Lenkija: Protestuodami prieš “žaliąjį kursą” ūkininkai užėmė parlamentą.

Ketvirtadienį maždaug tuzinas Lenkijos ūkininkų pradėjo sėdimąjį protestą Lenkijos parlamento (Seimo) salėje prieš, jų nuomone, egzistencinę grėsmę jų gyvenimo būdui, remdamiesi nereguliuojamais tarifais Ukrainos žemės ūkio produktų importui ir Briuselio aplinkosaugos taisyklėmis.

Dramatiškose scenose ūkininkų sąjungos “Orka” nariai pradėjo protestą, sakydami, kad jie liks tol, kol jiems bus surengta audiencija pas Ministrą Pirmininką Donaldą Tuską.

“Mes nesame banditai”, – improvizuotoje spaudos konferencijoje pareiškė ūkininkų atstovas Mariuszas Borowiakas. Lenkijos žemės ūkio pramonę sukrėtė ES sprendimas sustabdyti muitų taikymą kaimyninei Ukrainai, kai dėl šio ginčo Lenkijos siena su Ukraina yra  nuolat blokuojama.

Iš pradžių ūkininkai į Seimą pateko naudodamiesi Teisės ir teisingumo (PiS) bei Konfederacijos partijų išduotais leidimais. Pradėję sėdimąjį protestą, jie buvo pakviesti į derybas su žemės ūkio ministru Czesławu Siekierskiu, o ne asmeniškai su D. Tusku.

Ši tiesioginė akcija įvyko prieš penktadienį, gegužės 10 d., vykusią Lenkijos ūkininkų protesto dieną, nes sėdimojo protesto dalyviai skundėsi ir neveiksmingais patikrinimais Lenkijos pasienyje su Ukraina, ir gresiančiais Europos Sąjungos “Naujojo žaliojo kurso” reglamentais.

Lenkijos europarlamentarė Beata Szydło (PiS) Europos konservatoriams pateikė komentarą:

Būdama Europos Parlamento narė, jau daug metų kalbėjau apie žaliojo kurso pasekmes ne tik žemės ūkiui, bet ir visai Europos Sąjungos ekonomikai. Europos pramonė praranda konkurencingumą, tai matyti Lenkijoje, kuri daugelį metų vystėsi itin dinamiškai, o dabar jai gresia krizė, kurią tiesiogiai sukėlė “žaliasis kursas”.

Szydło sakė, kad penktadienio demonstracija yra “ne vienkartinis įvykis, o kovos prieš Žaliąjį sandėrį pradžia”, ir pridūrė, kad jau surinkta 150 000 parašų Lenkijos referendumui Žaliajam kursui atmesti.

Pastaraisiais metais dėl Rusijos invazijos į Ukrainą  kilo grumtynės dėl grūdų prekybos nukreipimo nuo Juodosios jūros per Rytų Europą, įskaitant Lenkiją. Tik praėjusią savaitę užsitikrinę laikiną embargą Lenkijos ūkininkai nutraukė sienos su Ukraina blokadą.

Varšuva su pigių ukrainietiškų žemės ūkio produktų pertekliumi susiduria nuo 2022 m., kai eurokratai nusprendė panaikinti muitus Ukrainai, kad suteiktų neatidėliotiną pagalbą karo nualintai šaliai.

Donaldas Tuskas nuo vasario mėn. derasi su žemdirbių grupėmis. Pastaraisiais metais Europoje kilo agrarinio nerimo banga, kurią sukėlė perteklinis žaliųjų reguliavimas, Ukrainos karo poveikis ir laisvosios prekybos susitarimų keliama rizika.

europeanconservative.com

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top