Rasa Čepaitienė. Kuo svarbus istorijos pasakojimas?

Bendravimas su baltarusių studentais teikia neįkainojamos patirties, taipogi ir lyginant mūsų šalis ir mentalitetų skirtumus. Šiandienos seminare, be kita ko, kalba pasisuka apie ten slopstančią protestų bangą. Aiškinamės priežastis. Trečiakursis, pats dalyvaujantis protestiniame judėjime, pasako mintį, su kuria pasilieku ilgam. „Jie tiesiog pavargo. Tai vergo sąmonė. Šitoje šalyje žmonių siekiai niekada nebuvo vainikuoti pergale“.

Štai. Tauta, kuriai net SSRS žlugimas tereiškė socializmo statybos tęsinį „atskirai paimtoje šalyje“, neturi reikšmingų laimėjimų patirties, na, nebent iš LDK laikų, bet to juk mokyklose pernelyg daug ir nemokoma. Režimas uzurpuoja ne tik valdžią ir piliečių laisves. Jis pasisavina ir sėkmės istoriją. Ji, žinoma, tebesiejama su „Didžiojo brolio“ kultūriniu pranašumu, sovietizacija ir ūsuoto sovchozo pirmininko – tėvelio – ilgamečiu šeimininkavimu, kad ir kokia ta „sėkmė“ būtų sąlyginė ar jau iki gyvo kaulo įsiėdus žmonėms, norintiems patiems tapti savo laimės kalviais. Tuo tarpu opozicija šioje srityje pasigirti neturi niekuo: visi protestų pakilimai atslūgdavo su dideliais nuostoliais jai ir beveik be nuostolių sistemai. Jų net didvyriai ir kultūros šviesuoliai yra pralaimėtojai, o norit aplankyti jų kapus tenka važiuoti į Vilnių.

Šioje, nelinksmos kaimynų patirties šviesoje, dabartinė kova dėl teisės rašyti istoriją Lietuvoje pasirodo naujomis spalvomis. Dar aiškiau supranti, ką reiškia priklausyti tautai, turinčiai sėkmės pasakojimą ir žinančiai, kuo didžiuotis ir ką gerbti. Žinoma, pasakojimas nelygu pasakojimui, tačiau kolektyvinės atminties tyrinėtojai sako, kad visiškai išgalvoti pasakojimai neprigyja, jiems trūksta paspirties ir paliudijimo iš tikrovės.

Tad tai, ką viešojoje erdvėje stebime pastaruoju metu, verčia labai sunerimti. Darius Kuolys labai inteligentiškai ir nuosaikiai išreiškė nerimą dėl VU istorikų rengiamų mokyklinių Lietuvos istorijos programų (žr.ČIA ir ČIA). Tačiau net jei jų autoriai ginasi buvę nesuprasti ar dar tebetaisantys ir tobulinantys savo darbą, vis dėlto jau dabar matyti jų nuostata formuoti didįjį istorijos pasakojimą naujai ir tam tikru specifiniu būdu.

Perdėliojami prasminiai akcentai, o juose lietuvių tautai ir svarbiausiems jos, kaip savarankiško, politinę valią išreiškiančio subjekto, istorijos momentams arba nebelieka vietos, iškeliant kitus reiškinius ir tautas, arba jie išplaunami ar suplakami su kuo nors kitu. Tokiu būdu esminiai mūsų naujosios istorijos sandai – tautinis atgimimas, pirmoji Lietuvos Respublika, didvyriška pokario kova, Sąjūdis – įgauna visai kitas reikšmes, iš esmės tampa nuvertinti. Kuolys pasigenda ir istorinių asmenybių vaidmens adekvataus atspindėjimo – vienos jų iškeliamos, o kitos sąmoningai nutylimos arba jų nuopelnai nepelnytai marginalizuojami. Iš esmės tai tokia naujoji – landsberginė – istorijos versija su vienos tokios šeimos sėkmės istorija centre.

