Prancūzus šokiravusi nuotrauka: stovėdamas prieš degančią Notre-Dame Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas krizeno

Pierre-Alain Depauw | 2019 m. balandžio 19 d.

Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose šia nuotrauka itin dalintasi. Joje matyti, kaip Emmanuelis Macronas ir jo ministras pirmininkas Edouardas Philippe krizena stovėdami priešais liepsnojančią Švč. Dievo Motinos katedrą.

„Le Monde“ ir „Libération“, žiniasklaidos priemonės, esančios sistemos rėmėjų pirmosiose gretose, atskubėjo prezidentui Macronui į pagalbą. Kiekvienas iš šių laikraščių skelbia po straipsnį, kuriame teigiama, kad reikia kovoti su vadinamosiomis fake news. Ir įtvirtinti kitą paveikslą – kad Macronas ir jo ministras pirmininkas atvyko į gaisravietę – oriai laikėsi, buvo susijaudinę. Tačiau ir „Libération“ „naujienos tikrintojai“, kurį laiką bandę visaip išsivynioti, turi pripažinti tiesą:

„Šis stop kadras yra [iš vaizdo įrašo, užfiksavusio, kaip] Prezidentas ir Ministras Pirmininkas artėja prie Notre-Dame – vis dar liepsnojančios. Ir galime aiškiai matyti vykdomosios valdžios šypsenėles, daugiau ar mažiau tramdomas. Tačiau vaizdo įrašas, iš kurio šis stop kadras paimtas, paskelbtas Prancūzijos spaudos agentūros „CLPRESS“ „YouTube“ paskyroje, rodo, kad nuotaikos, jeigu ne šis konkretus momentas, visai ne vakarėlio.

Šiame vaizdo įraše (nuo 3’22), pastebėtame mūsų brolių, iš tikrųjų matome dviejų vyrų atvykimą į katedrą. 3.26 m. Ministras Pirmininkas per sugniaužtą kumštį burnoje kažką šnabžda Emmanueliui Macronui, o Prezidentas sučiaupia lūpas, kad atrodytų rimtai.“

Apibendrinant: Ministras Pirmininkas Edouardas Philippe pašnibždėjo kažkokį juokelį prezidentui Macronui į ausį. Tačiau abudu mūsų profesionalūs aktoriai susizgribo ir vėl nutaisė „rimtą miną“. Abiejų dienraščių – ir „Le Monde“, ir „Libération“ – akimis, garbingas elgesys išsaugotas.

Tik ar patys prancūzai pasitenkins tokiu išaiškinimu?

medias-presse.info

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top