„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Jūsų dėmesiui siūlome „Nacionalinio susivienijimo“ partijos pareiškimą, kaip minėtina Laisvės gynėjų diena ir kas tą dieną iš tiesų prisimintina.

Nacionalinis susivienijimas. Dėl Laisvės gynėjų dienos

Vilnius

2021 m. sausio 09 d.

Trisdešimt metų gyvename Laisvės ir Nepriklausomybės pažadu. Tolsta tos dienos ir naktys, kurių nepamiršime, kartu tolsta ir viltis, už kurią žuvo Laisvės gynėjai. Vis labiau įsigali biurokratinė, žmonėms svetima grupuočių valdžia, vienos tiesos diktatūra, valstybė tampa tarptautinių korporacijų ir geopolitinių galių valdoma, paklusnia provincija.

Tam, kad žmonės susitaikytų su esama padėtimi, valdantieji daro viską, kad pamirštume savo siekius. Kovo 11-sios atmintis yra trinama dar ciniškiau nei sovietmečiu buvo trinama Vasario 16-sios atmintis, pokario laisvės kovotojų atminimas ir R. Kalantos pasiaukojimo aktas. Kuriami nauji simboliai, turintys pakeisti ženklus, su kuriais žmonės mirė už savo vaikų ateitį. Metai iš metų pompastiškuose renginiuose diegiama žydra neužmirštuolė iš tiesų yra tik istorinės užmaršties, valdžios ir pseudoelito atstovų tarpusavio atpažinimo ir prisitaikėliškumo ženklas.

Kovo 11-sios Respubliką sukūrė paprasti žmonės, išėję kovoti už savo valstybę iš virtuvių, iš darbo vietų, iš patogaus abejingumo ir susvetimėjimo kiauto Jie įveikė savo baimę, todėl buvome nenugalimi. Dabar ir vėl bandoma mus izoliuoti ir paversti susiskaldžiusia ir paklusnia mase. Net Laisvės gynėjų dieną esame bauginami ir verčiami sutikti ją kaip baudžiauninkai, susigūžę savo urveliuose ir su laidotuvių žvakele.

Prisiminkim, kokie buvome tomis dienomis – ar būtume supratę mūsų šiandienines baimes? Ar mus suprastų tie, kurie stovėjo prieš tankus ir žuvo su trispalvėmis? Ar tik tokios pagarbos ir atminimo mūsų Laisvės gynėjai ir mes patys esame verti?

Išeikim iš savo virtuvių ir patogumų, išeikim iš savo atsiskyrimo ir užsimiršimų, išeikime iš savo baimių ir nepasitikėjimo. Visoje Lietuvoje uždekime žvakes vietose, kuriose stovėjom tą naktį, ant žuvusiųjų kapų, iš mūsų atimtoje Lukiškių aikštėje, prie paminklų, gatvėje, parke ar tiesiog savo kieme – patys savo širdyje susikurkime ir kitiems nušvieskime Laisvės ir jos gynėjų atminties pagerbimo vietą.

Tai bus asmeninis Meilės, Pagarbos ir Drąsos aktas mūsų valstybei, mūsų kritusiesiems, mūsų vaikams ir vaikaičiams. Šito niekas mums neuždraudė ir niekada negali uždrausti. Būkim drausmingi, nesibūriuokime, laikykimės atstumų ir kitų karantino reikalavimų, gerbkime kitus žmones. Išmeskime baimę ir išdrįskime uždegti savo Laisvės šviesą.

Taip parodysime visiems ir patys sau, kad kovota ne už „laisvę“ rūkyti žolę, o už išėjimą iš savo nelaisvės. Taip paliudysime, kad esame ta pati Tauta, siekianti tos pačios Nepriklausomybės kaip prieš trisdešimt metų.

