiniais dokumentais? Apie visą tai Dovilo Petkaus interviu su žurnalistu, rašytoju Vidmantu Valiušaičiu.

Pokalbio temos:
2:10 Ką mums reiškia Birželio sukilimas?
3:50 Batalijos dėl sukilimo skaičių.
5:20 Kodėl politikai bijo kalbėti apie Birželio sukilimą ir jo vadus?
11:36 Kokių namų darbų neatlikome per 30 laisvės metų?
13:35 Kodėl vakarų istorikai remiasi sovietų sukurpta dezinformacija?
23:50 Naujai atrasti duomenys apie Birželio sukilimą ir jo lyderius.
33:17 Naciai išdavė sovietams lietuvių sukilėlius.
36:04 Keturi Kazio Škirpos planai.
42:59 Mus turėtų vienyti antitotalitarinė atmintis.
44:38 Škirpa gynė demokratiją ir kitataučius.
46:28 Nauja knyga „Užpulti gynėmės“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Puiki veiklos gairė šiems metams . Jei tas NS jaunimas tiek laiko skirtų tai Birželio sukilimo temai kiek skiria D.Trump -izmui ta sukaktį sutiktume jau kažką rankose turėdami , pav. žvirblį ? Tikri istorikai myli faktus o jie kapeliuose arba į pelenus ., O dabar pabandyk prikelti dydvyrius ?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

– Kodėl ignoruojamas ar net šmeižiamas 1941 Birželio sukilimas, jo lyderis Kazys Škirpa?
– Nes okupantai „išėjo”, komunistpalaikiai pasiliko.
_________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei iškrypėliška paleistuvyste.
2021 sausio 19

Prašalietis

1941 metų sukilimas, net didžiausias „potriotinis sukilimo istorijos” žinovas Valiušaitis , savo apgailėtimname mekenime apie „sukilimo didingumą” tegali „moksliškai” visiškiems puskvailiams pasakoti „apie neatliktus namų darbus, patriotinius istoriografikos trūkumus”, apie tai kiek „daug” lietuvių „turėjo dalyvauti sukilime, kiek kas šiandiena priskaičiuoja per 3 sukilimo dienas „žuvusių sukilėlių”. Valiušaičiui „istoriagrafija yra neatsiejama nuo pasaulinio proceso”… Neišsivaikščiojęs „patriotas” šiame Valiušaičio „istoriogarfijos šou daug sužino konkrečių ir grandiozinių dalykų” apie 1941 metų 2,5 dienos trukusį sukilimą. Jei kokiam „patriotui” kokių „šaltinių ar tyrimų šiuo klausimu pritrūko”, gali prigasigalvoti patys… Valiušaičiui 1941 metų sukilimas „prasidėjo”, kai tik išrinkto Seimo delegacija nuvažiavo į Maskvą „parvežti Stalino saulės”…. Neturėdami ką konkrečiai pasakyti apie 1941 metų sukilimą, tik tokie „aukšto lygio profesionalai” kaip Valiušaitis pajėgia pavaryti tokią… Skaityti daugiau »

Paulius

nesuprantu nejau negalite pateikti spausdintinės versijos. man ką būtinai dabar visai atvejais žiūrėti videoįrašus? o jei tam neturiu laiko? netikusi tendencija tinklaraštyje…

dušanskio

tautiečiai ir jų augintiniai toliau sprendžia lietuvos likimą, jie čia šeimininkai

Deivis

Žydauja, komuniagos ir liberalpetterastai nekenčia K. Škirpos.

Pauliui

Tikriausiai tiesos.lt neatsisakytų SAVANORIO TALKININKO pagalbos, jei tamsta ir kiti skirtų tam laiko, užrašytų ir atsiųstų jiems gatavą tekstą. Arba jei nuolatiniai portalo lankytojai susimestų tam aparačiukui (ar programai?), kuris pats garso įrašus paverčia tekstais?

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top