Kitas nerimą keliantis dalykas – tebesitęsiantis Genocido centro konfliktas, kaip mano dalis jį sekančių specialistų, irgi pirmiausia susijęs su politiniu siekiu, perėmus Centro valdymą, perrašyti Lietuvos XX a. vidurio istoriją iš tam tikros perspektyvos. Apie tai vis atviriau ima kalbėti ir kai kurie konservatorių aplinkos politikai, nebeslepiantys esą nusitaikę į laisvės kovotojų, o gal ir viso jų sajūdžio deheroizaciją (žr. E. Zingerio straipsnį).

Abu trumpai paminėtus epizodus vienija tai, kad šis perrašymas, suplakant gėrį su blogiu, o tiesą su melais, atliekamas vis agresyviau ir tiesmukiau. Remiamasi proeuropine, kosmopolitine istorijos perspektyva ir vertybėmis, kuriose nebepalikta vietos nacionaliniam tautos kovos už laisvę naratyvui. O abiejuose šiuose procesuose itin aktyviai dalyvauja būtent VU istorikai, ir anksčiau pasižymėję polinkiu „tautinių mitų dekonstrukcijai“.

Įdomu, kad minėtos gairės užbaigiamos „trauminės atminties“ svarstymais, o juk dar Štirlicas mus išmokė, kad labiausiai įsimenamos bet kokio pasakojimo pradžia ir pabaiga. Šiuo atveju pabaigai, matyt, bus numatytos diskusijos su moksleiviais apie „žydšaudžių tautos“ kolektyvinę atsakomybę ir atgailos poreikį, užmetant šią slogią naštą jauniems protams. Žinoma, tokia esminė istorinio pasakojimo žinutė gali kelti tik pasidygėjimą ir rezignaciją, o ne pasididžiavimą…

Diskreditavus žmones, pasiaukojančiai kovojusius už Lietuvos laisvę ir ją kūrusius, bus atimtas noras tai daryti ateityje. Lietuvių tautai bus skirtas net ne nevykėlių, pralaimėtojų, o tikrų nusikaltėlių vaidmuo be teisės apsiginti (R. Vanagaitės pasakojime jie tiesiog nepaaiškinamai, iš prigimties, linkę į blogį), tad neliks ir galimybės „stiprybės semtis iš praeities“? Ar to iš tiesų siekia „mūsiškiai“ istorijos perrašinėtojai?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Prašalietis

Paskaitai ką pasakoja ir rašinėja šiuolaikinių „istorijos” pasakojimo ir rašymo „moksliniai specialistai”, kurių „mokslinėse vaizduotėse istorinėmis tiesomis”, kuriomis patiki net Seimo „intelektualai”, pasidaro – Ramanauskas -Vanagas yra neegzistavusios pokario valstybės „buvęs valstybės vadovas”, nacių neeilinis kolaborantas Noreika-Vėtra- „pasidaro buvęs”Šiaulių apskrities „žydų gelbėjimo pogrindžio organizatorius ir vadovas” ir t.t., ir su”patriotiniu džiaugsmu” konstatuoji, kad šiame istorijos „patriotinio” pasakojimo ir rašymo vykdomame cirke istorijos nėra nei kvapo. Šiandieninė rašinėjama „istorija” tėra primityvus propagandinis įrankis skirtas iš vaikų ir jaunų žmonių formuoti „patriotinius” puskvailius ir idiotus, kurie būtų nepajėgūs suvokti juos supančio realaus pasaulio, būtų nepajėgūs suvokti iš ko jis susideda, pagal kokius dėsningumus jis kinta, kas sąlygoja juos supančias situacijas, įvykius…, supratimo neturi ką reiškia objektyviai analizuoti ir t.t. Nesugebančių suvokti juos… Skaityti daugiau »

