Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką. Vytautas Radžvilas: apolitiškumas

Ar ne per daug tos politikos mūsų gyvenime? Ne. Iš tiesų laikas pradėti kalbėti apie politiką.

Politika iš Lietuvos gyvenimo išnyko daug greičiau, negu mes galėtume pamanyti. Tai kalbėjimo mėgdžiojimas. Tai visai skirtingi dalykai. Karikatūriškas kalbėjimas apie politiką slėpė labai gerai apgalvotą ir kryptingai įgyvendinamą tikslą – nupolitinti trumpam laikui tapusią atgimusią ir tapusią iš tiesų politinę mūsų tautą. Mat valstybės gyventojas ir pilietis nėra tas pats. Tarp gyventojų ir piliečio yra milžiniška praraja. Įrodymas – į rinkimus ateina mažiau negu pusė piliečių. Šito pasyvumo, netikėjimo niekuo kai kam labai reikia.

Depolitzuoti mokyklas, depolizuoti visas gyvenimo sritis. Tačiau už žodžio depolitizuoti slypi kitas žodis, kurį reikėjo ištarti laiku – depolitizuoti ir departizuoti nėra tas pats…

Mes, lietuviai, esame savita tauta ir turime teisę išlikti… arba būti čiabuviais…

Esminis fundamentalus klausimas yra vienas: arba valdai pats save, arba esi valdomas kitų. Tai fundamentalus klausimas, kuris pereina per visą pasaulio istoriją ir į kurį turėjo atsakyti visos be išimties pasaulio tautos…

Visas prof. dr. Vytauto Radžvilo pasisakymas:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kodėl?

Kodėl tampame apolitiškais? Ogi todėl, kad kas tik ateina į valdžią tampa slibinu niokojantis savo kraštą ir tautą. Gal geriau susitelkti ir pareikalauti iš esančių valdžioje pirmiausia atsakomybės už padarytą žalą, už vykdomą genocidą, už teisingumą teismuose ir t.t. Atsibodo laukti geresnių politikų.

populistui

Radžvilai ,nebūna tik balta ir tik juoda .Rašinėji :”arba valdai pats save, arba esi valdomas kitų”. Lietuvą supa kitos valstybės , priklausom ES. Todėl ir durnam aišku,kad Lietuva deda bendras pastangas ES gyvavimam ,t.y.kartais atsisakydama grynai savo naudos ,kaip ir kitos sąjungos narės siekia bendro tikslo . Kas čia ką valdo?

Susimąščiau

O kokia ožio sielos kokybė. Iš dabar žiūrint, tai jos tiesiog nėra.

>populistui

Ši paskaita kaip tik apie jus. Naivumas nėra dorybė.

Diedas

Taip vadinamas apolitiškumas taip pat politika. Nepriklausymas jokiai partijai ir netikėjimas priešrinkiminėmis pasakomis yra teisingiausias pasirinkimas. Visi dalyvavę rinkimuose ir patikėję politikų melu visada lieka apgauti. O žmonės savo gyvenimą kuriantys patys, o nelaukiantys malonės iš valdžios visada teisūs. Rinkimai ir politika, tai tik būdas pasikeisti snukiams prie lovio. Normalaus žmogaus gyvenimo tai neįtakoja. Lansbergis ar Brazauskas Valstiečiai ar konservatoriai, laisvės ar nelaisvės partija valdžioje, man nuo to gyvenimas nesikeičia. Lietuva laisvo Pasaulio dalis. Buvo krizė, palietė visus. Bet politika besidomintiems idiotams atrodo, kad dėl jos Kubilius kaltas. Atėjo koronaspektaklis. Kas vyksta? Idiotizmas, bardakas komunizmas, masiniai visų „išmanančių politiką” nusikliedėjimai. Ar Svernelis, ar Šimonytė, ar velnias raguotas būtų premjeru, vis tiek šitas beprotnamis vienodai atrodytų. Ir baigsis jisai nepriklausomai nuo… Skaityti daugiau »

