Linas Karpavičius. Dar kartą apie referendumą

Lietuvoje gyvena apie 180 000 (2021 metų surašymo duomenys) lenkų tautybės asmenų. Piliečiams referendume pasisakius už dvigubą pilietybę, visi jie galės pagreitintu būdu įgyti ir Lenkijos pilietybę, neprarasdami Lietuvos pilietybės.

Lenkijos įstatymai tai leidžia.

Teoriškai per trumpą laiką dalyje Lietuvos teritorijos daugumą gyventoju gali sudaryti kitos valstybės pilietybę turintys asmenys.

Mums to reikia?

Lenkijoje leidžiama turėti antrą pilietybę. Turėdamas dvigubą pilietybę (Lenkijos atžvilgiu), pilietis turi tokias pačias teises ir pareigas kaip ir asmuo, turintis tik Lenkijos pilietybę.

Lenkijos pilietybę galima gauti keliais būdais, tačiau populiariausi iš jų yra šie:

Turint lenkų kortą lenk. karta polaka

Statuso atkūrimas dėl lenkų kilmės

Lenko kortelė lenk. karta polaka – tai dokumentas, patvirtinantis užsieniečio priklausymą lenkų tautai. Tačiau tai nereiškia, kad užsieniečiui suteikiama Lenkijos pilietybė, teisė laikinai ar nuolat gyventi Lenkijoje arba teisė kirsti Lenkijos sienas be vizos.

Lenkijos pilietybę suteikia Lenkijos Prezidentas

Būtina sąlyga:

Prezidentas nesivadovauja jokiomis sąlygomis, kurias turi atitikti užsienietis, kiekvienas atvejis nagrinėjamas individualiai

Dažniausiai pateikiame įrodymai susiję su:

Lenkų kortos turėjimu arba lenkiškų giminystės ryšių turėjimu. Politinių, kultūros ar sporto pasiekimų Lenkijos valstybei įrodymu.

NE dvigubai pilietybei

Politinė reklama

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top