NEBE Birželio sukilimo 80-mečiui. V. Vasiliausko pokalbis su V. Valiušaičiu ir D. Stanciku apie sovietinės melo istorijos recidyvus šiais laikais

Artėjant Birželio sukilimo 80-tosioms metinėms kviečiame pasiklausyti Valdo Vasiliausko („Teisingumo registras“, OpTV) pokalbio su istorijos tyrinėtojais Daliumi Stanciku ir Vidmantu Valiušaičiu – laidos vedėjo žodžiais tariant, „informacinių karų veteranais“, archyviniais dokumentais paneigusiais ne vieną šmeižtą ir melą, skleidžiamą apie tuos, kurie kurie kovojo už lietuvių tautos teisę turėti savo namus – Lietuvos valstybę – ir būti jų kūrėjais.

Laidoje keliami esminiai klausimai: kodėl iki šiol Lietuvos žydų tragedijos „istoriniai“ tyrinėjimai yra grindžiami dviejų kruvinų enkavėdistų suklastotais dokumentais? kam reikalinga iki šiol tiražuoti akivaizdų melą apie žydų gelbėtoją Joną Noreiką-generolą Vėtrą? kodėl nutylimi ne sovietiniuose archyvuose saugomi dokumentai ar pačių žydų, tragiškų įvykių liudytojų, pasakojimai apie tai, kas iš tiesų vyko getuose?

„Manome, kad jų tikslas parodyti, kad lietuviai yra neverti valstybės“, – teigia laidos dalyviai svetimus interesus aptarnaujančias interpretacijas paneigdami istorikų ignoruojamais šaltiniais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top