Lietuvai – akibrokštas iš JAV: kaltina Vyriausybę Holokausto istorijos iškraipymu ir žydų žudikų šlovinimu

Aidanas Praleika | Alfa.lt

JAV veikianti organizacija „Izraelio-Amerikos pilietinio veiksmo tinklas“ pradėjo „edukacinę iniciatyvą“ – internete yra renkamos piniginės aukos, už kurias kiekvienam JAV Kongreso nariui (iš viso jų yra 535) bus padovanota Jono Noreikos-Generolo Vėtros anūkės Silvios Foti knyga „Nacio anūkė: kaip aš sužinojau, kad mano senelis buvo karo nusikaltėlis“.

Lėšų rinkimo akcija lydima agresyvios retorikos, tiesiogiai kaltinant Lietuvos valstybę ir Vyriausybę neva vykdant Holokausto istorijos perrašymo kampaniją.

„Lietuvos Respublika vykdo cinišką, nesąžiningą ir moraliai žlugusią kampaniją neigti ir iškraipyti Holokausto faktus. Lietuvos Vyriausybė ne tik slepia Holokausto dalyvių nusikaltimus, bet ir rodo aukščiausio nacionalinio lygmens pagarbą patvirtintiems žydų žudikams“, – rašo akciją organizavusios organizacijos vadovas Dillonas Hossieris.

Kritikos nepagailėta ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui, neva taip pat teisinančiam karo nusikaltėlius.

Akcijos tikslams įgyvendinti renkama 18 725 dolerių suma JAV mastu nėra didelė ir veikiausiai bus surinkta. Šiuo metu paaukota beveik 5000 dolerių. Kyla mažai abejonių ir dėl to, kad Kongreso nariams bus išdalytos ne tik S. Foti knygos, bet ir jas lydintys „išaiškinimai“.

Turime veikti, bet… nieko nedarome

Pasak politologo Mariaus Laurinavičiaus, Holokausto klausimas jau ilgą laiką yra nuolatinėje santykių su JAV darbotvarkėje, o problemos sprendimas labiausiai priklauso nuo Lietuvos pastangų.

Paklausus, ar Lietuva iš tiesų, kaip teigia kai kurie apžvalgininkai ir visuomenininkai, tik reaguoja į panašius išpuolius ir nesiima sistemingos veiklos, M. Laurinavičius sakė: „Sutinku, kad veiklos šioje srityje yra per mažai. Lietuva nepakankamai pristato savo pasakojimą šia sudėtinga istorine tema. Tuo pat metu reikia prisiminti, kad ši tema yra ir vienas pagrindinių Rusijos dezinformacijos taikinių, taigi, tokios veiklos juo labiau trūksta.“

Ką Lietuva galėtų priešinti tokioms akcijoms? Galbūt tokia valstybės institucija kaip URM galėtų koordinuoti veiksmus, leisti ir platinti istorinę medžiagą anglų kalba. Alfa.lt kalbinto politologo nuomone, tai vienas iš galimų tinkamų variantų, bet jų yra ir daugiau.

„Turime ne mėginti kažką paneigti, o pateikti, bent jau mūsų požiūriu, objektyvų vertinimą. Aišku, anglų kalba. Aišku, platinti tą medžiagą. Čia galėtų padėti ir tam reikalui nusamdyti viešųjų ryšių specialistai. Bet kuriuo atveju tokia veikla reikia užsiimti nuolat – vykdyti tiek informacinę, tiek politinę kampaniją“, – teigė M. Laurinavičius.

Deja, Lietuva šiuo atžvilgiu yra pasyvi ir šį pasyvumą sunku paaiškinti. „Sunku paaiškinti, kodėl tai nedaroma. Nedaroma todėl, kad nedaroma ir daugybė kitų dalykų, kuriuos Lietuvoje reikėtų padaryti. Nedaroma, ir viskas“, – sakė politologas.