Liudo Dapkaus straipsnio ištrauka

„…Panašu, kad gerieji istorikai, kultūrininkai, sportininkai bei kai kurių kitų sričių specialistai iki šiol nepastebėjo, kad Lietuva tris dešimtis metų gyvuoja Mordoro kaimynystėje. Tai – tokia vieta, kur istorija yra svarbus kovos ginklas, kuris kartu su kitais mokslais, kultūra ir sportu tarnauja režimo tikslui. Ši, atrodytų, seniai akivaizdi tiesa šiemet mums bus dar sykį skaudžiai priminta. Juk šiemet yra puiki proga juodinti ir kiršinti. Tai – 1941-ųjų birželio sukilimas ir kai kurie jo dalyviai. Todėl kai skaitysite pranešimus apie audringas istorikų kovas, regėsite lipdomas etiketes ir stebėsitės ugningais pareiškimais, prisiminkite ši pavadinimą: „Istorinė atmintis“. Kvadratinėmis raidėmis – „Историческая память“. Tai – Vladimiro Putino parėdymu kadaise įkurtas fondas, kuriame labai konkrečiai apibrėžti uždaviniai Baltijos šalių atžvilgiu. …”

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/liudas-dapkus-istorijos-makaronai-lietuviu-ausims.d?id=86395703

Ayn Rand

Baltarusija yra laisvesnė šalis nei Lietuva jau metus. Mums reikėtų pasimokyti iš jų. O apie tai, kad mokyti juos… Baikim vienąkart pamokslauti. Jei kas prašo – padėkim. Tačiau tam, kad paskirtum kaimynams prezidentą ir paskelbtum jų pačių esamą nelegitimiu, reikia neeilinio neadekvatumo. Patys esam tapę butaforine valstybe, simuliakru, mūsų politinė klasė (neapsiverčia liežuvis sakyt ir pirštai nesilanksto rašyt „elitas”) yra nupirkta ir veikia atstovaudama užsienio galios centrų interesus, ne Lietuvos valstybės.

Naratyvas

Tas naratyvas taip persisunkė į mūsų kalbą, kad be jo negalima išsiversti. Baisu yra tai, kad mūsų kalba susinama ne tik svetimžodžias, bet ir išsireiškimais, žodžių tvarka sakinyje ir t.t. Prie to priskirčiau ir „istorijos pasakojimą”. O merguželės kaip Zazimauskaitės net įgijo spiegiančią gerklinę greitakalbę su pusės skiemenų tarimu.

Ko norėt,

kai Lietuvos inteligentai nori modifikuotis per Covid’ą, tik nežino su kuo geriau? Su šimpanze ar su gorila?

pastaba

Nors propesorė, bet dešimtoko lygio rašliava.
Pasigyrė turinti gudų studentus… Kvailiukai. Matyt, nežino, kad yra Wikipėdija.

Teisus

Prašalietis 2021-03-25 10:07
TEISUS.

Virginija Milker

Pirmiausia, jei nepazistame saves, tuomet perdetai jautriai reaguojam i tai, ka apie mus sako kiti. O tada neriames is kailio, kad tiems kitiems itiktume, kad tik jie pasakytu mums, kokie mes geri?.. Ar bne taip elgiasi musu jaunieji istorikai?.. O kas juos isauklejo? Mokyklose kone vienos motereles, kurios retai kada tampa istorijos entuziastem. O kas nezino istorijos, nesusigaudys ir politikoj. Faktas. Antriausia, pazvelkim i Nacionalinės švietimo agentūros sudeti. Vadove paskirta choro dirigente. Taryboje, kuria galimai parinko pati vadove, is desimties nariu tik du vyrai. Is 45 Programu vadovu, velgi tik du vyrai. Panasi proporcija Svietimo ministerijoj. Tad klausimas – ar mums reikalinga LYGIU GALIMYBIU KONTROLIERE aplamai, jei iki siol si tarnyba taip prastai dirba? Treciausia, isklausiau mokytojams skirta triju istoriku… Skaityti daugiau »

