Krikščionis mokyklos darbuotojas iš JK gavo kompensaciją už atleidimą iš darbo

laikmetis.lt

Jungtinės Karalystės krikščionis mokytojo padėjėjas, atleistas iš darbo po pamokslavimo gatvėje, gavo iš mokyklos 7 000 svarų sterlingų (8129 eurų) kompensaciją, pranešė „Christian Today”.

65 m. Andy Nixas (Endis Niksas) buvo atleistas iš Lidso Temple Moor vidurinės mokyklos be įspėjimo po to, kai 2021 m. liepos mėn. dalyvavo gatvės pamokslavime miesto centre.

2022 m. kovo mėn. jis buvo iškviestas į mokyklos direktoriaus kabinetą ir apklaustas dėl gatvės pamokslavimo po to, kai kai kurie mokiniai pasiskundė, kad dėl to pasijautė, jų žodžiais, nesaugiai. Jis iškart buvo atleistas iš darbo, jam buvo liepta nedelsiant palikti mokyklos patalpas.

Padedamas Krikščionių teisės centro (angl. Christian Legal Centre, CLC), jis į teismą padavė mokyklą, teigdamas, kad ši jį persekiojo, diskriminavo ir pažeidė jo teisę į minties ir religijos laisvę pagal Europos žmogaus teisių konvencijos 9 straipsnį.

Po atleidimo iš darbo jis pateikė ieškinį prieš mokyklą Darbo tribunolui, tačiau mokykla, užuot kreipusis į teismą, nusprendė sudaryti taikos sutartį ir sumokėti mokytojo padėjėjui kompensaciją.

Andy Nixas, sveikindamas susitarimą, teigė, kad dėl savo krikščioniškų įsitikinimų buvo priverstas „jaustis kaip nusikaltėlis”.

„Mokykla pamynė mano saviraiškos ir tikėjimo laisvę. Džiaugiuosi, kad jie sutiko susitarti dėl šios bylos, o tai, mano nuomone, buvo neteisėtų veiksmų pripažinimas”, – sakė jis.

„Tačiau man kelia nerimą tai, kad krikščionims neleidžiama viešai diskutuoti, pamokslauti ir reikšti savo tikėjimo, nebijant prarasti pragyvenimo šaltinio.

„Poveikis mano gyvenimui buvo didelis. Baiminausi dėl ateities, savo šeimos finansų ir tai turėjo įtakos mano galimybei gauti nuolatinį darbą pilnu etatu”, – kalbėjo A. Nixas.

„Aš be gėdos myliu Jėzų ir mano krikščioniškas tikėjimas man labai svarbus. Noriu, kad ir kiti pažintų ir suprastų šią Gerąją Naujieną ir gautų viltį savo gyvenimui. Dėl to su manimi neturėtų būti elgiamasi kaip su nusikaltėliu.”

Centro vadovė Andrea Williams (Andrėja Viljams) teigė, kad „reikia labiau stengtis, kad būtų apsaugoti gatvės pamokslininkai” ir krikščionys, kurie savo tikėjimą viešai išreiškia savo amžininkams.

„Tai akivaizdus darbdavio perteklinių veiksmų pavyzdys. Mokykla ir darbo vietų saugumas negali būti nukreipti prieš mokytojus, kurie yra krikščionys ir viešai reiškia savo įsitikinimus”, – sakė ji.

„Mintis, kad krikščionis gali būti atleistas iš darbo dėl to, kad mokinys teigia, jog jaučiasi „nesaugus” dėl krikščionių pamokslų ne mokykloje, yra absurdiška ir kelia didelį susirūpinimą. Negalime gyventi pasaulyje, kuriame mokiniai sprendžia, o mokyklų vadovai yra priversti paklusti arba būti vadinami fanatikais”, – pridūrė ji.

ŠaltinisCHRISTIAN TODAY

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top