>>populistui

ir kas cia blogo but populistu ir rupintis zzmoniu (populus), rinkeju reikalais, o ne vien tik korumpuoto tarptautinio elito?..
ar tavo seima butu laiminga, jei viska, ka turi perleistum grazbylaujanciam kaimynui, jam tarnautum, o savo vaikus paliktum skursti?..
nereikia visko apverst aukstyn kojom.
tik tas gali mylet kita, kas moka mylet save, savim, savo seima pasirupint, kitu neskriausdamas, o tik tada dairytis su kuo bendradarbiaujant pakelt bendra geri.
politika tai musu dvasingumas israiskoj, sake vienas ismincius.
protas tai musu dvasios veiklioji dalis..
jis liks aptemes, jei nesinaudosim Dievo duota laisva valia ir patys nepriiinesim sprendimu, bet perleisim juos kazkam, neva protingesniam uz mus, kad mumus „psirupintu”. tai vergo mastymas.

Iš Lenkijos

Ar aukščiausių Lietuvos pareigūnų,politikų /Prezidento,Seimo vadovybės ir pan./ viešųjų pasisakymų arba kalbų kreipiniai ,,Brangūs Lietuvos žmonės” arba ,,Mieli Lietuvos gyventojai” yra kreipimasis į Lietuvos politinę lietuvių tautą,piliečius ar į Lietuvos ,,baudžauninkus”?

Manau

ponas turi rimtų problemų dėl supratimo kas yra politika ir kaip ji veikia. Beviltiški nušnekėjimai.

Žodžio laisvė...

Pats gyvenimas yra politika.Viskas,visur ir viskame yra politikos pasekmė.Nepatinka
gyvenimas Lietuvoje,tuomet reikia keisti politikus ir politiką.Ryžtingai,nesidairant,
nedrebinant kinkų ir viešai visiems suprantamai.Be Sąjūdžio neišsiversim,nors kai kas jo labai nenori.Nenori tie,kas ir anuometinį Sąjūdį išdavė ir pasuko kitu išdavystės
keliu dėl savo naudas.Padarė Lietuvos valstybei nusikaltimą.

habilitās

Nereikia išradinėti dviračio. „Esminis fundamentalus klausimas“, kad ir kiek epitetų bepridėtum, buvo, yra ir bus tas pats: arba tu valdai, arba tave valdo! Savęs valdyti nereikia, nebent padauginai brendžio vakarėlyje. Ir pliurpalų apie politiką niekam nereikia, ir visa tai supranta bei žino tiek teritorijos gyventojai, tiek piliečiai. Vienintelis dalykas ko reikia, tai darbų, realių ir konkrečių darbų politikoje tam, kad būtų kuriama valstybė, o ne imituojama politinė veikla. Tada nereikės jokių pliurpalų apie apolitiškumus ir neinanaćius balsuoti. Kai tik atsiras nors viena tikra politinė partija, apie ką jau kalbėta ir rašyta dešimtys kartų, tada norinčių dalyvauti rinkimuose ir rinkti politikus ir politines partijas į seimą bus daugiau nei yra piliečių. Ir kol tie, kurie veržiasi į seimą, nesupras, kad rinkti… Skaityti daugiau »

Gerb. V. Radžvilui

Išklausėme. Supratome. Kai kam pritariame. Kai ką ir patys žinome. O dabar pora pastabėlių. Neinantys balsuoti – ne visada nesidomintys politika. Tiesiog dabar jau beveik nebelikę kitų legalių protesto formų. Ir tas nėjimas balsuoti nebūtinai yra blogis. Štai dabar žmonės ruošiasi aktyvesnei protesto akcijai. Dar nežinome, kaip reaguos valdžia. O kaip reaguotų visi tie Vilniuje ir Briuselyje, jei būtų balsavusi dauguma? ,,Už mus balsavo 40 procentų rinkėjų, už mūsų partnerius dar 20. Tai kas yra tie protestuotojai? Jie maištininkai, valstybės griovėjai, putinoidai!” O prieš tokius ,,pareiga” verstų panaudoti ne tik vandens patrankas, gumines kulkas, bet gal ir kai ką rimčiau. Ir visi pasaulyje tik plotų rankutėmis. ,,Ordnung ist Ordnung”. O tie, kurie sako, kad nesidomi politika, dažniausiai nori pasakyti: ,,Atstok,… Skaityti daugiau »

> habilitui 15:59

Kai kam Dievulis davė tik po vieną talentą. Ne visi geri politologai gali būti gerais politikais. Geri politologai turėtų remti gerus politikus, kad šiems nereikėtų ieškoti atramos tarp visokių marginalų, ir taip viską ,,sumauti”.