dar

Mano nuomone, Lietuvos valdžia pirmiausia turėtų pasirūpinti lietuviais Lietuvoje ir už jos ribų. Juk dabartinėje Baltarusijos teritorijoje ,Gervėčiuose,Rimdžiūnuose, Pelesoje,Balciškėse,Giriose, Vainiūnuose, Ūsoniuose, Brėslaujos apylinkėse tebegyvena autochtonai lietuviai. Lietuvių kalbos ir lietuviško identiteto išsaugojimas ir užsienio šalyse turėtų būti vienas iš Lietuvos valstybės prioritetų.
https://www.vle.lt/straipsnis/baltarusijos-lietuviai/

>> Teisus

Neteisus, branguti, visiškai neteisus. Niekada neteisus. ,,Neegzistavusios valstybės” ,,durnių laivo” ,,puskvailius idiotus” nuolat garbinantis personažas net žalio supratimo neturi, kas yra mūsų tauta ir valstybė. Dabartinė padėtis jo kakojimams labai palanki. Ir šeštajame dešimtmetyje iš miestų atvykę ,,prakutę” giminaičiai stebėdavosi: ,,Kodėl jūs čia gyvenat ir dirbat, jei kolchozas net algų jums nemoka? Važiuokit į miestą, gal kur į kokią gamyklą įsitrinsit.” Tiems nieko nesuprantantiems ,,kvailiems miesčionims” kaimiečiai nieko neatsakydavo (nes žinojo, kad net giminėmis ne visada galima pasitikėti). O patys, kol galėjo, statėsi trobeles ,,ant savo žemės”, kad, ,,pasikeitus laikams”, nereikėtų jų kelti ant rogių ir vežtis nuo ,,svetimos žemės”. Žinojo, į kokius namus, ,,pasikeitus laikams”, grįžtų Bėris ar ,,į lapyną” išvežtos Šarės palikuonis Šariukas. Taigi valstybė visada egzistavo. Kaip… Skaityti daugiau »

Jules to Virginija Milker

O kodėl Jūs nekalbate apie Pietryčių Lietuvą, kurios didžiąją dalį dabar okupuoja Lenkija ir Gudija, kuri pagal visas popierkas, analus, kronikas, senovinius žemėlapius, buvo Lietuvos valstybėje, o valkiojate Klaipėdą? Dėl Klaipėdos reikia rasti bendrą vardiklį ateičiai su Vokietija, kad nekiltų problemų dėl Lietuvos politikierių durnumo ir parsidavėliškumo Bankui bei Rusijai su Žečpospolita. Aktų galima prirašyti kiek nori, bet juos reikia realizuoti. Dėl Klaipėdos jis buvo realizuotas pirmiausia su Vokietijos pritarimu ir pagalba. Toks buvo jos interesas tuo metu, kaip ir mūsų – abipusiai naudingas. Kažkada vokiečiai netinkamai pasielgė su mumis, su prūsais, ir mes jiems atsilyginome tuo pačiu, pasitaikius progai, žinoma. Vadinasi, mes beveik jau ir atsiskaitę, jeigu mums jie pripažins Gumbinės sritį Lietuvai ir visas Kuršių marias ateity –… Skaityti daugiau »

Prasalieciui

Akivaizdu, kad nesate sios slies patriotas. Tat gal isduokit paslapti – kuriom prasaly taip garbinami okupantai, kad jaunimas galetu suvokt „realia” istorine tiesa?.. Mat Molotovas Vincui Kreviai tiesiai reze, jog su JAV lengvai pasitvarkys, nes jiems, neva, tik pinigai rupi. Bus sunkiau su Europa, nes cia mat visi prisirise prie savu tevyniu, savu istoriju. Tad ar sunku atspet, kas taip suinteresuotas Nauja Pasaulio Tvarka? apie kuria pirmas atvirai prabilo Prahoj Andropovo draugas Gorbaciovas 1984. Ir is kur apie tai zinojo Orwell’as?.. Juk knyga „1984” rase 1949!!! Metais, kai nugaletojai su Stalinu kure „The Council of Europa”. Reiktu sia Orwell knyga moksliskai panarplioti. Nes, panasu, kad ji tapo instrukcija Laisves partijai… su „Minciu policija”, „Meiles ministerija”, Didziojo Brolio kontroliuojama „opozicija” ir… Skaityti daugiau »

