Laisvos visuomenės institutas kviečia į mitingą prieš pavojingai abstrakčias smurto prieš vaikus sąvokas

Sausio 17 d., antradienį, aikštėje prie Seimo nuo 12 val. Laisvos visuomenės institutas (LVI) kviečia į mitingą prieš Seime tądien numatytas svarstyti Dovilės Šakalienės ir Mykolo Majausko inicijuotas pataisas (žr. ČIA), kuriomis siekiama labai plačiai ir abstrakčiai apibrėžti smurtą prieš vaikus.

Kaip skelbiama LVI išplatintame pranešime, niekas neabejoja, jog būtina imtis visų reikiamų priemonių, kad apsaugotume vaikus nuo smurto, tačiau D. Šakalienės ir M. Majausko siūlomi apibrėžimai yra ydingi ir sukeltų įtampą net mylinčiose bei atsakingose šeimose. Visų pirma, pataisose gausu labai abstrakčių sąvokų, kurias kiekvienas tėvas, globėjas ir specialistas interpretuotų savaip. Todėl augindami vaikus tėvai negalėtų iš anksto žinoti, ar nenusižengia įstatymui. Pavyzdžiui, psichologiniu smurtu siūloma laikyti vaiko „individualumo nepripažinimą“ ir „pozityvios socializacijos trikdymą“. Pirmuoju atveju visi ribojimai ir paliepimai galėtų būti vertinami, kaip galimas kišimasis į vaiko individualumą. Antruoju atveju būtų primestas vaikų auklėjimas vien per paskatas, nors Konstitucija numato, kad tėvai turi teisę vaikus auklėti pagal savo įsitikinimus – pasirinkti auklėjimo modelį ir nesmurtines auklėjimo priemones.

Pataisomis taip pat siūloma į smurto prieš vaiką sąvoką įtraukti itin plačiai apibrėžtą nepriežiūrą. Tačiau kas 5 žmogus Lietuvoje gyvena skurde, 1/10 negali susimokėti mokesčių, 1/3 – pakankamai šildyti būsto. Tokios šeimos rizikuotų būti apkaltintos kaip smurtaujančios prieš savo vaikus.

Mitingo iniciatorių teigimu, mušti ir kitaip psichiškai ar fiziškai žaloti vaikus jau uždrausta įstatymu, už tai jau numatyta ir teisinė atsakomybė, o siūlomi platūs smurto apibrėžimai kovotų ne su smurtu prieš vaikus, bet su tėvų teise auklėti vaikus nesmurtinėmis priemonėmis. Visuomenės nerimą stiprina ir neseniai Seime užregistruoti siūlymai, itin supaprastinantys vaiko paėmimą iš šeimos.

Todėl visi, nesutinkantys su D. Šakalienės ir M. Majausko pataisų projektu, kviečiami antradienį 12 val. atvykti į aikštę prie Seimo III rūmų ir savo atstovams paliudyti nepritarimą tokiems „pokyčiams“, kuriais siekiama ne iš esmės keisti vaiko teisių apsaugos sistemą ir diegti smurto prevencijos priemones, o tiesiog išplėsti smurto sąvokas ir stebėti, kaip šeimos iš to kapstysis.

LVI išplatintoje informacijoje teigiama, jog mitingas rengiamas kaip alternatyva: abejotinų pataisų šalininkai, klaidindami visuomenę, neva LVI ir bendraminčių organizacijos pasisakančios už smurtą prieš vaikus, rytoj prie Seimo rengia savo mitingą tikėdamiesi padaryti įtaką Seimo narių apsisprendimui.

Primename ir LVI kvietimą savo poziciją išreikšti laišku visiems Seimo nariams (daugiau žr. ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top