BLIUDO GYNEJAMS

Kur tas Nacionalinis Susivienijimas gali nuvesti ir nueiti, jei jiems yra auksteniu dalyku negu Lietuva? Jie net patriarcha V. Landsbergi kelia auksciau Lietuvos, kvailai saugo jo varda. Tai kelintoje vietoje Lietuva, NS shulai?

>>   habilitui 15:59

„Kai tik atsiras nors viena tikra politinė partija…“
Ar galima konkrečiau, detaliau…

Pagalvojau

Kad šis video geras testas Tiesos skaitytojams. Iš komentarų pasimato, kokie yra tikrieji Tiesos skaitytojai.

Tvankstas

Užpiso negyvai Radžvilo gražbyliavimai.
Nedulkinęs smegenų žmonėms, gal galėtų paaiškinti, kodėl NS narys A. Bubnys vertė iš direktorystės A. Jakubauską genocido centre, kodėl pradėjo vertimo isteriją, kodėl Radžvilas išmintingai tylėjo ?
Kažkodėl iki šiandien dar negirdėjome JOKIO Radžvilo gražbyliavimo apie A. Bubnio teisingą poelgį kaip NS nario, vieno iš vadovybės – aū, kada tauta išgirs ?

D Tvankstui

Pretenduojate į troliškiausio metų komentaro nominaciją? Puikiai visi žino, kad NS vieninteliai nuosekliai gynė nuo pirmos dienos Genocido Centrą ir Jakubauską. Net Balbieriškio jaunųjų konservų būrelio pionieriai sumišę svarstė, kodėl ne jie, o NS gina Centrą ir Lietuvos istoriją. Pretenduojate ir į kvailiausio trolio komentaro nominaciją – jei ne NS, net nežinotumėte tos istorijos.

Pseudo Radvilui

„Pravdos” nebegaliu pakesti..
Kazkokie Lietuvos priesai…

StasySG

Autorius: „Įrodymas – į rinkimus ateina mažiau negu pusė piliečių. Šito pasyvumo, netikėjimo niekuo kai kam labai reikia.” ——————— Klausimas: kodėl iki šiol nėra PRIVALOMO balsavimo Lietuvoje? Ar Lietuva prastesnė už kokią ten Belgiją, Graikiją, Liuksenburgą? Kas kaltas? Manau elitas. —–“Privalomas balsavimas – rinkimų tvarka, pagal kurią rinkėjų balsavimas rinkimuose yra privalomas. To nepadarius, skiriamos piniginės arba kitokios nuobaudos…2014 m. pasaulyje buvo 23 valstybės, kuriose galiojo ši tvarka. Europoje privalomą balsavimą įteisinusios Belgija, Graikija ir Liuksemburgas. Privalomas balsavimas pateisinamas tiek dėl normatyvinių, tiek ir dėl praktinių priežasčių. Manoma, kad balsavimas yra ne pilietinė Teisė, bet PAREIGA, kurią kiekvienas turi įgyvendinti. Taip pat, kad v i s u o t i n i s balsavimas sustiprina DEMOKRATIJĄ ir geriau į g… Skaityti daugiau »

Tvankstas

7:39 – kur ir kada Radžvilas ir NS pasmerkė A. Bubnį ir jo niekšiškus veiksmus prieš A. Jakubauską ?

Tvankstas

7:39 – Štai ir išsižagino Radžvilas ir NS reikale A. Bubnys(NS narys) vs A. Jakubauskas.

Tvankstai

Jūsų komentarai labiau tiktų ekspertai.eu tinklapiui. O Bubnį NS nurijo, kaip karčia piliulę. Ir ką čia daugiau komentuoti. Taip pat ir jus pradedu nuryti, kaip karčia piliulę, kuri pasirodė ne tokia, kokia čia visą laiką reiškėsi. Na, nebet stasys jūsų vardu rašinėja.

Diedas Stasiui SG

O pačiam nesinorėtų, kad valdžia nurodytų kada kakučio daryt???
Betvarkė juk kažkokia, šika visi kur nori ir kada nori.
Turėtų būti nustatytos valandos pagal amžiaus grupes ir priskirtos vietos.
Priedo kiekvienas pilietis privalėtų turėti šiniaus pasą ir magnetinę kortelę fiksuojančia tuštinimosi vietas.