eer

istoriskai po 1 pasaulinio klaipeda buvo priskirta prancuzijai. iki siol „popieriskai” priklauso jiems. taip ir vilnius „popieriskai” priklauiso slektoms… mokinkimes istorija is istoriku, o ne is wikipedijos.

Prašalietis

Prasalieciui 2021-03-25 15:28 30 metų stengiuosi iš visų jėgų stengiuosi nepasidaryti užsislapstinusių 75 metams KGB-istinių sąjūdiečių ir profesionalių „tautinių” komunistų konstruoto ir sukonstruoto lansberginio durnių laivo „patriotiniu” idiotu ar varijotu. Todėl, ačiū Dievui, dar prisimenu tikras klasikų duotų sąvokų kaip valstybės nepriklausomybė, istorija, propaganda, žmogaus intelektas, protas ir t.t. prasmes. Pats, matomai, pasaulio „tiesas suvoki” pritaikydamas „mokslines išmintis” esančias tokiuose „mokslo šviesuolių” kūriniuose kaip Orwell „gyvulių ūkis”, Metas Greiningas „Simsonai” ir t.t., todėl ir klaidžioji su šiandiena valkiojama sąvoka „nauja pasaulio tvarka” tai su seniai mirusiu Andropovu, tai su Gorbačiovu, tai Staliną „pamatai” „Naujoje pasaulio tvarkoje”, kol galų gale pamatai, kad tau viską apie pasaulio realybes pasakė savo knygose Orwell. Belieka tau pasakyti, kad be reikalo daug dėjai pastangų ieškodamas… Skaityti daugiau »

Konservatorių šūūūū-das

oks būtų teisingas konservatorių valdomos Lietuvos situacijos vertinimas: Ši sistema negriūna, o tik labiau smirda. Šūdas ne stuļpas, neparvirs. Brudas tvirtai prilipęs prie Lietuvos. Spiriant šūdą jis neskrenda, o prilimpa prie bato. Jeigu toje vietoje kur guli š* padėsi bulkutę, ji irgi netrukus smirdės šūdu. Griežtai, nemaloniai, bet teisingas vertinimas.

Virginija Milker - Jules

Nespeju apie viska pakalbeti. Ypac, kad sunku rasyt telefonu. Tai, ka daro siandien Dobravolska yra nusikalstama. Labai nusivyliau Prezidentu, kai paskyre Dobravlskakuri dirbo neaiskiam fonde pasivadinusiam Europos vardu Naujininkuose. Poto, kai Ukrainos naivus politikai i Mazumu chartija itrauke ir tas bendruomenes, kurios turi savas valstybes, ko nedare Vakarai, bei leido rusams pasizymet neva svo teritorijas lentelemis Donbase, Kryme, iteisint antra valstybine kalba, tuo tik pasitarnavo Putinui… Rasiau apie tai Dobrovolskai i FB, bet ji „neisgirdo”. Vilnijos krastas panasaus likimo kaip ir Klaiopedos. Is Vilnijos krasto Stalinas iskele visus, laikancius save lenkais, i Lenkijai nuo Vokietijos atreztus plotus. Suslavinti autochtonai keltis atsisake, sakydami, kad cia (tut) gyvena nuo neatmenamu laiku. Taip ir gavo varda „tuteisiai”. Panasiai kalbejo klaipedeciai, atsisake keltis Vokietijon,… Skaityti daugiau »