M. Laurinavičiaus nuomone, nereikia baimintis, kad tokios akcijos rimtai pakenktų santykiams su JAV. „Jei baiminamės, kad JAV nebesiųs rotacinių pajėgų, tai ne, tokiu lygiu tikrai nepasikeis. Tačiau poveikis atskiriems Kongreso nariams tikrai bus ir jie gali atitinkamai imtis daryti politinį poveikį JAV. Žinoma, mūsų tikslas yra, kad kuo daugiau amerikiečių ir JAV politikų vertintų Lietuvą kitaip, nei mus bando parodyti panašiomis akcijomis“, – sakė Alfa.lt pašnekovas.

„Juk Rūta Vanagaitė ne šiaip sau darė renginius JAV. Ji siekė daryti tam tikrą poveikį. Lietuva turi daryti tą patį, jei nori, kad mūsų požiūris būtų išgirstas. Tik daryti tai reikia ne priebėgomis, o profesionaliai – skiriant pakankamus žmogiškuosius ir finansinius išteklius“, – sakė M. Laurinavičius.

Kovojame ne su žydiška, o sovietine propaganda

Garsus Lietuvos žydų žurnalistas ir litvakų istorijos tyrinėtojas Vitalijus Karakorskis portalui Alfa.lt atvirai teigė, kad yra nusivylęs Lietuvos valstybės neveiklumu ir keistu negebėjimu perduoti pasauliui tą istorinę informaciją, kuri aiškiai parodytų, kad mūsų šalis buvo bene drąsiausiai prieš nacizmą pasisakanti to laikmečio Europos valstybė.

„S. Foti knygos neskaičiau. Man nepatinka knygos, kurios prasideda melu jau nuo viršelio. Gal prieš karą J. Noreika ir buvo antisemitinių pažiūrų, bet tikrai ne nacis. O gal net ir gelbėjo žydus. Istorija žino pavyzdžių, kad prasidėjus Holokaustui žydus gelbėjo antisemitai. Netgi „etaloninis“ gelbėtojas Oskaras Schindleris viso karo metu išbuvo nacių partijos narys. Tiesa, net nežinau, kas per keista organizacija ėmėsi šios akcijos. Bet tenka pripažinti, kad net ši neaiškios kilmės grupė gali padaryti žalą. O ką mūsų valstybė? Kur Lietuvos darbas šviečiant ir mūsų, ir JAV bei kitų šalių auditoriją?“ – retoriškai klausė V. Karakorskis.

„Ką tik klausiau paskaitos Izraelio ir Lietuvos santykių ir dezinformacijos tema. Problema egzistuoja, Lietuvos priešai dirba, ir tai akivaizdu. Norėčiau Lietuvos auditorijai pasakyti, kad tokios akcijos ir tokios knygos yra ne Izraelio ar žydų naratyvas, o Rusijos ir sovietų propaganda, kuri dabar dominuoja Izraelyje“, – sakė žurnalistas.

Pasak V. Karakorskio, Lietuva turi ne reaguoti į išpuolius, nes tiesiog nespės to daryti, o pati kalbėti pasauliui apie istoriją, kokia ji buvo. „Kuo daugiau leisimės į tokias smulkmenas – tuo daugiau atsiras panašių knygų ir straipsnių. Bijome žodžio propaganda. Be reikalo. Turime turėti savo kontrpropagandos priemones ir patys propaguoti savą istorijos naratyvą“, – teigė garsus žydų visuomenininkas.

Anot Alfa.lt pašnekovo, jam teko ne kartą girdėti nusiskundimų, kad Rusija krauna į propagandą milijardus, o Lietuva to padaryti negali. „Nereikia milijardų. Reikia 10 žmonių komandos ir milijono. Gal ir pusės milijono užteks – neskaičiavau“, – sakė V. Karakorskis.

