N.Puteikis: Dalia Grybauskaitė rengiasi rinkimams, bet permainų valstybėje nežada

Neseniai prezidentė Dalia Grybauskaitės pareiškė, kad pedofilijos byloje jai nėra viskas aišku? Kaip Jums atrodo, su kuo tai susiję? Ko dabar galime tikėtis iš Generalinės prokuratūros – gal pagaliau ims tirti bylą?

Kas be ko, tai susiję su artėjančiais prezidento rinkimais. Ir prieš pusmetį buvo toks pat neaiškumas, kaip dabar. Ko nors tikėtis kažin ar verta. Geriausias Generalinės prokuratūros atsakymas visiems besitikintiems – bylos dėl Operos ir baleto teatro išvaistytų milijonų bei milžiniškų sąmatų nutraukimas. Tai netiesioginis, bet atsakymas, ko dabar galime tikėtis: Generalinė prokuratūra ir toliau nutrauks visas rezonansines bylas, iškeltas įtakingiesiems ir toliau gąsdins silpnesniuosius parodomaisiais politiniais procesais. Tokia yra ne tik Generalinės prokuratūros, bet ir viso Lietuvos „establishmento“ – kelių šimtų žmonių, kontroliuojančių valstybės gyvenimą arba darančių jam lemiamą įtaką, – žinia visuomenei, tikroji jos politika.

Tad tokiame kontekste prezidentės pareiškimo kitaip vertinti ir negalima. Aiškėja ir jos štabo sumanyta taktika – „gaudyk visus balsus“. Taip renkami visų – ir N.Venckienės oponentų, ir jos mylėtojų – balsai. Greičiausiai būtent tokios strategijos D.Grybauskaitės štabas ir laikysis per artėjančius rinkimus.

Jūsų manymu, ar D.Grybauskaitė turės realių konkurentų per prezidento rinkimus?

Jei tikėtume reitingais, tik socialdemokratai yra ta jėga, kuri galėtų sukelti grėsmę Grybauskaitei. Jeigu jie to norės, jeigu nebus užkulisinių susitarimų. Konservatorių lyderiai jau iš anksto yra deklaravę savo paramą dabartinei prezidentei.

„Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Alvydas Medalinskas teigia, jog apvalus tautininkų stalas darys tam tikrą kandidatų atranką ir kels savo kandidatą. Abejoju, ar jiems tai pavyks, – kad ir ką jie iškeltų, rezultatas greičiausiai būtų toks pat, kaip ir per 2012 m. Seimo rinkimus – tada „apvalaus stalo“ komanda gavo 0,96 proc. balsų.

Jau ne kartą sakiau ir dar pasikartosiu: skruzdėliukai tarpusavyje pešasi ir kažkodėl apsimeta, kad tos peštynės vyksta ne ant dramblių tako. Tokia yra tikrovė ir keista, kad mažosios politinės partijos ir visuomenininkai elgiasi taip, tarsi tų dramblių ir nebūtų. Suprantu, galima ir tokia taktika: skruzdėliukai sulenda į dramblio straublį ir… – gal tada tas dramblys ką nors ir pajustų?

Šiaip prezidentei turėtume užduoti vieną klausimą: ar Jūs pritariate savo paskirtų pareigūnų veiksmams konkrečiuose epizoduose? Turiu omenyje ir VSD realųjį vadovą Romualdą Vaišnorą, ir generalinį komisarą Saulių Skvernelį, ginantį sadistus policininkus. Galų gale, ar Jūs, prezidente, palaikote savo proteguojamą Šilumos kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkę, ginančią privačių šilumininkų interesus ir kaupiančią jiems pelnus iš šilumos, pagamintos iš biokuro? Juk ši komisija gina ne piliečius, daugel metų skurdinamus ir jau vien dėlto taip lengvai suvaldomus, o šilumos gamintojus ir jau kelinti metai nematyti jokių realių pastangų sumažinti šilumos kainas. Taigi ar Jūs, prezidente, remiate tokius pareigūnus?

Ką piliečiams galvoti, kai viešai teigiama, jog iš biokuro pagaminta šiluma yra tris kartus pigesnė nei iš dujų, ir viena po kitos statomos biokuro gamyklos, tačiau šilumos kaina tik auga, o ne mažėja. Ir žmonės kasdien mato tą melą ir dvigubus standartus.

Jeigu skruzdėliukai – aš kalbu apie visuomenininkus apskritai – užsiimtų tokiais klausimais, ir apvalų stalą perkeltų prie prezidentūros arba socialdemokratų kontroliuojamos Vyriausybės, Seimo, gal tie visuomenininkai ir turi galimybę tapti tokia pele, kuri surastų būdą įveikti dramblį – kad ir įlįsdama į straublį ir jį uždusindama. Tačiau kai skruzdėliukai apsimeta, kad jie nemato dramblių, iš tų kalbų nieko negali tikėtis.

Kita vertus, pačia visuomene manipuliuojama, pilietinės jėgos skaldomos. Štai Kaune praėjusį savaitgalį surengtas „visuomeninis“ mitingas prezidentei remti labai priminė sovietinių laikų valdžios režisuotus liaudies spektaklius.

Kad ir kaip būtų, tos visuomeninės ir politinės jėgos, kurios siekia demokratinės, nekorumpuotos, teisingos Lietuvos, turėtų telktis ir tartis dėl alternatyvos dabartiniam režimui. Juk negalime leisti, kad valstybę valdytų Vitalijaus Gailiaus įvardyta „nusikalstama saugumiečių gauja“.

Kalbino Ramutė Bingelienė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top