Popiežius Pranciškus: saugokimės ideologijų kerų, klausykime Šventosios Dvasios

Vatikano radijas

„Tikrasis mokymas yra ne kietas įstatymo laikymasis, bet ištikimybė Dievo apreiškimui, – sakė popiežius Pranciškus ketvirtadienio rytą Šv. Mortos namų koplyčioje aukotų Mišių homilijoje. – Paulius, priekaištaudamas galatams, klausia: „Jūs gavote Dvasią įstatymo darbais, ar paklusdami tikėjimo skelbimui?“ Taip pat ir iš Jėzaus lūpų ne kartą esame girdėję priekaištus tiems, kuriems už meilę Dievui ir artimui svarbiau griežtas laikymasis įstatymo raidės. Juos Jėzus vadina veidmainiais.“

„Toks įstatymo laikymasis užgožia Šventąją Dvasią. Neleidžia, kad Šventoji Dvasia atneštų Kristaus atpirkimą. Niekas nesvarbu – svarbu tik įstatymas. Tai tiesa, kad turime Dievo įsakymus ir kad turime jų laikytis, tačiau jų laikomės malonės dėka. Ta didžioji dovana, kurią mums suteikė Tėvas ir Sūnus yra Šventoji Dvasia. Štai kur glūdi tų žmonių problema – jie nepriėmė Šventosios Dvasios ir nesugebėjo eiti pirmyn. Buvo užsidarę priesakuose: reikia daryti tai ir tai. Kartais ir mes pasiduodame tokiai pagundai“.

„Žmogų dažnai sugundo ar tiesiog užburia, apkeri ideologijos, – sakė popiežius. – Iš tiesų ideologijos sugeba apkerėti. Paulius ir pradeda, sakydamas: „O neprotingi galatai! Kas apkerėjo jus…“ Tie, kurie skelbia ideologijas, mano žinantys visą tiesą. Ideologijos užburia: viskas atrodo aišku. Iš tiesų Dievo apreiškimą mes atrandame diena po dienos, keliaudami. Visas apreiškimas mums yra aiškiai perduotas. Tai pats Jėzus. Tačiau mes jis turime sutikti kelyje. Tie, kurie mano žiną visą tiesą, nėra tik neišmanėliai. Paulius juos vadina kvailiais. Jie leidosi apkerėti“.

„Šiandien raskime akimirką laiko ir savęs paklauskime: ar gal ir aš esu vienas iš tų, kurie neklauso Šventosios Dvasios? Aš sekmadieniais dalyvauju Mišiose, aš darau tai, ką reikia daryti, bet ar to gana? Antra: gal aš gyvenu tik pusę gyvenimo, esu drungnas, gal liūdinu Šventąją Dvasią neįsileisdamas į save tos jėgos, kuri reikalinga kelionei? Ar atveriu savo gyvenimą Šventosios Dvasios veikimui, ar meldžiuosi, kad ji man atneštų Evangelijos džiaugsmą ir padėtų man suprasti, ko iš tiesų moko Jėzus, ar priimu tikrąjį mokymą? Ne tą mokymą, kuris apkeri, ne tą, kuris mane padaro neprotingą, bet tikrą mokymą? Šventoji Dvasia tepadeda mums atpažint tuos mūsų trūkumus, kurie ją liūdina; tepadeda mums eiti pirmyn su Jėzaus vardu lūpose, tepadeda jį nešti kitiems, mokyti išganymo kelio. Viešpats tesuteikia mums šią malonę: atsiverti Šventajai Dvasiai, kad nebūtume „neprotingi“ ir „apkerėti“, kad neliūdintume Šventosios Dvasios“.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top