Meksikoje surinkta daugiau nei 100 tūkst. tėvų parašų prieš vadovėlius su lyčių ideologija

laikmetis.lt

Meksikos nacionalinė tėvų sąjunga (UNPF) įteikė 112 594 parašus Valstybinei švietimo ministerijai (SEP), reikalaudama sustabdyti 2023-2024 mokslo metais, kurie prasideda rugpjūčio 28 d., naudojamų mokyklinių knygų platinimą dėl seksualinio ir lyčių ideologijos turinio, įdėto be konsultacijų su tėvais.

Parašus per tokias platformas kaip CitizenGO rinko ir SEP pristatė įvairios visuomeninės organizacijos, kurioms vadovauja UNPF.

CitizenGO kampanijoje buvo reikalaujama sustabdyti mokyklinės medžiagos spausdinimą ir platinimą, nes dėl turinio nebuvo konsultuojamasi su tėvais ir švietimo bendruomene, kaip numatyta Bendrojo ugdymo įstatymo 48 straipsnyje.

Nacionalinės tėvų sąjungos teigimu, „federalinės vyriausybės veiksmai yra neteisėti, nes ji pakeitė vadovėlių turinį, nepasitarusi su tėvais, kaip nustatyta nuostatuose“.

Organizacija reikalauja, kad atitinkamos institucijos gerbtų ir laikytųsi įstatymų.

Prezidento Andreso Manuelio Lópezo Obradoro vadovaujamos Meksikos vyriausybės parengti nauji mokykliniai vadovėliai sulaukė tėvų, opozicijos politikų ir žiniasklaidos kritikos dėl seksualizuotos medžiagos, kurios turinys tendencingai paremtas lyčių ideologija, ir pedagoginių klaidų.

Tėvų peticijoje taip pat reikalaujama, kad būtų įvykdyta Meksiko miesto Trečiojo apygardos administracinių bylų teismo nutartis. Gegužės pabaigoje teismas nusprendė galutinai sustabdyti prieštaringai vertinamų mokyklinių vadovėlių platinimą po to, kai UNPF pateikė prašymą dėl teismo įsakymo.

Sprendime nurodoma SEP ir Nacionalinei laisvųjų vadovėlių komisijai sustabdyti mokomosios medžiagos spausdinimą ir tiekimą bei parengti strategiją, pagal kurią būtų įgyvendinamos patvirtintos 2023-2024 mokslo metų programos.

„Sustabdymas grindžiamas teisėtais tėvų interesais, susijusiais su mūsų vaikų švietimu, ir būtinybe rimtai ir veiksmingai spręsti didelius iššūkius, su kuriais susiduriame švietimo srityje ir kuriuos paaštrino COVID-19 pandemija“, – pareiškė UNPF.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top