Irgi filosofinis klausimas

„Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką”. Aišku, geriau vėliau nei niekad. Bet visgi kodėl tik dabar, jei vos ne prieš trisdešimt metų prasidėjo tos „grožybės”.

StasySG

Diedas Stasiui SG 2021-04-30 11:09
———————
Neabejoju, tas Diedas yra Lietuvos ne draugas. Jam kuo blogiau Lietuvai, tuo geriau.

Na o šiaip tokiems šaipūnams aš dažnai siūlau burną žvyru prasiskalauti. Padeda.

> 12:37

Nesipūsk. Pats esi ne Lietuvos, bet totalitarizmo draugas. Šį kartą net Diedas teisus.

StasySG

> 12:37 2021-04-30 13:04
———————-
Tai pagal Tamstos logiką Belgija, Graikija, Liuksenburgas, … Australija, viso 27 valstybės yra TOTOLITARINĖS? Nes įteisino PRIVALOMĄ balsavimą. Ar galvojate, ką skiedžiate?

bronius => NS muduro plovėjams

Štai ką Radžvilas kalbėjo apie savo būsimą partiją, kodėl nepriėmė Dagio ir tt.: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-radzvilas.-nomenklaturinis-klonas-neverta Ten daugiau „perliukų”, bet esminis akcentas, cituoju iš ten: „Kad rastųsi piliečių pasitikėjimą turinti autoritetinga ir stipri partija, reikia labai nedaug – atsisakyti nomenklatūrinių įpročių ir viešai bei skaidriai kurti visuomenei atvirą ir jos kontroliuojamą iš tiesų krikščionišką ir demokratinę politinę jėgą”. Dabar su Bubniu aiškiai susimauta: ir dėl vien to fakto (o gal dar ir tebėra), kad jis buvo jų partijoje, ir dėl visos komunikacijos dabartinės tylos (nors Anušauskas juos sumovė). Taigi kur skaidrumas ir atvirumas ir aiški pozicija? O kuo tada NS skiriasi nuo kitų karčias piliules nuolat ryjančių nomenklatūrinių klonų? Kur „vadas neklysta”, o į bet kokias klaidas atsakoma tyla, akmeniniu veidu ir… Skaityti daugiau »

Niekas > Broniui

Bronius atrado esminę klaidą. Dabar NS belieka išsivaikščioti, o Bronius susiras krištolinę partiją, kurioje Bronius galės pauostyti visus vidinius pirstelėjimus. Palauksime Bubnio darbelių ir manau tada sulauksime NS reakcijos. Pakentėk Broniau.

> StasiuiG

Susikišk savo belgijas vienon vieton, jei daugiau argumentų neturi. Jos neturėjo 1940 metų ,,liaudies seimo” ir turi ilgas demokratijos tradicijas. O čia Lietuva. Iš vieno totalitarizmo iškart patekom į kitą, o tau vis dar negana? Keisk plokštelę, jei nenori būti panašus į pokario striboką. Ir ką darytum su tais, kurie net ir baudžiami atsisakytų balsuoti už nusikalstamas gaujas? Statytum prie sienos? Žinai, tikiu, kad taip ir darytum.

StasySG

> StasiuiG 2021-04-30 14:30
Jo putojimo citata: „Ir ką darytum su tais, kurie net ir baudžiami atsisakytų balsuoti už nusikalstamas gaujas? „.
———————–
Atėjimas balsuoti nereiškia prievarta balsuoti už „kažkokią gaują”. Balsuok už ką nori. Gali sugadinti biuletenį. Bet privalai ateiti. Vardan demokratijos.Ir jei neateisi, pažeisi įstatymą ir būsi nubaustas. Gal tik simboliškai kaip kai kuriose šalyse.

