Kvietimas į Birželio sukilimo 80-mečio paminėjimą

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į Birželio sukilimo 80-mečiui paminėti skirtą konferenciją „Birželio sukilimas: faktai ir atmintis“. Ji vyks Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje birželio 22 d. 14 val. Konferencijos metu pranešimus skaitys prof. Rasa Čepaitienė, Vidmantas Valiušaitis, istorijos mokytojų asociacijos pirmininkas Robertas Ramanauskas, derinamas kariuomenės atstovo dalyvavimas.

„Birželio sukilimas buvo vienas reikšmingiausių ir garbingiausių modernios Lietuvos istorijos įvykių, tačiau šiandien yra išskirtinai juodinamas Lietuvoje ir pasaulyje. Menkas mūsų visuomenės susipažinimas su Sukilimo istorija sudaro tam puikią terpę, kurioje sklinda tiek sovietiniai, tiek naujai kuriami mitai.

Pasitinkant Sukilimo sukaktį prasminga plačiau aptarti ne tik patį Sukilimą ir mažiau žinomus jo aspektus, bet ir taip, kaip jį atsimename, ko apie jį mokoma mokyklose, kokie išoriniai veiksniai prisideda tą atmintį formuojant. Apie visa tai – ši konferencija“, – teigia renginio organizatoriai.

Programoje numatyti pranešimai apie diplomatijos vaidmenį ir jo politinę reikšmę Sukilimo rengime, apie Sukilimo atmintį dabartinės Lietuvos ir Europos atminties politikos šviesoje, taip pat apie tai, kaip Sukilimas aptariamas Lietuvos mokyklose.

„Birželio sukilimas šiandien tapęs nepagrįstų kontroversijų tema, apie jį kalbama dažniausiai tik siejant su sekusiu Holokaustu, tačiau nekalbama apie tikrąjį Sukilimo tikslą – okupantų išvarymą ir nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimą. Sukilimo įsteigta Laikinoji vyriausybė nebuvo jokia nacių marionetė, kokia buvo vėlesnė sovietinė „Liaudies vyriausybė“.

Priešingai, Laikinoji vyriausybė naciams buvo kliūtis ir dėl to greitai likviduota. Tačiau Sukilimas išlieka istorijoje visų pirma kaip liudijimas pasauliui, jog lietuvių tauta buvo okupuota, neatsisakė laisvės, priešingai, buvo pasiruošusi gyvybių kaina ją iškovoti“, – teigė „Pro Patria“ pirmininkas VU doktorantas Vytautas Sinica.

Dėl šalyje birželio mėnesį tebegaliojančio karantino suvaržymų, renginyje ribojamas dalyvių skaičius, todėl būtina visų norinčiųjų dalyvauti išankstinė registracija. Tą padaryti galima užpildžius formą ČIA.

Organizatoriai apgailestauja, jog dėl karantino reikalavimų, nespėjusių užsiregistruoti dalyvių priimti negalės, tačiau užtikrina, kad renginio įrašas bus prieinamas internetu.

Renginyje taip pat bus galima leidėjo kainomis įsigyti pirmąkart Lietuvoje išleistą Sukilimo Kauno štabo faktinio vado Pilypo Žukausko-Naručio knygą „Tautos sukilimas“. Knygą, minėdamas Sukilimo jubiliejų, išleido Valstybingumo studijų centras.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Dabar, taip pat reikalingas sukilimas (veikti), kad sustabdyti Tautos varymą iš Lietuvos. *** Štai Tautos dusinimo skaičiai. (2020 kovo skaičiai) Karališkoje valstybėje darbininkas: – parsineša namo 1432.97e (iš MMA dydžio); – sumoka 182.45e mokesčių (nuo MMA dydžio). Plėšikų užvaldytoje Lietuvoje, darbininkas: – parsineša namo 447.23e (iš MMA dydžio); – sumoka 159.77e mokesčių (nuo MMA dydžio). Jei kitaip: Lietuvoje, surenkami karališko dydžio mokesčiai nuo mažiausios algos daugiau nei tris kartus mažesnės už mažiausią algą karališkoje valstybėje. Štai kaip siautėja, antikonstitucinio apsišaukėlių seimo plėšikų vyriausybė. P s: – karalystėje ir pas mus, maisto bei daiktų kainos panašios; – vienintelė paguoda, kad jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai, banditiški. ______________________________________ Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto… Skaityti daugiau »

Lietuvai

gyvybiškai svarbu, kad lietuvių istorinė tiesa kovotų su žydų melu

Žodžio laisvė...

O tos konferecijos suorganizuoti Vingio parke negalima?Juk apie sukilimą turi žinoti
visi kam tai yra svarbu.Ir kuo daugiau žingeidžių piliečių apie sukilimo svarbą ir tiesą.

Al. Žodžio laisvei...

Gera mintis. Daryti mokslines konferencijas viešai, gamtoj, visiems prieinamai. Kartu tai būtų, gal nuolatinis, tautos forumas. Kaip kažkada Katedros aikštėj.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top