Paminėkime Kovo 11-ąją kartu: Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia į renginį „Laisvės Lietuva: istorija, steigianti valstybingumą“ NE

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kviečia kartu paminėti Kovo 11-ąją renginyje „Laisvės Lietuva: istorija, steigianti valstybingumą“. Minėjimas vyks Lietuvos nacionaliniame muziejuje kovo 11 dieną 11 valandą. Jo metu ne tik diskutuosime apie laisvės, valstybės ir istorijos svarbą šiandieninėje Lietuvoje, ne tik klausysimės Jokūbo Giedraičio dainų, bet ir apdovanosime kasmetinio moksleivių rašinių konkurso nugalėtojus.

Šių metų konkursas kvietė atsakyti į klausimą: „Nuo ko reikia ginti Lietuvos istoriją?“ Konkurso tema nebuvo atsitiktinė. Daugelis tyrimų atskleidė aiškų ryšį tarp valstybės istorijos mokėjimo ir pasididžiavimo Lietuva, pasiryžimo ją ginti, joje gyventi, noro, kad čia gyventų ir kurtų vaikai bei anūkai. Mažai kas ginčijasi, kad savo valstybės istoriją reikia mokėti, tačiau šiandien ji neretai skęsta ginčuose dėl to, kaip turime vertinti savo praeitį, kokią ją prisiminti. Vis dažniau iš istorijos mokslo reikalaujama „vertybinio neutralumo“. Tačiau tikrovėje jis niekada neišvengia vertybių tiek atrenkant svarbius ir nesvarbius istorijos faktus, tiek ir formuojant jų vertinimus. Visa tai priklauso daugiausiai nuo to, kieno – savo valstybės ar svetimomis – akimis žvelgiame į Lietuvos istoriją.

Mūsų valstybės istorijai tapus ideologinių kovų lauku, esmingai svarbu tampa ir prisiminti tautos laisvės siekį kaip istorijos vertinimo orientyrą. Kas kūrė laisvą ir nepriklausomą Lietuvą? Kaip vertiname juos ir tuos, kas laisvės kovą stebėjo nuošalėje? Ką reiškia laisvė kiekvienai tautai ir valstybei? Galiausiai, ar atsisakę laisvės patiems rašyti savo istoriją, išsaugosime laisvę patiems kurti savo ateitį?

Šiuos ir kitus klausimus kviečiame kartu iškelti ir atsakyti minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Renginys atviras.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top