Nacionalinio susivienijimo valdyba

* * *

Nacionalinio susivienijimo Vilniaus skyrius. Dėl Laisvės gynėjų dienos paminėjimo

Nacionalinio susivienijimo Vilniaus skyriaus valdyba kreipiasi į visus, kurie gali uždegti žvakelę Vilniaus Lukiškių aikštėje. Uždekime padėkos, pagarbos ir meilės žvakeles istorinės mūsų sostinės vietoje, kurioje baigėsi daugelio iškilių Lietuvos laisvės gynėjų žemiškosios kovos kelias. Šitaip sutelktai ir prasmingai pagerbkime visų laikų Tautos ir Valstybės laisvę gynusių didvyrių atminimą.

Mūsų žvakelės Lukiškių aikštėje turi tapti ne tik padėkos ženklu Sausio 13-osios didvyriams. Degdami jas įsipareigosime neleisti, kad Kovo 11-osios atmintį ir idealus pamynusi ir visaip trukdanti paversti šią vietą valstybės reprezentacine aikšte senoji-naujoji nomenklatūra toliau niekintų kankinių krauju aplaistytą aikštę. Prisiminkime, jog turime, privalome ryžtingai kovoti, kad ši aikštė netaptų sąmoningai trinamos Tautos bei Laisvės kovų atminties ir nesibaigiančių patyčių iš Lietuvos valstybės ir ją gynusių patriotų vieta. Ji buvo, yra ir amžiams išliks nepriklausomos ir laisvos Lietuvos valstybės simbolis.

Primename nesibūriuoti, vengti kelionių viešuoju transportu, laikytis atstumo ir karantino reikalavimų bei gerbti kitus piliečius.

Nacionalinio susivienijimo Vilniaus skyriaus valdyba

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dar

Reikėjo ir kelių žodžių dėl „mėlyyynosios gėlelės”.

ar būtų galima sužinoti

Kurioje Vilniaus vietoje Sausio 13 dieną buvo gerbiamas Profesorius Vytautas Radžvilas? Kur kartu su Profesoriumi uždegsime žvakutę?

Kis

pirmas kartas,kai toptelejo tokia mintis isdykele;ka be Sinicos,Radzvilo ir redakcijos kolektyvo vieji sis taip skambiai ivardintas NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS.?

ali

viskas nuraveta Landzbergio,suraskite kur nera smarves sio susenusio KGB ozio ir ozyno?Bent as nerandu,kas geresnio viskas -Viciokas.Vieno negaliu paskutiniu ivykiu suprasti,kas vyksta Lietuvoje,juk negi visa Lietuva ferikt?

tik be nezabudkių

ir LRT, A.Tapino kišamų ,,Laisvės simbolių”- kardelių.
trispalvė, gedulo kaspinas, Vytis, Gedimino stulpai.

stasys

Labai graži įdėja, vienok šiandiena yra apribojimų . Saugoti atminti galima uždegus žvakute namuose ant palangės . Palikime pompastika kitiems metams , ji neverta tos rizikos .

Istorikas

Ar galite kas nors sklandžiai paaiškinti, kaip nesėkmingas televizijos bokšto „gynimas” susįjęs su laisve? Ar tik tiek, kad buvo reikalingos aukos, kad parodyti kad mus muša okupantas? O prieš tai nemušė ir pasaulis nežinojo?

Žydrųjų siaurąja ir plačiąja prasme,

žinomų ir mažiau žinomų, ypač šiemet, ypač iš besiviešinančios žydrųjų palydos – „elito”, žiniasklaidos presstitutų arba ant kelių klupdomų mokytojų ir mokinukų, kažkaip neteko matyti be išdaviko žydrosios penkiažvaigždės ženklo.
Žydrojo brukalo atnešėjai (atviri cinikai saldžiūnai, užkalniai, neokonai, neolibai ir pan.) vis dėlto ne nuostabią gėlelę išniekino
– ji žydėjo ir žydės džiugindama kiekvieno akis, bet pirmiausiai save pačius
– tautai šventų simbolių blokatorius, parsidavėlius ir prisitaikėlius, mankurtais verčiančius savo pačių kritiškai nepajėgiančius mąstyti tautiečius.
Ar kas dar kelia didesnį šleikštulį, nei ne vien išdavystė (kokia ji bebūtų),
bet ir gėrėjimasis bei grožėjimasis ja?
Kenkėjiškų svetimybių atmetimas – ne tik teisė, bet ir pareiga. Atlikime ją.