Tyrinėdamas litvakų istoriją, V. Karakorskis pastebi, kad Lietuva nesugeba atkreipti pasaulinės bendruomenės dėmesio ir padėti suprasti istorinio konteksto: „1934 m. Lietuva teisė nacius Klaipėdoje. Ji buvo viena antinaciškiausių valstybių Europoje. Tai pačiais metais JAV naciai buvo ne teisiami, o įsteigė „Amerikos vokiečių bundą“ – visiškai pronacistinę organizaciją. 1939 m. Lietuva išdavė pabėgėlių vizas tūkstančiams Lenkijos žydų, o prieš tai priėmė tūkstančius iš Vokietijos „paleistų“ žydų. Kiek iš viso to žino pasaulis ir kodėl Lietuva apie tai nekalba? Tada įvairūs perėjūnai ir vaizduoja Lietuvą kaip vos ne fašistinę valstybę.“

V. Karakorskis apgailestavo, kad prieš metus rado duomenų, rodančių, kad Kazys Škirpa, būdamas ambasadoriumi Vokietijoje, galimai taip pat gelbėjo žydus, išduodamas jiems vizas. „K. Škirpa nėra mano didvyris, bet kreipiausi į istorikus ir diplomatus, kad padėtų išsiaiškinti, ar tikrai taip buvo. Niekas man neatsakė. O juk padaryti galima daug, pavyzdžiui, sukurti dokumentinių filmų ciklą. Būtų lengviau, jei būtų bent kažkokia valstybės parama. Bet manau, kad įstengsiu tai daryti ir be paramos“, – sakė V. Karakorskis.

Straipsnio tęsinį skaitykite alfa.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
politologas M.Laurin.

nera tas didysis teisuolis ar geras politikas, prisimenant jo svaiciojimus pries prez. Trump’a. Kai tik ji isrinko, Laurinavicius isnese muila is JAV ir pradejo kampanija ,,Rusai puola”. Karakorskiu pasitikeciau daugiau – juk gyvena Lietuvoje, isigilines i zydu istorija. Adas Jakubauskas , kuruo pasitikiu, butu puikus moderatorius, taip pat ir V.Rakutis. JAV pries keleta metu mire vienas zinomiausiu holokausto tyrinetiju adv., istorijos m. dr.Augustinas Idzelis. Jis parenge knyga anglu k., bet nespejo isspausdinti. Zmona prisizadejo uzbaigti. Reiktu pasidometi kokiame lygmenyje knygos likimas. Lietuviu fondas privaletu padengti islaidas, kol jo neuzvalde treciosios bango ,,entuziastai”. Beje, Lietuvoje zydai nesivadino ,,litvakais”, tokiasi jie pasivadino Izraelyje, PAR, kad atsiskirtu nuo kitokiu is Rusijos atvykusiu tautieciu. Negi vaikams, gimusiems jau Izraelyje suteikinejo Vytuko, Jurates vardus… Nostalgija… Skaityti daugiau »

Ramiros

Oho, kaip aktyviai stengiasi Lietuvos priešai, kad pakenkti jai. O, galbūt, tai enkėvėdistų išperų „kardibaletas” (šokiai su kardais), nes Lietuva kremliui yra kaip rakštis subinikėje ….. Net į JAV senatą lenda su savo propaganda. Surado net Noreikos anūkę, kuri , matyt, mėgsta pinigus, o dėl didelių jų gali net savo senelį apšmeižti. Kaip „pavlik morozov” …. Kiek jai metų ? Ar ji ką nors atsimena ir žino iš senelio laikų ? Abejoju . Gali būti, kad ji rašo tai, ką jai liepia. Tai yra, manau, ir šį kartą, turbūt, surado jiems tarnaujantį „pataloginį melagį”. Kremlius širsta, nes šį kartą nepavyko su jam palankiu prezidentu, o išrinktasis į provokacinį žurnalisto klausimą atsakė „yes”. A-ja-jai, gal, kaip pirštu į akį ? Užtai… Skaityti daugiau »

DDD

Abu respondentai nesupranta Lietuvos Valstybės pozicijos šiuo klausimu. Užsienyje ją turėtų skleisti URM. Po komjaunuolio Linkevičiaus daugybės vadovavimo metų gal kas pradės keistis prie Gabrieliaus – šiaip ar taip, juk yra po Birželio Sukilimo sudarytos Lietuvos Laikinosios Vyriausybės ministro proanūkis. Tačiau kažkodėl visi tuo abejojame… Greičiau stengiamasi ir toliau neturėti nuoseklios pozicijos Jakubausko atleidimas tai akivaizdžiai demonstruoja. Neištvėrę disidentai ragina liautis.

