Balandžio-25-ąją Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje meras V.Grubliauskas pateikė savo veiklos metinę ataskaitą.
Meras savo ataskaitą pradėjo nuo filosofinių teiginių, kad galima daug pridaryti problemų nusikalbant arba prisikalbant, t.y. kartojant tą patį daug kartų, bet dar daugiau problemų atsiranda, jei nesikalbama. Kovinga laikysena ne visada duoda rezultatų, visur ir visada reikalinga diplomatija.
Po filosofinio įvado pradėjo pasakoti apie darbus, kurie svarbūs miestui. Kaip pavyzdį paminėjo susitikimus su rimtais investuotojais, turinčiais interesų ekonominėje zonoje.
Čia taip norėjosi pasakyti: „Mere, Jūsų gerais darbais tik kelias į pragarą grįstas…“ Užtenka prisiminti kelionę į Švediją, kur į klausimą šiukšlių įmonių statytojams „Fortum“, kodėl pasirinkote statyboms Klaipėdą, gavome atsakymą „susitarėme su Klaipėdos miesto savivaldybe“. Taip mūsų valdantieji susitarė su investuotojais ir šie pastatė šiukšlių deginimo įmonę, plastmasių gamyklą, t.y. tokias įmones, kurios ypač nuodingais chemikalais teršia mūsų orą, dirvą, vandenį. O kada gyventojai, neapsikentę tokio valdymo, protestuoja, meras pareiškia, kad į mitingus, piketus nereaguos, nes jo valdymo modelis yra diplomatija… Kam čia ta demokratija…
Mere, Jūsų vadovaujamos valdančiosios liberalų partijos ignoruoja Vietos savivaldos įstatymą, t.y. vykdydamos reformas, nesudaro gyventojams sąlygų dalyvauti, rengti, svarstyti projektus, neatsiklausia gyventojų apklausomis. Todėl Jūsų pateikta veiklos ataskaita yra demagogijos ir melo kratinys.
Meras savo pranešime išskyrė šias reformas: sporto, taršos mažinimo mieste priemones ir viešojo transporto. Nuo šių liberalų reformų dar ir dabar žmones negali atsigauti, nes jų tikslas sunaikinti smulkųjį verslą ir apkrauti miestiečius papildomais mokesčiais. Labiausiai klaipėdiečiai pasipiktinę reforma, kurią meras pavadini taršos mažinimo reforma. Jei išties siekiama sumažinti taršą mieste, būtina uoste dirbančias firmas įpareigoti iškrauti ir pakrauti krovinius į laivus tik konteineriuose, uždaruose pakuotėse. Dabar birius krovinius vėjas neša į miestą, žmones gyvena dvokiančioje aplinkoje. Medžiai, kurie surenka mieste taršą, yra kertami. Apmokestinti automobilius, norinčius įvažiuoti į istorinę miesto dalį, – tai ir viskas, ką sugalvojo politikai: girdi, taip esmingai sumažinsime taršą mieste. Skaudu, kai nuo vykdomų reformų klaipėdiečiai dūsta, mitinguoja, piketuoja, o valdantieji, perskaičius merui tokią metinę ataskaitą, ploja.
Keistai atrodo, kai meras savo ataskaitoje giria sporto skyriaus darbą, o tą pačią dieną miesto tarybai pateiktą tvirtinti Sporto skyriaus sprendimą darbietis Jonas Romanovas taip „sudirba“, kad net valdantieji atsisako jį tvirtinti.
Mero metinę ataskaitą kritikavo socialdemokratė L.Petraitienė, kuri kalbėjo apie miesto vadovo dvigubus standartus. Konservatorė Z.Šličytė norėjo sužinoti, kodėl veiklos ataskaita neparuošta pagal LR Vietos savivaldos įstatymo 20 str. „Mero, mero pavaduotojo įgaliojimai“. Ji pasigedo informacijos, kaip buvo kontroliuojamos savivaldybės viešojo administravimo institucijos, ir savivaldybės bendruomenei, rinkėjams skirtos savivaldybės veiklos ataskaitos.
Mes, rinkėjai, savivaldybės bendruomenė, nekantriai lauksim, kada bus paruošta ir mums pateikta viešai mero metinė veiklos ataskaita. Norime visi perskaityti apie jūsų „gerus darbus“. Juk jei išties taip stengtasi ir tiek daug nuveikta dėl klaipėdiečių, kaip buvo kalbama savivaldybės tarybos posėdyje, bus ką papasakoti ir viešai? Nesidrovėkite.
Nuotraukos – autorės.