Nida Vasiliauskaitė. Ir jokio kognityvinio disonanso

„Marginalija“, „marginalumas“, „marginalizavimo strategijos“, „marginalumo naratyvai“, diskursai, studijos priklauso centrinei madingo progresyvaus akademinio žodyno daliai: ak, aš dekonstruoju hegemoninį kalbėjimą, išdidžiai, nepriklausomai vaikštinėju pakraščiais!

O eliminuoti ką nors iš „padorios draugijos“ supinant su „marginalais“ ir apšaukiant „marginalu“, taip pat – tyčiotis iš marginalų, tikrų visuomenės outsiderių – geras dažno tuos tyrimus darančio ar jais besiremiančio tonas. Kaip kad būti kairiuoju ir tyčiotis iš working class.

Jokio kognityvinio disonanso.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kartos ženklas

Teks priprasti prie vaikų žodyno. Jie jau nepsikeis.

Algis Jokštys

Puiki, taikli publicistinė miniatiūra. Bravo !

Jules

Apšaukiant „niemcu”, naciu, fašistu ir „pribaltijsku” banditu lietuvį, kaip sovietinėje rusų kariuomenėje ne taip seniai, kai mes joje ne savo valia rekrutavome, o Čerčilio, Ruzvelto, Atlio ir Trumeno valia. Tai Vakarai mus pardavė, išdavė ir atidavė Stalino Rusijai, kad ši mus pasiustų Gulagan ar sušaudymui uošvės sode ar kieme čia pat už kampo, ar ant upės kranto, kaip mano jaunutę ir nėščią tetą.

hmm..

gan logiska isvada…
taip ir yra, begindami neva i visuomenes pakrascius nustumtus marginalus, masmedijos tarskaliai jau pacia visuomene, jos polietinius judejimus stumia i pakrasti jau vadindami juos „marginalais”.
ojei kas nors ims ginti sios marganalizuotos visuomenes interesus, kaip mat tam „nusidejeliui”bus lipdoma „populisto” etikete.

jokių ženklų

… tik kairiųjų demagogija. Nereikia „priprasti”. Ir jie ne vaikai. Jie turi likti aiškiai jiems nurodytoje vietoje. Atsakymas seniai duotas: https://www.youtube.com/watch?v=HsFKri5sWec

hmm..

tad mylekim, gerbiamieji, i visuomenes pakrascius nustumtus teroristus, ginkim ju teises, mylekim kaip „open society” tarptautine mafija, iteisinkim jos versliukus, atverkim sienas ir duris jos kulturos nesimui serganciom fobijom visuomenem:
http://www.misfits.com
https://misfitlovemafia.org

Kas

Kas tie marginalai, aš norėčiau žinoti- kolaborantai, mankurtai, parsidavėliai, išdavikai, melagiai, vagys? Apskritai ar yra toks žodis lietuvių k. žodyne? Tikriausiai nesenai išgalvotas, bet ką jis reiškia?

Mane žavi

Aštri, kaip skustuvas mintis, išreikšta tikslia leksika. Pagarba autorei.

> Jules 2021-05-1 10:22
Partinės biurokratijos naujakalbė

Anos nesimokėme, ir šita netraukia

>Kas       2021-05-1 11:42

pamėginsiu jums paaiškinti.
Bolševikai (brolio Vaineikio įvardytieji straipsnyje greta) yra psichopatai, kurie įsivaizduoja, kad visuomenės dauguma privalo paklusti jų liguistiems kliedesiams. Tie kas nepaklūsta, jų manymu, yra „marginalai” arba lietuviškai, – užribio žmonės.
Skirtumas nuo praeito amžiaus pradžios bolševikų tik toks, kad nūdienos bolševikai kol kas dar nedrįsta garsiai deklaruoti, – kas ne su mumis, tas prieš mus. Nes supranta esantys tik neskaitlinga psichopatų mažuma, kuri po tokių pareiškimų būtų tiesiog šluote nušluota.
Taip ar kitaip, į tą pamažu einama, – ačiū Dievui aukštybėse.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top