Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis. „Kremliui patiktų, jei Lietuva paskelbtų, kad D. Grybauskaitė priklausė nusikalstamai organizacijai“

Rugpjūčio 8 dieną LRT laidoje „Dienos tema“ buvęs Aukščiausiosios tarybos, vėliau pasivadinusios Atkuriamuoju Seimu, pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis, komentuodamas savo partijos „pusantro nario“ iniciatyvą – parengti įstatymo projektą, smerkiantį Lietuvos komunistų partiją kaip nusikalstamą organizaciją – kalbėjo tiesmukai: „visuomenė klaidinama“.

Mat tokios partijos nė nebuvę („Bet kas yra smerkiamas? Tam tikra administravimo, okupacinės valdžios pagalbinė struktūra. Gal ir verbavimo sau pareigūnų struktūra. Jai dabar suteikiamas garbingas politinės partijos statusas“), vadinasi, būtų smerkiamas, jo žodžiais tariant, „fantomas“. Nusikaltimus organizavo ir vykdė „gauja, klanas, klika“, o tai, kad ji suvažiavime pasivadino Lietuvos komunistų partija, dar nėra pagrindas ją taip ir toliau vadinti: „Kas nebuvo politinė partija, neturi būti vadinama „partija“, o paskui jau pasmerkiama.“

Beje, ar vadintina partija toji, kuri liko ant platformos, profesorius nepatikslino.

Be to, toks fantomo pasmerkimas esą nudžiugintų Kremlių… Mat rastųsi proga po visą pasaulį paskleisti kontroversišką žinią apie Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę – taip jie jos nekenčią.

„Kremlius būtų labai patenkintas galėdamas visais savo kanalais ir ruporais transliuoti pasauliui, kad Lietuvos Respublika parlamento lygiu paskelbė, jog Lietuvos Respublikos prezidentė praeityje priklausė nusikalstamai organizacijai“, – atviravo Vytautas Landsbergis.

Tiesa, jis nė nebandė neigti tai, kas nepaneigiama: nei, kad toji organizacija, apie kurią įstatymo autoriai Laurynas Kasčiūnas ir Audronis Ažubalis kalba kaip apie Lietuvos komunistų partiją, buvo nusikalstama; nei, kad tam dariniui, kad ir kokiu vardu jį pavadintum – partija, kaip tai daro įstatymo autoriai, ar gauja, klanas, klika, kaip ją įvardija V. Landsbergis, priklausė, be kitų, ir prezidentė.

Tik ar po šitokio „pervardijimo“ Kremliaus pasitenkinimas nublanks, pokalbininkai jau nebeaptarinėjo – žurnalistei pasirodė kur kas įdomiau, kaip čia toks patyręs politikas kaip Audronis Ažubalis staiga tapo „naivuoliu“ (suprask: vatniku).

Tačiau mes ir patys galime paeksperimentuoti, pavyzdžiui, pakeiskime A. Ažubalio veidaknygės įrašo tekste įvardijimą LKP siūlomais prof. Vytauto Landsbergio gauja, klanas, klika:

Kadangi mano ir Laurynas Kasčiūnas projektas dėl LKP įvertinimo viešojoje erdvėje susilaukia daug komentarų, noriu pabrėžti kelis aspektus, kurie yra komentuojami neteisingai:

1. Rengiant projektą turėta omenyje, jog buvo žmonių, kurie LKP | gaujai, klanui, klikai priklausė daugiau iš reikalo, o ne idėjos. Todėl projektas ir jame numatytas LKP | gaujos, klano, klikos įvertinimas nėra nukreiptas į konkrečius asmenis, o į LKP | gaują, klaną, kliką kaip juridinį vienetą. Kitaip tariant, pasmerkiama LKP kaip organizacija, o ne visi jos nariai;

2. Įpareigojimas paskelbti viešai apie savo priklausomybę ir funkcijas LKP | gaujoje, klane, klikoje galioja tik „karjeros komunistams“ – žmonėms užėmusiems aukštas, vadovaujančias pareigas LKP | gaujos, klano, klikos struktūrose ir veikusiems prieš Lietuvą ir jos gyventojus, bei tiems, kurie „legitimizavosi“ Nepriklausomoje Lietuvoje ir darė karjerą, galbūt nutylėdami apie savo praeitį;

3. Turint omenyje 2 ankstesnius punktus, bandymas sieti šį mūsų pateiktą LKP | gaujos, klano, klikos veiklos įvertinimo projektą su aukščiausiais šalies vadovais yra didelė klaida.

Pokalbio išrašas ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
124 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
124
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top