Ramūnas Karbauskis: „Situacija, kada prisiimti kaltę malonu“

Tikriausiai nustebinsiu pasakydamas, jog Lietuvoje atsirado krepšinio arena, kurioje draudžiama prekiauti alkoholiu, o neblaivūs asmenys į ją neįleidžiami, ant krepšinio aikštės ir joje žaidžiančios komandos marškinėlių užrašyta „Už blaivią Lietuvą“. Kiekvienose rungtynėse šioje arenoje už savo komandą serga 800 moksleivių, kurie savivaldybės transportu suvežami iš visų rajono kampelių.

Nebandydamas jūsų kantrybės, pranešu, jog tai – Kėdainių arena, „Nevėžio“ krepšinio komanda, Kėdainių miesto ir rajono vaikai.

Visiems, kurie bando priekaištauti Kėdainių merui Sauliui Grinkevičiui ir Kėdainių savivaldybės tarybai, noriu pareikšti, jog dėl visko „kaltas“ aš.

Tai aš kreipiausi į savivaldybės valdžią, siūlydamas sudaryti galimybę vaikams nemokamai žiūrėti krepšinio varžybas Kėdainių arenoje, tai aš nupirkau vaikams 500 abonementų ir paprašiau savivaldybės rasti galimybę prisidėti prie šios akcijos pridedant dar 300 abonementų. Tai mano iniciatyva savivaldybė svarstė ir priėmė sprendimą, kad visuose savivaldybėje vykstančiuose kultūros ir sporto renginiuose bus draudžiama prekiauti alkoholiu. Mano siūlymu ant arenos krepšinio aikštelės ir komandos marškinėlių atsirado užrašas „Už blaivią Lietuvą“.

Jau pasirodė keistos publikacijos apie kažkokius mistinius Kėdainių politikų interesus ir nė žodžio apie tai, kas iš tiesų įvyko Kėdainiuose. O įvyko tikra revoliucija – blaivybė žengė į alaus tvirtovėmis buvusias krepšinio arenas. Pradžioje – į vieną, bet netrukus blaivi aplinka bus norma visuose sporto renginiuose.

Kėdainių arena prisipildė vaikų, kurie prieš rungtynes su pasididžiavimu giedojo Lietuvos Respublikos himną, sirgo už savo krašto komandą. Sunku sugalvoti geresnę patriotiškumo mokyklą. Daugeliui vaikų tas himnas buvo pirmasis, giedotas iš visos širdies, ir tai matėsi jų laiminguose veiduose.

Lietuva užima trečią vietą pasaulyje pagal alkoholio suvartojimą. Prieš šešerius metus mažame Naisių kaime įvykusiame festivalyje „Naisių vasara“ prasidėjo blaivybės kelias į kultūros, sporto renginius. Padarytas didelis darbas, mano ir Andriaus Mamontovo iniciatyva Seimas priėmė įstatymo pataisą, kuri suteikė savivaldybėms teisę drausti alkoholio prekybą visuose kultūros ir sporto renginiuose, vykstančiuose savivaldybių teritorijoje. Pirmasis blaivybės vėliavą iškėlė Šiaulių rajonas, toliau sekė Kėdainiai, Kelmė, Panevėžio miestas ir tai tik pradžia…

Vyskupo Motiejaus Valančiaus inicijuotas blaivybės sąjūdis 19 amžiaus antrojoje pusėje per dvejus metus alkoholio suvartojimą Lietuvoje sumažino aštuonis kartus. Mūsų protėviai mums parodė pavyzdį, jog nėra dalykų, kurių mūsų tauta negali įveikti. Alkoholis tapo didžiausiu mūsų šalies priešu. Nelaimingos šeimos, savižudybės, avarijos, nusikaltimai… Visur alkoholis, alkoholis, alkoholis… Girtas nepilnametis nužudė savo kaimynę, girtas vairuotojas užmušė pareigūnę, girtų paauglių sukeltame gaisre žuvo jų girti draugai…

Aš „kaltas“ dėl blaivybės pergalės Kėdainiuose ir savo „kaltę“ didinsiu tol, kol visoje Lietuvoje nebus uždrausta alkoholio reklama, kol alkoholis nebus išimtas iš degalinių, kol visuose Lietuvoje vykstančiuose kultūros ir sporto renginiuose blaivybė netaps norma…

Trumpai apie autorių: Ramūnas Karbauskis – blaivybės ir sveikos gyvensenos puoselėtojas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top