Policijos pareigūnas apie Garliavos pamokas ir streikuojančius mokytojus: Kuo jie skiriasi nuo teroristų?…Neišeis gražiuoju, bus „išvesdinti“

Policijos departamento Viešosios policijos valdymo Ekstremalių situacijų ir patrulių poskyrio vyriausiojo tyrėjo Vaido Giršvildo pasvarstymai veidaknygėje apie ŠMM įsitvirtinusius mokytojus.

„Vakar vakare su rimtais vyrais garaže diskutavome apie švietimą ir terorizmą. Atrodytų, kas tarp jų gali būti bendro? Lietuvoje gali. Štai grupelė maištininkų jau kuris laikas laiko užgrobę Švietimo ir mokslo ministeriją ir niekur neketina trauktis. Kuo jie skiriasi nuo teroristų? Tik tuo, kad nepaėmė įkaitų?

Bet grįžkime prie švietimo. Įsivaizduokite, kad vieną gražią dieną į kokią solidžią gimnaziją ateinu aš, vedinas dar tuzinu mokinių tėvų, įsiraunu pas direktorių į kabinetą, pareikalauju, kad jis atsistatydintų, kad mūsų vaikams mokykloje nuo šiol būtų rašomi tik dešimtukai, kad jie būtų atleisti nuo egzaminų, iškeliu dar kokį vieną kitą utopinį reikalavimą ir pareiškiu, kad niekur iš čia nebesitrauksime, kol mūsų reikalavimai nebus įvykdyti.

Tikiu, kad direktorius bandytų su mumis kalbėtis, galbūt mus perkalbėti, įtikinti, gal kažkur ir nusileisti, bet jei iki vėlumos mes taip ir nesusiderėtumėme, ko gero, pasakytų, kad laikas skirstytis. Jei mes užsispyrusiai niekur neitumėme, tai pirmą vakarą, pabrėžiu – pirmą vakarą, iškviestų policiją ir mes būtumėme išpašolvoninti, kaip daina.

Taip pasielgtų išmintingas mokyklos direktorius. Mažiau išmintingas leistų mums pasilikti per naktį, bet matydamas, kad situacija kasdien kartojasi ir tolesnis dialogas tampa neperspektyvus, pasielgtų taip, kaip ir pirmasis. Jam tai būtų žymiai sunkiau, nes mes jau būtumėme įsikūrę, įsitvirtinę ir sulaukę pastiprinimo. Visiškai neišmintingas direktorius trečioje dienoje pradėtų rakinėti tualetus ir slėpti minkštasuolius. Kol galiausiai situacija taptų panaši į tą, kuri šiandien yra Švietimo ir mokslo ministerijoje.

O situacija tokia, kad maištininkai, panašiai kaip raudonarmiečiai Žiemos rūmus, užėmė valstybinę instituciją, įvedė ten savo tvarką, diktuoja savo sąlygas ir visi aplinkui, pridėję į kelnes tūpčioja vietoje ir bijo kažką daryti. Taip, sutinku, situacija nėra tokia jau paprasta. Bet ją buvo lengva prognozuoti.

Dar tada, pirmą vakarą, kai tik revoliucionieriai išreiškė norą likti pastate per naktį, ministerijos kancleris su savo bartukais turėjo parodyti, kad jis turi tvirtus kiaušus, kad čia jis atsako už tvarką ir jo valdose taboras nesikurs. Kad pačiam su užsispyrusiais protestuotojais nesistumdyti, kviečiama policija ir pastatas „išvalomas“. Tada ir visuomenei galima duoti aiškiai suprasti, kad taip elgtis, kaip siekia elgtis maištininkai, negalima ir niekam nebus leidžiama.

O dabar? O dabar blogai. Kai jau žmonėms leista gyventi svetimuose namuose, visuomenei duotas signalas, kad taip elgtis galima. Ir kaip tada paaiškinti, kad vakar, užvakar ir praėjusią savaitę dar buvo galima, o šiandien staiga jau nebegalima? Sunku paaiškinti.

Tačiau, kaip ten bebuvę, kitos išeities nėra – neišeis gražiuoju, bus „išvesdinti“. Dažnai būna gyvenime tokių situacijų, kai politikai „nugrybauja“ taip toli, jog tenka įsikišti policininkams ir būtent jie finale lieka dėl visko kalti. O mums su Jumis pagaliau reikės išmokti tą pamoką, kurios mes taip ir neišmokome po Garliavos, kad su maištininkais, beje, kaip ir su teroristais, reikia derėtis, net būtina derėtis, tik jokiu būdu negalima jiems pataikauti. įsidėmėkite – jokiu būdu, nes priešingu atveju… kažkodėl atsiminiau patarlę apie paršą ir bažnyčią. Geros dienos Jums.“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tarabilda

Toks ir yra tikrasis lietuvio MENTA – litetas.

