Popiežius: grąžinkime šeimą į Bažnyčios ir visuomenės centrą

vaticannews.va/lt

Penktadienį, kovo 19-ąją, Šv. Juozapo iškilmės dieną, prasideda Šeimos metai „Amoris laetitia“. Sekmadienį popiežius prisiminė šių ypatingų metų suteikiamą progą atgaivinti pastoraciją taip, kad šeima taptų Bažnyčios ir visuomenės centru.

Tą pačią kovo 19-ąją sukanka penkeri metai nuo apaštališkojo paraginimo „Amoris laetitia“ – amoris laetitia reiškia meilės džiaugsmą – paskelbimo. Štai ką sakė popiežius Pranciškus sekmadienį, primindamas jau šią savaitę prasidedančius ypatingus šeimos metus „Amoris laetitia“.

„Kitą penktadienį, kovo 19-ąją, Šv. Juozapo iškilmės dieną, prasideda Šeimos metai „Amoris laetitia“: tai bus ypatingi metai, kad augtume šeimos meile. Kviečiu atnaujintu ir kūrybingu pastoraciniu ryžtu siekti, kad šeima taptų Bažnyčios ir visuomenės centru. Meldžiuosi, kad kiekviena šeima galėtų savo namuose pajusti gyvą šventosios Nazareto šeimos, pripildančios mūsų mažąsias namų bendruomenes nuoširdžia ir dosnia meile, kuri nepaisant išbandymų ir sunkumų yra džiaugsmo šaltinis, buvimą.“

Šeimos metai „Amoris laetitia“ tęsis nuo kovo 19-sios, Šv. Juozapo iškilmės, iki 2022 metų birželio 26 dienos, iki Romoje planuojamo X Pasaulinio šeimų susitikimo.

Popiežius viliasi, kad Šeimos metai „Amoris laetitia“ paskatins šeimos meilės džiaugsmo skelbimą ir liudijimą. Bažnyčia, visi jos nariai ir ypač tikinčiųjų šeimos turi skelbti ir liudyti, kad šeimoje gaunama ir dovanojama meilė iš tiesų yra geroji naujiena pasauliui. Reikia praplėsti mūsų žvilgsnį ir iš naujo suvokti santuokos ir šeimos svarbą, rašo popiežius apaštališkajame paraginime.

Popiežius dokumentą apie šeimos gyvenimą ir pašaukimą mūsų dienų pasaulyje ir Bažnyčioje paskelbė 2016 metais po dviejų Vatikane įvykusių Vyskupų sinodo asamblėjų šeimos klausimais. Vatikano interneto svetainė vatican.va paskelbė popiežiaus apaštališkojo paraginimo „Amoris laetitia“ teksto vertimus į šešiolika kalbų. Lietuvos šeimos centras lietuvišką vertimą žada paskelbti savo portale lietuvosseimoscentras.lt/amoris-laetitia/ penktadienį, kovo 19-ąją, apaštališkojo paraginimo penktųjų metinių ir Šeimos metų „Amoris laetitia“ pradžios proga.

Šeimos metus „Amoris laetitia“ visuotinėje Bažnyčioje koordinuoja Šventojo Sosto Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterija. Diskasterija notoje patikino, jog pandemijos patirtis išryškino šeimos, kaip namų Bažnyčios, vaidmenį ir pabrėžė ryšių tarp šeimos narių svarbą. Įvairiomis pastoracinėmis ir kultūrinėmis iniciatyvomis, kurių bus imamasi Šeimos metais, norima paskatinti visas pasaulio bažnytines bendruomenes, visus jų narius būti šeimoje patiriamos ir dovanojamos meilės liudytojais.

Šeimos metams „Amoris laetitia“ skirtas Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterijos portalas amorislaetitia.va penkiomis kalbomis – anglų, prancūzų, ispanų, portugalų ir italų – skelbia pagalbinę medžiagą ir gaires, padėsiančias vietinėms Bažnyčioms ugdyti šeimos pastoraciją.

SAK / Vatican News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šeima?

„„Amoris laetitia“ – amoris laetitia reiškia meilės džiaugsmą”. O kad tai gali išsipildyti šeimoje? Manau, kad kai du žmonės vienas kitą papildo.

Žinoma iš fizikos toks Elektros krūvio tvermės dėsnis teigia, jog krūviams sąveikaujant jų suma lieka pastovi (kitaip tariant, izoliuotos sistemos bendras krūvis pastovus). Šis dėsnis teisingas visiems žinomiems fizikiniams procesams. Dideliuose medžiagos kiekiuose krūviai susikompensuoja ir medžiaga yra elektriškai neutrali, tačiau gali būti poliarizuota, jei krūviai kūno srityse pasiskirstę netolygiai. Tad – skirtingi krūviai vienas kitą traukia, na, o to paties – atstumia.

Tai gal, vis tik, Dievas teisingai sukūrė vyrą ir moterį, o ne du vyrus ar dvi moteris. Dievas sukūrė juos abu ir matė, kad tai yra gera.

stasys

Geriau pakalbekime apie tai koks popiežiaus požiūris į homoseksualus . Vatikanas iš esmės neturi priekaištų Stambulo konvencijai .Ginčai kyla tradicinės šeimos klausimais , o apie tai nekalbama Stambulo konvencijoje . Melai išplaukia į paviršių kaip ..

stasy,

neblevyzgavok!

Varge...

Kur tik tas stašys apsireiškia, visur pagadina orą… Kaip kaimynai iškenčia tokį puvėsį?

Taip

„Kitą penktadienį, kovo 19-ąją, Šv. Juozapo iškilmės dieną, prasideda Šeimos metai „Amoris laetitia“: tai bus ypatingi metai, kad augtume šeimos meile.

Klausimas – ar pas visus šeimoje klesti meilė? Manau, kad retenybė ir labai daug šeimoje jaučiasi vieniši. O kodėl? Atsakymas paprasta – neturi Dievo meilės. Aistra buvo, bet ji išgaruoja, tad tuščią vietą užima piktasis, o jis tokiems garantuoja vienišumą, baimę, neapykantą kitaip manančiam,ligas ir t.t.

Laiminga šeima yra ta, kurioje yra ne tik vyras ir moteris, bet yra ir trečias asmuo, tai Dievas.

štaziui

stazele… tu juk viską mintinai moki!

ah1

Žinojimas jus išlaisvins. Mokslas šviesa o be mokslo pliurpalų rūkas.

Ahai,

tai kodėl nesimokai?

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top