Konstitucinis Teismas praneša antradienį pradedantis nagrinėti bylą pagal Seimo paklausimą dėl išvados, ar vadinamoji Stambulo konvencija neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai.

kontrastas.lt

„Pareiškėjas Seimas teigia, kad Konstitucinio Teismo išvada dėl to, ar nurodytos Konvencijos nuostatos atitinka Konstituciją, turėtų esminę reikšmę Seimui apsisprendžiant dėl dar 2018 m. Respublikos Prezidento Seimui pateiktos šios konvencijos ratifikavimo“, – nurodoma KT pranešime.

„Kadangi Lietuvos Respublikos visateisė narystė Europos Sąjungoje yra konstitucinė vertybė, tai, pasak pareiškėjo, suponuoja nuo šios narystės neatsiejamą Lietuvos įsipareigojimą dalyvauti, be kita ko, žmogaus teisių ir laisvių garantijų užtikrinimo sistemoje ir integruotis į ją“, – teigiama KT pranešime.

Parlamento kreipimąsi į KT inicijavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Seimui teiktą nutarimo projektą pasirašė ir premjerė Ingrida Šimonytė, konservatorių seniūnė Radvilė Morkūnatė-Mikulėnienė, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas, Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas bei socialdemokratų frakcijos vadovė Orinta Leiputė. Visgi kitų opozicinių frakcijų lyderiai šios iniciatyvos nepalaikė.

Peticiją prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą pasirašė daugiau kaip 50 000 žmonių.

Jonas Šaulys

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top