Prancūzijos vyriausybė

nusileido maištininkams.Dyzelino nebrangins kol kas.O pas mus jėgos mentalitetas priemena Kremliaus dvasią.Išvesdinti,atimti,neduoti,užčiaupti,išnešti…Vakaruose mentalitetas kitas-derėtis…tikrai kad po Garliavos neišmoko pamokos policininkai-reikia derėtis,o ne smurtauti.Tik dabar smurto apimtys gali didėti ir didėti iki begalybės,jei tokie,kaip čia rašantysis,nesupras,kad tik derybos yra kelias į šviesą.kas jį mokė?Smurtininkai?

rinkėja iš Kauno

tamsta giršvaldaii ar jukšvaldai, o kai pvz.ateiviai migrantai, atplūdę iš kokio Somalio ar Afganistano, užims Lietuvos piliečio namą ir ten įsikurs su savo gausiomis vadomis ir paršavedėmis, jūs kaip pareigūnas tyrėjas ateisit mums į pagalbą? Išmesit lauk tuos įsibrovėlius teroristus? Ar žiūrėsit Skverneliui ir Briuseliui į burną: jei jie pasakys – atgal, neliesti, juk mes „giname demokratišką prigimtinę migrantų teisę gyventi kur geriau”, tai pabruksite uodegą?

Principe,

policijos pareigunas yra visiskai teisu.Iskyrus paminetus Garliavos ivykius.Ten policija prisidirbo(menamai, ne savo noru, bet pagal nurodyma) iki ausu visam likusiam laikui.Tokio jovalo, kad kazkoks uzsispyres ir neaiskiu tikslu vedamas prof. pirmininkas suagituoja grupe pedagogu ir sedi svietimo mionisterijoje, dar nematyta.Niekas neabejoja, kad pedagogai turi rimtu priezasciu protestuoti.Bet tam yra kitokie budai.Bet, ar tiek jau katastrofiski pedagogu reiklai, kad vystyti tokia isterija.Abejotina.Cia persasi mintis, kad kazkam tai yra politiskai patogu.

Jules

Lietuvos pareigūnai moka pašaudyt į lietuvius – patirties turi iš anuomet, kai pašaudė į Suvalkijos ūkininkus. O kai priešas atėjo 1940 metais – visi nėrė į krūmus ir pasidavė – tapo, berods, 28 Raudonosios armijos korpusu. Pataisykite, jei klystu. Taip ir dabar Garliavos pavyzdžiu grasinasi duoti garo saviems, o kai priešas ateis, senu papratimu ners į krūmus ir begins tik tie, kuriuos grasinasi pašaudyt ar jėga išgrūst, gerai į kailį duodant.

Ašai

Kartosit Garliavą? Neš Černiauskas klykiančius mokytojus pro duris? Gerai, žmonės tik to laukia.

Normalioj

valstybėj toks „pareigūnas” jau eitų darbo biržon.

tiek

politikuojantis policininkas ? Tai jau ne policininkas.Jį būtina skirt kitam darbui. Tikiu ,kad vyras neblogas, tačiau net policijoj reikia kažkiek galvot savo galva.

Patvorinis

To dar nebuvo,kad taip apsirūkytų mentas,nebeatnarplioja kas yra teroristai,kas mokytojai ir svarbiausia pats pamiršta kokiai organizacijai priklauso-statutiniai kur nepolitikuojama,o įsakymai vykdomi.p

O buvo taip...

Kiek pamenu tai buvo 1958-aisiais metais.Specialistė ,atidirbusi trejus metus Sibire
už diplomą ,grįžo Lietuvon su metukų dukryte.Aišku ,statuso kaip jaunas specialistas
po trejų metų jau neturėjo,todėl ir gyventi Lietuvoj neturėjo kur.Vilnijoje gimusi,
Vilnius ir buvo beveik gimtinė.Įsidarbinusi gamykloje,prašė pastogės nors bendrabutyje.Netrumpai laukė ir vis tikėjosi.Prardusi kantrybę ir supratusi,kad geruoju nieko nebus,pasiėmė mergaitę ir atėjo pas direktorių į kabinetą.Pareiškė,
kad nepaliks kabineto tol,kol negaus kokios nors pastogės.Drąsios būta.Pagyvenusi savaitę direktoriaus kabinete,atsirado jaunai mamai su dukryte vieta po stogu Vilniaus mieste .Šaunuolė,kad nepabūgo ir įrodė,kad lietuvės vieta Lietuvoje.Lietuva
be lietuvių neišdegė,tam ir buvo išsiunčiami lietuviukai specialistai iš Lietuvos.O dabar galvokit, nesubrendėliai,mėgėjai pamojuoti kumščiais.Nedrįskit liesti mokytojų,ereliai.

