Povilas Urbšys: Antradienį paaiškės, ar Seimas tėra tik Prezidentūros filialas

Antradienį Seimas turės apsispręsti, ar pritarti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto, ar laikytis ankstesnio savo sprendimo ir priimti tokias Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, kurios vidaus sandorius draustų tik valstybės įmonėms.

Pataisas vetavusi prezidentė mano, jog tokie sandoriai turi būti draudžiami ir savivaldybės įmonėms, nes būtent jie sudaro sąlygas korupcijai.

Seimo valdantieji, dar visai neseniai ketinę vieningai atmesti šalies vadovės veto, šią savaitę svarstydami šį klausimą komitetuose, skilo: prezidentės pozicijai, kad vidaus sandoriai turi būti uždrausti ir savivaldybės įmonėms, pritarė Seimo Ekonomikos komitetas, vadovaujamas „valstiečio“ Virginijaus Sinkevičiaus, o Povilo Urbšio vadovaujamas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas prezidentės veto nepritarė.

Šia žinia savo Veidaknygės paskyroje pasidalijęs P.Urbšys mano, jog dalis Seimo narių tiesiog bijo tokios akistatos – mat veto atmetimas gali būti ir nepalankiai interpretuojamas. „Šis balsavimas bus egzaminas Seimui – ar jis sugebės išsaugoti savo konstitucinį statusą, ar vis dėlto pademonstruos, kad yra tik Prezidentūros filialas“, – rašo Seimo narys.

Kad veto būtų atmestas, mažiausiai pusė Seimo narių turi išdrįsti pasakyti ne.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top