Ramūnas Aušrotas. Apie Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimus

Veidaknygė

Vakar LR Seimas po pateikimo pritarė Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimui, kuriuos siekiama atstatyti teisę teikti 1,2 proc. paramą nuo gyventojo pajamų mokesčio religinėms bendruomenėms ir bendrijoms.

Už įstatymo projektą balsavo 88, prieš 3, susilaikė 28. Balsavusieji prieš ir susilaikiusieji (skaičiuojama kaip prieš) buvo Seimo nariai iš Laisvės partijos ir TS- LKD frakcijų*

Priminsiu, jog liberalo A.Bagdono inicijuota Labdaros ir paramos įstatymo pataisa, pagal kurią religinės bendruomenės ir bendrijos neteko teisės gauti 1,2 paramą nuo 2025 m., buvo priimta 2022 m. Tiesa, liberalas A. Bagdonas siūlė 1,2 proc. paramą skirti tik biudžetinėms įstaigoms (pvz. mokykloms), o štai LR Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, vadovaujamas Mykolo Majausko, modifikavo projektą, nuspręsdamas, jog 1,2 finansavimą gali gauti tik NVO, tuo pačiu eliminuojant religines bendruomenes ir bendrijas.

Laukia dar du projekto svarstymai Seime. Sprendimą ar pritarti, ar ne šiai Seimo narių iniciatyvai iš esmės lems valdančiosios koalicijos valia. Kaip parodė balsavimas projekto pateikimo metu, tiek premjerė I. Šimonytė, tiek dabartinis Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas M. Lingė yra prieš, jog 1,2 proc. būtų skiriami religinėms benduomenėms ir bendrijoms.

______________________________

* prieš balsavo laisvietis T.V. Raskevičius, konservatoriai M. Maldeikis ir A.Valinskas, susilaikė (skaičiuojama prieš) – 16 TS-LKD, 7 Laisves partijos, 3 liberalų, po vieną socialdemokratų ir Darbo partijos frakcijos narių.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top