Sigitas

Manęs nei kiek nestebina toks mąstymas, nes jėgos struktūrose dirba žmogėnai kurie mėgsta parodyti savo galią, tokius sustabdyti gali tik žmonės, o tiksliau daug žmonių…matyt dar neatėjo laikas…jeigu į Garliavą būtų pradėję masiškai važiuoti palaikyti iš Kauno ir kitų artimesnių miestų, „operacija”būtų buvusi nutraukta…kadangi tada praėjo be pasekmių, už valstybinės vėliavos suplėšymą viešoje vietoje, už perteklinį smurtą niekas nesėdo, todėl logiška kad buvo suprasta jog taip elgtis galima…Taip ir bus tiek kiek mes jiems leisime su savimi elgtis kaip su šiukšlėmis…

lietuvis

Tai čia vienas iš tų 240, taip sakant Skvernelio kariauna. Mažai dar Lietuva bruzda, keli tūkstančiai tik prieš vaikų grobima mitingavo, aktyviausių mokytojų saujelė vargsta bet labai tikėkimės kad tai tik pradžia.

mazgys

Ar tyrėjas Giršvildas žino, kad Prancūzijoje Les Gilets Juanes net nesileido į derybas su vyriausybės atstovais?
E.Macronas ir premjeras Edouard Phillipe atšaukė akcizą degalams.
Ir ne tik todėl, kad Les Gilets Juanes turi šimtus tūkstančių sekėjų soc. tinkluose.
Prancūzijos riaušių malšinimo tarnybos perėjo į protestuotojų pusę – ar tyrėjas Giršvildas šitai žino?

,,…mes būtume išpašolvoninti…” – ar čia tyrėjo Giršvildo žodžiai? Vakarų valtybėse už tokį žodyną panašaus rango valstybės tarnautojas būtų iškart atleistas iš pareigų.

Vilnietis

Na ko norėti iš MENTŲ valdomo MENTO
Debilai valdo mus

to  >   Jules

jūsų minimas korpusas sukurtas 1940m iš praėjusių pro didelį politrukų filtrą kareiviukų,buvo pavadintas 29-uoju korpusu.. Bet tiktai nedidelė jų dalis pasiekė išsvajotojo „komunistinio rojaus” sienas. Likusieji – išsilakstė pakeliui…..

Stribo mindoma Lietuva

Mentaliniai pederastai iš valdiškų institucijų, netylėkite, liekite savo išlaikytinių „išmintį”! Juk dabar tai daryti yra dar madingiau nei mizantropo Kubiliaus laikais.

Taip

Gerb.Policijos tyrėjau,dėl Garliavos esate neteisus,o dėl ŠM ministerijos pastato okupacijos neteisėtumo -pritariu Jums.

idiotizmas tampa madingu

Gribštpirdai įžengia į sceną.

Vilė

Kurie iš mokytojų vyriškiai? Gali gauti su šautuvo buože į klyną…

stasys

Na pareigūno žodžiuose yra dalis tiesos , bet yra ir kita problemos valdymo sistema , kai lokalizuotas gaisras baigia degti jo židinyje . Taip atrodo šiandiena Navicko mokytoju išdaigos ŠM . Problemos sprendimą perima Prezidentė ilgai tylėjusi . Situacijos valdymas ne visada matuojamas laiku ir vietoje išrašytomis lazdomis , o ir kam ten trukdo mokytojai .? taip nepatogu .. bet taip problemos labiau tampa matoma ir diskutuojama visuomenėje netgi tada kai valdžia nuo jos aiškiai šalinasi , aišku tai ne visai apie Navicka , jis kol kas panašus į ta kuris mėgaujasi tuo reginiu .:)

atmintis gyva

pareigūnas užmiršo, kad Garliavoje tai jie įsiveržė į privačią valdą, imunitetą turinčios seimo narės namus. Pažeisdami įstatymus, konstituciją smurtavo prieš taikius tų namų svečius, šeimininkus ir vaiką. Tai kas čia teroristas?

Nuomone

Kuo jie skiriasi nuo teroristu?…O kuo Jus skiriates nuo autoritariniu valstybiu policinio aparato atstovu?…Niekuo…tokia politine-policine arogancija ES valstybeje?..Susimastykite, ka sakote. Juk Jus gasdinate zmones, kurie taikiai kovoja uz savo teises, ar jie jau jokiu teisiu laisvoje Lietuvoje nebeturi?

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top