stasys

Ar ne keista kad mes vėl kažkam kažką turime įrodinėti ? Mes nesusitvarkome su savo vidaus problemomis depolitizuojant holokausto tirima Lietuvoje. Siuksliadezese guli sumestos pastangos nors kiek depolitizuoti pati rezistencijos ir genocido centro darbą ..naujasis vadovas papuolė po girnomis Seimo . Ne mielieji visų burnu mums užkišti tikrai nebūtina , jei turi anos ką pasakoti lai sau ir pliurpia . Mes turime savų problemų , Seime veikia šešėlinės jėgos neleidžiančios nuimti tos temos ,kaip bausmės Lietuviu tautai ir jei kiekvieną kartą mes krupciosime paminėjus S.Foti knyga taps įpročiu reaguoti . Laurinavičius ši karta neteisus , problemos ne Amerikoje o pas mus namuose.

uz tiesa reik kovoti

Izraelis grei taps maskovijos dar viena gubernija?

bronius

Priešas tai nesustos. O Lietuvos vidinės problemos ir nesutrimai tik skatina dar aktyviau veikti. Štai šiandien suplanuotas seimo pirmininkės ir ambasadorių susitikimas ir panašu, kad viena iš temų bus „paspausti” seimo pirmininkę, kad būtų tinkamai nubalsuota dėl A. Jakubausko:
https://slaptai.lt/edvardas-ciulde-ambasadoriai-prievartautoju-vaidmenyje/
Jei pavyks A. Jokubauską atleisti, tai bus dar didesnis paskatas ne tik kažkokiom Foti knygiūkštėm, bet tolimesniam istorijos perrašymui, kol galiausiai iš LR biudžeto vėl iš naujo pradės mokėti kompensacijas:
https://laisvaslaikrastis.lt/2009-m-debatai-sumokesime-kiek-praso-ir-jie-nuo-musu-atstos/

Tvankstas

„Gal prieš karą J. Noreika ir buvo antisemitinių pažiūrų, bet tikrai ne nacis.”
J. Noreikos knygelė „Pakelk galvą, lietuvi” nieko antisemitinio neturi, tai tėra tik antimonopolistinės mintys dėl Mozės vaikų monopolio Lietuvos prekyboje.
JAV dėl antimonopolinio įstatymo teigimo ir jo pritaikymo išskaidant monopolius niekas nėra apšmeižiamas kaip antisemitas.
Prisiminkime, kad pagal Lietuvos įstatymus ‘Maisto’, ‘Lietūkio’ akcijų negalėjo įsigyti Mozės vaikai, o štai M. Žilinskas (būsimas galerijos steigėjas) labai gražius pinigus susikrovė supirkdamas ir būdamas atstovu, ypatingai gražius po 1940.06.15, kai akcijos buvo panaudotos vėliau atgauti turtu D. Britanijoje

Žodžio laisvė...

Ačiū Karakorskiui už rūpestį.Filmai…Tai kad liūto dalį pinigų filmams,suvalgė ar dar suvalgys filmas apie V.Landsbergį.Skuba senis įsiamžinti… šimtmečiams.Jam nerūpi Lietuvos šiandiena,rytdiena ar praeitis.Jam rūpi jis pats.Sakote ,reikia surasti dešimt žmonių.O kur jų ieškoti?Istorijos institute?Kad ten sėdi ir vadovauja seno raugo istorikai.O kodėl būtinai istorikai?Tiesiog šį darbą pavesti sąžiningiems,darbštiems,išmanantiems ir mokslų ragavusiems žmonėms.Vieną tokį žinau.Tai Valdas Striužas.Jis padarė didelį darbą.Ištyrė ir išleido knygą nėemažos
apimties knygą apie pirmąsias karo dienas rytinėje Lietuvos dalyje(pavadinimo nepamenu).Didelės apimties leidinys.Buvo daug įdomios medžiagos žingeidžiam žmogui.Ačiū ,Valdai ,už didelį ir kruopštų darbą.Lietuva,pajunk į tiriamąjį darbą
istorinės praeities šį šviesuolį.Lietuva,netylėk dėl praeities,nes sovietams tarnavusių ir iki šiol tarnaujančių,balsas,dosniai šeriamas Rytų šalies neužkims niekada.

