Ramūnas Aušrotas. Kaip sau norite, tai ne kas kita kaip kiaulystė

2021-08-11 LR Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 651 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pakeitimo“ (įsigaliojo 2021-08-16), kuriuo nustatė kriterijus, pagal kuriuos galima pasinaudoti neribojamomis arba ribojamomis iš dalies darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos sąlygomis (3.1.2.4 punktas).

Vienas iš Valstybės nustatytų kriterijų yra SARS-CoV-2 PGR tyrimas (3.1.2.4.3. papunktis).

O 2021 m. rugpjūčio 13 d. Nr. V-1854 LR SAM ir Valstybės operacijų vadovas priėmė sprendima Nr. V-1854 „Dėl tyrimų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo pakeitimo“ (įsigaliojo 2021-08-13), kuriuo nustatė, jog nenustatyto periodiškumo testavimo atveju SARS-CoV-2 PGR tyrimas atliekamas tik kontraindikacijų skiepytis turintiems asmenims (6.3.2.1.) ir nėščiosioms (6.3.2.2. ).

Tai reiškia, kad visiems kitiems, kurie nepatenka į išrinktųjų sąrašą pagal šį sprendimą arba nėra privalomai profilaktiškai testuojami pagal LR Vyriausybės nutarimu patvirtintą darbų ir veiklos sričių sąrašą, testavimas tampa mokamas.

SARS-CoV-2 PGR tyrimo kaina LT yra apie 75 Eur.

Jeigu valstybė nustato kriterijus, pagal kuriuos galima pasinaudoti neribojamomis arba ribojamomis iš dalies darbo, ūkinės veiklos ar kitos veiklos sąlygomis, ji taip pat turi ir sudaryti ir realią galimybę šiais kriterijais pasinaudoti.

O šiuo atveju, nustatydama kriterijų (neigiamas SARS-CoV-2 PGR tyrimas), ir tuo pačiu nustatydama, kad jis atliekamas tik kai kuriems asmenims, ji galimybę juo pasinaudoti daliai žmonių realiai apribojo, o kai kam – ir visai atėmė.

Kaip sau norite, tai ne kas kita kaip kiaulystė.

Priimdama sinchroniškai šiuos du sprendimus valstybė puikiai žinojo, kad bus žmonių, kurie ar dėl savo įsitikinimų, ar dėl nepageidaujamų komplikacijų rizikos baimės, nesutiks skiepytis. Būtent į juos ir nutaikytas šis sprendimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top