Vaclovas ing Virginija Milker

Kažkada jau buvau čia minėjęs, kad kaimo lietuviai mėgsta save pristatyti kaip “vokiečius”, “lenkus”, “gudus”, “rusus” ir dar slaptus… Tik tikrovė jiems daug liūdnesnė. Taigi, ne “tut”, o tu arba tutaj. Tschüss, “vokietaitei”! :)))

Klimas Žukovas

Istorinio tyrimo atvejis:
История религии. Часть 1. Есть ли бог?
https://www.youtube.com/watch?v=Hr8QArGTxTQ
История религии. Часть 4. Политеизм Израиля
https://www.youtube.com/watch?v=qFrhoJtVrAg
История религии. Часть 5. От ранних пророков до образования Иудейского царства
https://www.youtube.com/watch?v=yn8iozbr6gM
История религии. Часть 7. Иудейский монотеизм или
https://www.youtube.com/watch?v=5bbSt5_IJJ8
История религии. Часть 8. Селевкидский Израиль: на пороге христианства.
https://www.youtube.com/watch?v=QoY1Ag7NXI4

komuniagos šiukšlyne

kaip komuniagos 50 metų klastojo istoriją
ir slėpė.
ir dabar Šapokos „Lietuvos istorija” stumiama į paribį.
Bet http://partizanai.org/red-a-sapoka-lietuvos-istorija

tauta atsirenka kas teisus, o kas tik niekingi kolaborantai – kaip šepečiai, nikžentaičiai ir kiti

Vaclovas

Kiek besivartančių “patriotų” lankosi čia! Virginija Milker taip vadinamus vietinius autochtonais vadina, o bendruomenė ją sveikina. Tai lietuviai-baltai yra atvykėliai, ar ką?

Jules

Ponia Virginija, į Vilniaus kraštą labiausiai kėlėsi gudai. Mogiliovščina, kaip sako mano teta. Na, o be Vokietijos įsikišimo, lenkų nebūtų sustabdę nei Giedraičiai, nei Širvintos ir panašiai. Jų tikslas buvo visa Lietuva iki jūros su Klaipėda, todėl vokiečiai mus parėmė tuo metu dėl Klaipėdos, o ne dėl akto šito. Gudas, vos tik kerta Lietuvos sieną, iškart jau lenku prisistato – tampa, atseit, lenku dėl to pačio tikslo, kad Vilnius, atseit, irgi jų, o ne lietuvių. Gudų nacionalistai mums ne mažiau pavojingi nei lenkų. Litvinistai varo žiaurią antilietuvišką propagandą ir tokių labai daug mūsų amžinojoje sostinėje Vilniuje. Dėl konservatorių ir lddp-istų mes galime jo vėl netekti, dėl Sanitarinio karo pasikeitus geopolitinei padėčiai. Kapsukės prapiesorius nereikia imti domėn – didžioji jų dali… Skaityti daugiau »

to eer

Kur pats tuos istorikus randi, kokiame patvory? Tai ne istorikai, o pseudo istorikai, oligarchijos dvaro istorikai, mintinai pyškinantys Hegemono sukurptas istorijos versijas, schemas ir naratyvus, nieko bendro neturinčius su istorijos mokslu, su buvusia ar esama tikrove. Pradžiai tamstelė gal perskaitykite iki 1949 metų galiojusias Hagos ir Ženevos konvencijas pastraipsniui, o tik po to lįskite čia į debatus, gerai?