Kis

kodel jus vis persate nuomone,kad JAV visi bambukai?Parasykite nuo A iki Z viska ir butinai apie visus,lai merikonai daro savo isvadas,kas kiek ir buvo daroma,neuzmirstant ir zydisku ancionalines kilmes NKVD darbuotoju,kurie ir po sia diena dirba tik jau FSB strukturoms,kaip musisk9iai slepia KGB strukturas.O anuke is kur semes tokiomis ziniomis,kas jai pasufleravo,gal Vanagaite ar Zurofas,kurie is zmoniu nelaimiu nusprende bizniauti?Laurinavicius buvo prastas zurnalistas ,jo ir paliko,kai nera gabumu ,ju nepridesi.Ir ne sitaip,reikia irodineti;viena boba pasake,o prie pasake butinas dokumentas,kuris neleistu dviprasmybems.Landzbergis patriarchas,ar genys,kuris ir po sia diena kala?Janutiene,Sakalas lyg ir pasake,tai kodel tylima su atsakymais?

elfe

Ar dilonas Hosleris modernus reketininkas? Jo puslapis pavadintas Israeli-American coalition for action pilnas tokiu puldinejimu renkamt pinigus, neva ginant „izraelio verslus”. Zydu masonines lozes (isikure 1843, kai po Morgano bylos JAV masonai eme valystis jiems kenkianciu is vidaus) B’Nai Briih 1913 ikurta ADL – Antidefamation lyguse ne vienintele, kuri pelnosi is „antisemitizmo”. Ir sis terminas ne po HOLOKAUSTO buvo sugalvotas. Pirmasis Lenino – Trockio istatymas – DEKRETAS PRIES ANTISEMITIZMA. GORBACIOVO pirmas zinksnis – amnestija kriminalui. Ir jiems pirmiems, priziurint KGB, buvo atvertos sienos i Vakarus. Paziurekit, ka Pipedija raso apie VILNIAUS BRIGADOS vadeivas. Ar ten ne tas pats sachmatu ir istorijs megejas Dovyd Kats, ikures „defendinghistory.com”, anarchistu vado Evaldo Balciuno, atminties lenta suskaldziusio teroristu gynejo Stanislovo Tomo draugas, antifa globejas?….… Skaityti daugiau »

Nieko

čia keisto. Jau gi esame susipažinę su žydų kgb(juk žinome, kad jų tarpe buvo nepaprastai daug kgbistų) ir rusų kgb veikimo metodika. Svarbiausia – rėkti ir kuo garsiau,tuos ,ką nori sudorot, reikia pulti ir kuo aršiau,
propagandai nerikia negailėti pinigų. Tą jie ir daro. Bet keisčiausia yra mūsų valdžios pozicija. Jie neturi nei lašo orumo, nei lašo savigarbos. Jie leidžia tyčiotis iš savo tautos iš savo nusipelniusių žmonių. Kodėl? Gal todėl kad yra parsidavę kaip Judai?

elfe

Vitalijus Karakorskis simtakart teisus.
Nedaug tokiu, pries propaganda kovojanciu elfu, kurie eitu i NyTimes, The Guardian ar kitus laikrasciu feisbukus ir paneigtu ten skleidziama pries Lietuva mela, ikeliant teisingas nuorodas ar net tekstu citatas..
Man uzteko Toniu Bleirui ikelt nuoroda i viebo zydu teisininko straipsni apie PUTINO paskirta savo drauga is GRU i Europos ZYDU KONGRESO pirmininkus, kai po keliu savaiciu Bleiras parase, jog atsisako M.W.KANTORO jam paskirto vadovavimo European Council on Tolerance and Recoliation.

