LVŽS frakcija ryžosi esminėms permainoms: „Siūlome depolitizuoti VTEK ir VRK“

Ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų atstovai Seimas plenariniame posėdyje pateiks įstatymų projektus, kuriais siūloma apriboti politikų įtaką sudarant Vyriausiosios tarnybinės etikos (VTEK) ir Vyriausiosios rinkimų (VRK) komisijas. Siūlomų pataisų esmė – šias institucijas formuoti ne iš politinio pasitikėjimo pagrindu deleguojamų narių, skelbiama lrs.lt puslapyje.

„Pastaraisiais metais tiek VTEK, tiek VRK susilaukdavo pastabų, kad jų veikloje buvo vadovautasi ne tik įstatymais, bet ir buvo nevengiama interesų konflikto, šališkai ginant juos delegavusias politines partijas. Siūlome, jog į politinį procesą administruojančias institucijas atstovus deleguotų nuo politinių partijų nepriklausančios organizacijos. Tikimės, jog pokyčius šiose institucijose pamatysime jau artimiausiais mėnesiais“, – siūlomą iniciatyvą pakomentavo Seimo LVŽS frakcijos narys Povilas Urbšys.

Siūlymai apriboti politikų įtaką tarnybinės etikos ir rinkimų komisijoms buvo svarstomi jau seniai, tačiau nė viena politinė partija nesiryždavo imtis esminių permainų – politinę įtaką įgijusios jos virsdavo tuo „vis atgimstančiu drakonu“, „mielai“ perimdavusios ir ankstesnių kadencijų suformuotą ydingą praktiką daryti politinę įtaką šioms politinį procesą administruojančioms institucijoms.

Naujieji komisijų formavimo principai bus pristatyti prieš Seimo plenarinį posėdį organizuojamoje spaudos konferencijoje, bus detalizuoti ir tolesni etapai, kaip bus keičiamos šių institucijų sudėtys.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top