Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Birželio sukilimą

Nors minimas Birželio sukilimo 80-metis, valstybiniu lygiu Sukilimas šiemet neminimas, valdžia neinicijuoja jokio reikšmingesnio nei kasmet šios sukakties paminėjimo.

Birželio sukilimas visuomenėje iki šiol mažai žinomas, o vadinamojo elito dažniau vaizduojamas neigiamomis spalvomis. Tą lemia daug priežasčių, tarp kurių galbūt svarbiausia yra užsienio šalių spaudimas. Birželio sukilimo juodinimu labiausiai suinteresuota Rusija, kurios ilgametis politinis tikslas yra diskredituoti jo vadus, patį Sukilimą, o per jį ir visą antisovietinę rezistenciją. Rusija kartoja, kad į SSRS 1940 metais įstojome savo noru ir laisva valia, o Sukilimas yra aiškiausias to paneigimas.

Kaip nepriklausoma valstybė turėtume jį švęsti, bet neturime drąsos. Ko siekė, kuo kaltinamas, kuo svarbus ir ką reiškia mums Birželio sukilimas – apie tai papunkčiui Vytautu Sinica.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Šaukštas deguto bačka medaus sugadinti gali , turbūt ta posaki visi geri žino Ta šventė galėtų pasirūpinti labiau Kaunas nei Vilnius . Kaip ne kaip tai laikinoji sostinė ir jos reikšmė tam sukilimui buvo didesnė nei Vilniui , tuo metu buvusiam labiau oficialia sostine nei lietuviškų miestų . Ne visas šventes galima paversti valstybinėmis tik koja triprelejus . Maži žingsneliai kartais padeda pereiti ir minų lauką saugiai . :)) Lietuvos istorija ir yra tas minų laukas , koja kriptelesi į šoną ir tu jau lavonas .

Bronys

Nerimtai atrodo, kai rimta tema pliurpia ne profesionalus istorikas-tyrėjas, o filosofijos doktorantas propagandistas. Kažkaip labai jau primena 1980-ųjų tarybų valdžios ,atkūrimo’ paminėjimo vajų Lietuvoje… Siūlyčiau Vytautui nebijoti istorikų tyrinėjančių šią problematiką, kviestis juos, diskutuoti ir kalbėti faktais, jų analize, o ne vien tik kliautis NS partine nuojauta, drausme ir linija. Mokslas ir partija nesuderinami dalykai.

A_T

…Birželio sukilimas…
Koks tai sukilimas?!
Šaudė į nugaras, sprunkantiems rusų kareiviams. Ar tai didvyriškumas?
Daužė langus, mušė žydus ir žydelkas, ŽUDĖ juos. Ar tai didvyriškumas?
Valdžia irgi elgėsi gėdingai. Nepaslėpti tiesos: ji , kaip yla, išlenda.
O liežuviais plakantys tik gėdą daro. Gėda!
Apsisuko protelis mūsų jauniems mokslinčiams…
Gaila, kad neišmokino juos kartais patylėti.
Mūsų švietimo sistemos gėdai.

Diedas

Jubiliejus tikrai minėtinas. Apmaudu,kad tas minėjimas vyks kone pogrindyje.

Al. Broniui

,,Nerimtai atrodo, kai rimta tema pliurpia ne profesionalus istorikas-tyrėjas” – o tu profesionalus istorikas-tyrėjas ? Ar tiesiog profesionalas kaip toks ? Gal ir komentarą parašyt galėsim tik gavę komentatoriaus atestatą ?

A_T

dalbojobe, jei pro areštinės langą pavyko praslysti be vazelino ir pabėgti, tai dar ne priežastis čia kudakuoti „zonos” gaidžio balseliu.

Feisbuko narių dėmesiui -

Patikrinkite, kas feisbuke lankosi −

Straipsnyje
Dobrovolska: neleisdama asmenvardžiuose naudoti „q“, „x“, „w“ Lietuva baudžia savo piliečius
− delfi.lt/news/daily/lithuania/dobrovolska-neleisdama-asmenvardziuose-naudoti-q-x-w-lietuva-baudzia-savo-piliecius.d?id=87362177&com=1

Registruotųjų komentaruose
„DURNIŲ LAIVO“ įspėjimas (neturėtų apsirikti?)

Dobrovolska už Vilniaus krašt siūlo rusams Klaipėd ir Visagin.
− facebook.com/groups/251460576381651/permalink/283254189868956/
− facebook.com/groups/251460576381651/permalink/272817050912670/

Prezidentas, Šimonytė, konservatoriai tai žino?

Vitas

susidomėjęs skaitau: Kazys Škirpa. Sukilimas.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top