O kaip zinot, Valatka su Kubilium Karbauski kaltino neva perkant trass i W.M.Kantoro… kris iki Putino tebuvo GRU lakunas rusiska pavarde, o prie jo tapo chemijos pramones oligarchu, kuriam kgb kvailinami Europos politikai padeda monopolizuot svarbiausias sritis.

elfe - nieko

Kaip Kgb buves propagandos ekspertas Vladimir Pozner vienam interviu youtubej sake – kas antras rusas yra zydas. Ir tokiu kgb agentu su zydiskais pasais priguzejo i Izraeli, JAV, PAR… O kaip patikrinsi?.. Tuo net pati F.Kuklianski skundesi… po to kai gavo nemaza kompensacija is Kubiliaus vyriausybes musu zydu bendruomenei. Tad koks siandien antisemitizmas Lietuvoje? Gal toks pat buvo ir pries kara? Jei nepasirodydavo kokiu provokatoriu?.. Tarkim tokiu, kaip prieskarinis zurnalistas A. Klimaitis, kurio sunu, „Kliugeri”gal kompromato pagrindu, KGB idarbino snipinet Europos Parlamenta ir net sieke padaryt pirmuoju Lietuvos prezidentu. Kai Hamburgo prokuratura norejo istirt, apklausiant Lietuvoj liudininkus, musu KGB apgyne savo agenta, bebdradarbiavusii su „Satrija” atsakydami, kad jis svarus, kad viska jau „istyrem”. Tikri niekseliai buvo naudingi abiem totalitariniam rezimam,… Skaityti daugiau »

beje,

rasant i ES, JAV politiku, ziniasklaidos portalu, feisbukus, visai nebebutina anglu kalba. Google automatinis vertejas jau visai neblogai isvercia.

Vaclovas

Svarbiau ne priešgyniauti, o neigti nacizmą, ir ne pareiškimais, o tikrovėje. Tokioje puoselyboje reik tikėtis neprapultume ir tiriant praeitį.

elfe Vaclovui,

paskaitykit, ka paraset?..
ka reiskia „neigti nacizma”?.. Kad nebuvo tokio vokisko SOCIALIZMO? :”)

Vaclovas elfei

Kalbu apie dabartį. Pas mus yra nemažai tokių žmonių, kurie atrodo padorūs, bet kai pasakys ar padarys kažką antisemitiško, tai net žadą prarandi. Tačiau labai tikiuosi, kad dauguma jų sukvailinti. Tad svarbi užduotis atgaivinti juos.

Vaclovas

Išsireiškiau apmaudžiai klaidinančiai. Ne neikim buvus nacizmą, o priešinkimės jo vilionėms. Ačiū elfei už savalaikią pastabą!

Deivis

Jungtinės Amerikos Valstijos ne kartą pačios vykdė genocidą. Bombino Vokietijos miestus, Japonijos miestus, degino vietnamiečius su visokiu brudu, šūdo krūva ta JAV.

Baisu

Kuo taip nusistebejom: juk turint melo centra, tai tas melas viena grazia diena, kaip yla, – islenda.
Dar baisiau, kai zudikas is rytu grasina… Ka darysim? Negi kelnes pildysim.

Baisu

Stai ir atsirado dar vienas pseudoistorikas vitalijus. vaziavo namo ir pakliuvo Lietuvon…

Oduvanas

Lietuva yra baisi šalis, išdraskyta karu ir neapykantos. Tie kas ten gyvena… smart person would move, but if you are mentally challenged or simply just poor – yes you will remain there without any opportunities. Aciu dievui kad pagaliau kazkas kalba apie zudynes ir nusikaltimus pries zydus. Bus daugiau dar cia tik pradzia. Visi nacistai bus su laiku paviesinti ir jiems teks susipazinti su tokiu dalyku kaip JUSTICE.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top