Vaclovas

Jules, nepasvertai leidaus kalbėti. Tas menkas supratimas apie Lietuvą labai jau nervina. Lietuviai ir apsimetinėtojai vis dar dažnai laikosi priešų primestos tautosakos. Tai ir apie žemaičius kaip prasčiokus (mužikus), Vilnijos atsikėlelius – suslavintus vilniškius (šiurkšti netiesa), labokus ir kitus pramanus. Veik nieko nežinome apie įsiliejusias ir dar neįsiliejusias atvykėlių bendruomenes. Net nesidomime. Turėtume deramai priimti “vietinius”, neatstumti, bet ir nesileisti jiems žvelgti į mus iš aukšto (pamenat Lenkijos prezidento Komarovskio leptelėjimą, kad jis yra aukštaitis? Lietuviai tai su pačepsėjimu surijo, o greičiausiai mintis buvo ta, kad atėjūnai tai aukštaičiai, lietuviai gi tai tik žmudai, Isos slėnio čiabuviukai anot dar vieno lietuvių ir Lietuvos mylėtojo, o ištikro neigėjo Č. Milošo).

Vaclovui-apie istoriją

„Ryšard Maceikianec. Lietuvos lenkai -kas jie yra? (Voruta,2017-05-05) ‚……….. „[…] Vilniaus miesto gyventojai pagal kilmę yra lietuviai, rusai, vokiečiai ir žydai. Kitų genčių žmonių taip mažai, kad šiuo požiūriu jokio skyriaus sudaryti negali“. (Opisanie statystyczne miasta Wilna przez Michała Balińskiego. Wilno, Józef Zawadzki, 1835. Str. 61)., 1835. Psl. 61). Maža to – 1846 m. visoje Vilniaus apskrityje nematyti gyventojų lenkų, tiktai pažyma, kad pastebėtas lenkinimo procesas, vykstantis pietų kryptimi nuo Vilijos. „[…] Vilniaus apskritis. Abipus Vilijos esanti, visa vakarinė jos dalis tarp Vilniaus ir Ukmergės nusidriekusi, yra labai derlinga, kviečių ir linų gausi, o pietuose dideliais puikiausios rūšies pušynais apaugusi, gyvenama pačių lietuvių. Tačiau lietuvių kalba ištisai vyrauja tik šiaurinėje pusėje, t. y. dešiniajame Vilijos krante; pietuose, prie paties Vilniaus,… Skaityti daugiau »

Jules

Litvinistai taip įsisiautėjo internete su savo antilietuviška kampanija, kad nebežinai, ką ir begalvoti apie mūsiškius, konservatorius ir lddp-istus, kurtie juos palaiko ir įdarbina Lietuvoje – Vilniuje pirmiausia. Visi rengiasi Sanitarinio karo pabaigai – pasaulio perdalijimui. Litvinistai irgi nesnaudžia. Kiek tas karas tęsis – nežinia. Penkis ar šešis metus, kaip suplanuota, o jei gaus bilijonieriai tą planą koreguoti, kaip tada bus?

>> Jules,

ka vadinat litvinistais?..
Litvinais save cadino suslavinti baltiskieji kriviciai.

Virginija Milker > Vaclovui

Kamarausko/Komarovskio gimine kilus berods is Raseiniu. Pavarde DUDA tai pat ne slaviska. Slaviska butu „triuba”? Zemaiciu dvarponis Pilsudskis galimai sieke atkurt Zecpospolita/Abeju tautu respublika. Bet lietuviai, pasinaudoje Wilsono Tautu apsisprendimo teise, nusprende, kad jiems rekia valstybes tautiniu pagrindu su ne suenkejusiu bajoru, bet valstieciu islaikyta lietuviu kalba. Ar tai gerai, ar blogai?.. Kaip ten bebutu, as didziuojuosi, kad mano mamos garbingos knygnesiu gimines medyje yra Oskaro Milasiaus suneno Ceslovo Miloso mamos SIRUTYTES pavarde. Sia pavarde Ceslovas vadinosi, kuomet slapstesi nuo KGB. Metus pries mirti, jau sirgdamas nepagydoma liga, jis intensyviai mokesi lietuviu kalbos. Kai draugai klause – o kam visa tai, jei zinai, kad mirsi? Atsakydavo – ogi del to, jog jauciu, kad TEN kalbama lietuviskai. Del tokiu kaip tamsta,… Skaityti daugiau »

to >> Jules

Neapsimesk nežinančiu, gerai? Tai gudų nacionalistai, kurie tokias nesąmones intike varinėja mūsų atžvilgiu, kas gali mums ateity labai liūdnai baigtis ir be kovidistų Pasaulinės revoliucijos. O be to, panašūs pseudo istorijos triukai girdisi Vilniaus gatvėse, kiemuose ir už sienų.

