Lenkiški Žygaičiai

Lenkijos ūkininkai Żurawlów kaimelyje netoli Zamość miestelio tęsia pasipriešinimo Chevronui akciją, kuri vyksta jau 16-ta diena. Akcija sulaukė ir tarptautinio palaikymo. Ten kasdien apsilanko kelių valstybių antiskalūninių judėjimų aktyvistai. Palaikyti kaimynus nuvažiavo ir lietuviai.

Prieš pusantrų metų šio kaimelio gyventojai jau išgarsėjo tuo, kad pristabdė „Chevron“ veiklą. Vietinis ūkininkas Andrzejus surado aplinkosauginį įstatymą, kuris draudžia veiklą, galinčią paveikti tam tikrų paukščių perėjimą – kuriam laikui pavyko pristabdyti bendruomenei ir gamtai žalingą veiklą.

„Chevron“ išsinuomotoje žemėje ir vėl nori pradėti darbus. Bet privažiuoti prie savo sklypo gali tik keliuku, kuris eina per ūkininkų Barbaros ir Andrzejaus sklypą. O jie neleidžia to padaryti: blokavo traktoriuku keliuką ir nė iš vietos.

Vaizdas dabar toks – vienoje kelio pusėje blokuojantys kelią ūkininkai, kitoje – „Chevron“ atstovai su savo apsauginiais, kurie viską filmuoja ir kitaip fiksuoja. O Andrzejus ir Barbara internetu prašo tarptautinės pagalbos ir nesiruošia pasiduoti.

Pagrindinės Lenkijos žiniasklaidos priemonės apie šią protesto akciją nutyli.

Ar reikia aiškinti, kaip jiems reikia palaikymo?

Lietuvius jie sutiko kaip savo brolius ir seseris.

Laukite tęsinio.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top