> StasiuiG 14:53

Iki šiol kalbėjau ,,politkorektiškai”. Dabar parašysiu tiesiai šviesiai. Esi vienas tų, užslaptintų 75 metams, todėl tau mirtinai reikia, kad anūkiausias su savo bobiausybe būtų atėjęs visiems laikams, kaip Leninas. Matyt, turi spintoje neblogą skeletą, gal net ne vieną, todėl ir tapai jų valdomu propagandonu. Jūsų planas toks. Pirmiausia pakeičiat rinkimų įstatymą ir leidžiat balsuoti tik už sąrašinius. Nepatogius sąrašus sudorojat iki balsavimų. Laisvus leidinius bei portalus irgi nesunkiai sudorojat, gal net svetimais pinigais. Po to prezidentą pradedat rinkti seime. Leidžiat balotiruotis tik anūkui ir porai turgininkų iš turgelių turgaus, o jei dar kas nors pabando kelti skiauterę, prieš rinkimus priverčiat atsistatydinti, kad ir šantažu. Tai visai nesunku. Seime prezidento galima net nerinkti, o paskirti bendru sutarimu. Trečias žingsnis. Balsavimą pavergtiesiems… Skaityti daugiau »

T0mas J. -> broniui

Taip, su Bubniu NS susimovė, NS akivaizdu kad neturi geros atrankos sistemos norinčiųjų priėmimui į savo būrį. Norėjau ir aš pas juos eiti, dabar džiaugiuosi kad nepaskubėjau. Dar pagalvosiu.

<a href="http://google.com/">goo</a>

esunkiai sudorojat, gal net svetimais pinigais. Po to prezidentą pradedat rinkti seime. Leidžia

http://google.com/

u sutarimu. Trečias žingsnis. Balsavimą pavergtiesiems padarot privalomą. Viskas. Žaidimas baigtas. Toliau tik d

Tadas

ti, kad ir šantažu. Tai goo visai nesunku. Seime prezidento galima net nerinkti, o paskirti bendru sutarimu. Trečias žingsnis. Balsavimą pav

hmm..

poliitiska ar patriotiska si diskusija?..

StasySG

> StasiuiG 14:53 2021-04-30 15:27

cit. „ir leidžiat balsuoti tik už sąrašinius. ”
—————————————-
Nesąmonę parašėt, gerbiamasis.

Turi būti:
Balsuoja tik už asmenis, kaip mūsų Konstitucija reikalauja: vienas rinkėjas – vienas balsas. Kandidatus kelia partijos, prašau. Išsikelia pats, prašau.

hmm..

labai teisingai kalba V.Radzvilas…
tik klausyt reiktu pradet nuo vidurio iraso… atmetus tas jo nuobodokas filosofines izangas per kurias daugelis galimai ne nebeisklause sios kalbos iki galo..
„tinkline valstybe” – naujadaras „klestinciai Lietuvai”?..

bronius => niekui

Tai kad būtent V. Radžvilas ir kūrė „krištolinę” partiją, kur ne bet kas pateks, o tik „už krikščioniškosios demokratijos principus bei tautos ir valstybės išlikimą narsiai besigrumiantys kovotojai-liūtai”. A. Bubnys, matyt, tenkino kriterijus, o štai Dagys ne. Kiek dar tokių „liūtų” NS gretose? Tarkim, gali būti, kad 2024 NS ims ir gaus tas kelias vietas seime. Kiek biudžetinio nepritekliaus kamuojamų „propiesorių” ir kitų liks ištikimi „vadui Radžvilui” pajutę riebesnį kasnį? Karbauskis nesuvaldė savo kompanijos su didžiuliais resursais, tai ką padarytų Radžvilas. Nieko.
Ar NS turi išsivaikščioti? Aš to nesakau. Bet norėdami bent jau krikdemišką elektoratą iš TS-LKD paimti, turės labiau pasistengti. Bet bijau, kad kol pirmininkas bus V. Radžvilas, jiems čia neįkandama užduotis. Vadas gi neklysta.

Niekas Broniui

Tuščias ginčas. Arba turi pojūtį arba jo neturi.

Agnė

V.Radžvilas teisingas. Bet reikia veiksmo. O kodėl neprisijungus dabar prie paprastų žmonių gegužės 15? Onoras neleidžia? Ar kas?
Atsimenu a.a. S. Gricių, nuostabų kovotoją… Reikėjo ir ėjo ir su juo ėjom visi, lapnojom per kopas prie jūros, ir maži ir dideli. Kepurė nenukrito niekam-visi vienodi buvom, nes norėjom vieno, Lietuvos

42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top