Žemyna

Nereiktų jaudintis, kad dar ne laikas švęsti – juk Seimas nepuola strimgalviais vykdyti rinkėjų pageidavimų 🙂 . Jis geba kad ir 10 m. ,,nepastebėti”, jog piliečiai kažko pageidauja, o kažko reikalauja (ir parašus surinko!).
Mūsų brangusis Seimas veikia, kaip atskiras uždaras ,,grupės draugų” klubas… Jis dirba garsui nelaidžiomis durimis nuo piliečių kreipimųsi atsiribojęs… Kad mūsų keliamas šurmulys jiems mąstyti apie Lietuvą netrukdytų, jų minčių neblaškytų… 🙂

Kas man nesupratėliui paaiškins

JAV Demokratai… mėlyna.
ES… mėlyna.
Žydai… mėlyna.
Neužmirštuolė irgi mėlyna.
Ar aš čia kažką supainiojau, gal padiklydau, gal visai nesiorentuoju… Padėkite susivokti.

Facebook DIENAS KOMENTARS

Palaikinkim Uželites, Raseles…
Pasidabinkime, pasistrajykime niezabūdkėm ir išeikime i platų vieškelį…
Pasijuskime oriais EUROTAUTIEČIAIS…
cha cha cha 🙂

Geras klausimas

Vytautui Sinicai 1999.01.13 dar nebuvo metukų. Bet Vytautas Radžvilas buvo Sąjūdžio intelektualas. Niekur nepavyko užtikti jokių profesoriaus atsiminimų apie Sausio 13. Kodėl?

V.P.

Gerbiu daug žmonių iš Nacionalinio susivienijimo, bet paskaičius jų komentarus ima šiurpas kokie šlykštūs, įžeidžiantys žodžiai tiems, kurių pastangomis iškovota laisvė. O ką jūs veikėte tuo metu, kaip jūs
kovojote? Apie tai nesigirdi

O aš manau

Kad neužmirštuolė yra puikus simbolis, primenantis, kad KGB šmėkla tebegyvena ir tebeveikia tarp mūsų. Pamatei neužmirštuolę ir žinai su kuo turi reikalą. Ir turėsi per amžius. Mąstyk, kam turi būti dėkingas.

grrriausmingas prrrotestas

„Trept trept kojele, vansi škia!”
Šis NS pareiškimas tiesiog nuostabus retro. Klasika, tskant. 🙂

stasys

Nenoras susitarti verčia R.Šimašiu Lūkiškiu a. organizuoti ne tai vietai skirta „pompastika” ..tai ir klausiu ko mes norime paminėti sausio 13 ar trypti tu mėlinu ‘nezabudkiu’ pieveles ? Linkstu prie pastarojo atsakymo .

delfi ir Lrytas nepraleidžian šio teksto

nebuvo 1990 metais jokio Atkuriamojo Seimo.Buvo LTSR Aukščiausioji Taryba.Niekas nekalbėjo, kad renkami deputatai į Atkuriamąjį Seimą, nors beveik visi žinojo ar nujautė, kad bus skelbiama Nepriklausomybė. Pavadinimas -Atkuriamasis Seimas atsirado praėjus gal 15 metų. Iškraipyta, suklastota istorija. Kažkam labai reikia to klastojimo/iškraipymo

> pseudoistorikui 11 11:32

Laisvė yra idėja, siekiamybė, o ne iškeptas blynas, kurį jau gali kišti į gerklę. Laisvę reikia išauginti protu ir širdimi, kad ji taptų ,,materija”. Ir nesuš-dinti š-nų aistrų ir norų siekimu.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top