Kaip jau skelbėme, Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirūpino tolimesne teisėjo Audriaus karjera – liepos 10 d. pasirašytu dekretu jis buvo paaukštintas neva už sėkmingą profesinę veiklą.
Kaip rašoma Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Airinės Šerelytės pirmadienį paviešintame pranešime, teisėjas Audrius Cininas rugsėjo 1-ąją paliko Vilniaus miesto apylinkės teismą ir nuo rytdienos pradės darbą Vilniaus apygardos teisme.
Tiesos.lt primena: teisėjas A. Cininas išties pagarsėjo kaip „pasižymintis ryžtu ir nevengiantis viešų pareiškimų visuomenei svarbiais teismų veiklos klausimais“ – ypač tada, kai ėmėsi vykdyti Aukščiausiojo Teismo (AT) sprendimą, pagal kurį pirmąkart Lietuvos istorijoje buvo leista teisti mirusį žmogų. Kadangi AT buvo nurodęs, kad velionį Andrių Ūsą po mirties galima tik išteisinti, bet negalima nuteisti, A. Cininas klusniai priėmė būtent tokį sprendimą – nors, kaip jis ir pats prisipažino, prokurorai į bylą įtraukė tik dalį turimų įrodymų, tačiau tai netapo kliūtimi priimti iš anksto žinomą verdiktą. Teisėjas, taip ir nesuradęs savy drąsos paprašyti prokuratūros pateikti visus jos surinktus įrodymus, buvo „ryžtingas“ atmesdamas vis dar gajų prietarą, kad esant gyviems liudytojams ir galimoms nusikaltimo aukoms juos būtina išklausyti teisme, ir drąsiai priėmė „efektyvų“ sprendimą – atsisakė išklausyti nukentėjusios Deimantės Kedytės parodymų. Taip Lietuvos teismų praktikoje įtvirtinęs savitą precedentą ir „efektyviai“ pabaigęs A.Ūso bylą, teisėjas A. Cininas ryžosi ypatingai drąsiam „viešam pareiškimui“: esą galimos aukos, mažametės mergaitės „atmintis ištrinta“. Tiesa, kaip įmanoma žodžiu „ištrinti atmintį“ nei teisėjas, nei jam advokataujantys psichiatrai visuomenei paaiškinti iki šiol nesugebėjo.
Daugiau apie teisėjo A. Cinino nuopelnus naujausiai Lietuvos teisėsaugos istorijai skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:
Teisėjas A. Cininas prasitarė: „Vaiko atmintis ištrinta“
Iškreipta tiesa, ištrinta atmintis, apkvailinta visuomenė
Deimantės Kedytės ir Eglės Kusaitės teisėjai kyla karjeros laiptais?
Dalius Stancikas. Teisingumas viena kryptimi
Dalius Stancikas. Veidmainiškas teisingumas
Andrius Švarplys. Kodėl svarbu nepamiršti 2012-ųjų gegužės 17-osios?