Jules

Ponia Virginija, kokiu Vilsonu? Vilsonas kai kam davė, o dar daugiau atėmė, ypač mums. Ne Vilsonas įveikė, ir ne lietuviai carinės Rusijos imperijos galybę Antrajame Žalgiryje. Šitą gal reiktų žinoti, ir ne jis davė savo kraujo atgimstančiai Lietuvos valstybei apginti. Lietuvių varguoliai buvo jėga paimti per lenkų dvarponius į caro kariuomenę žygiui į Rytų Prūsiją, o lietuvių inteligentai buvo privesti viešai klykauti apie savo amžiną ištikimybę carui ir Rusijos imperijai. 1945 metais vilsoniečiai(Ruzveltas ir Trumenas) su Čerčiliu ir Atliu atidavė Baltijos šalis Stalino Rusijai, kaip teisėtą ambiciją ir amžinąjį Rusijos paveldą. Ir neužmiršti, kur pirmasis LR Prezidentas Smetona buvo nugalabitas, gyvas degintas? Šitą gal reiktų žinoti ir nebeskaitinėti TSK(b)P istoriją, kad ir modifikuotą į oligarchinę liberaliją, į Mokslinę Oligarchiją, kaip… Skaityti daugiau »

Nonsens

JAV niekad nepripazino Pabaltijo Rusijai.
O Wilsono deklracija isties prisidejo prie kolonijiniu imperiju naikinimo Afrikoj ir kitur, tik, deja, ne Rusijoj, kuri aplinkiniu tautu kolonizacija pradejo nuo Ivano Ziauriojo laiku.
Pats laikas ir Rusijos dekolonizacijai, ar ne Jules? 🙂

Ką reiškia

nepripažino, kai Baltijos šalys bildėjo Sibiran – Gulagan. Realiai Amerika sudarinėjo su Sovietija visa jos faktine apimtimi rimtas sutartis ir vykdė intensyvią prekybą, padėdama jai Šaltojo karo, atseit, metais. Kai Vokietija pabandė susigrąžinti Danzig’ą ir nutiesti geležinkelį ir autostradą į Rytų Prūsiją – Anglija iškart skėlė karą Vokietijai. Ko nedarė Baltijos šalių atžvilgiu to pačio? A, sakysite, kad nebuvo Baltijos šalims neprašant joms suteiktų Karo garantijų, ane? Pliurptelėjimas ant durniaus viena, o realūs, konkretūs veiksmai visai kas kita, deja.

to Nonsenas

Kažkodėl Vilsonas nelabai padėjo Airijai, Škotijai ir Velsui. Gal žinai, kodėl? Nepadėjo Islandijai ir panašiai, kodėl? Leido Anglijai okupuoti Islandiją arba Iraną. Pačiam patinka dvejopi Vilsono standartai? Apskritai dvejopa teisė, tiesa?

Jules

Rusija turi grįžti Maskvos kunigaikštijon ir neberemti Gudijos litvinistų, vadinančių mus žmudzinais, užgrobusiais jų Vilno. Pilnas internetas šito „brudo”, nukreipto prieš mus, o jau komentaruose kas vyksta, tiesiog trūksta žodžių, o mes juos remiame ir kviečiamės pas save, kad prarastume valstybingumą per juos, tiesa? Rusija ir litvinistai turi neberodyti mums pirštu į LDK, norėdami mus tik pažeminti, nuneigti ir paniekinti. Kapsukės pseudo istorikai tyli ir neduoda rimto atkirčio jiems, kodėl?

33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top