Rasa Čepaitienė. Tai satrapo, ne suvereno mentalitetas

Lietuvos miestelis, kurio pavadinime kreipiamasi į Dievą? – galėtų būti puikus viktorinos klausimas.

Bet mūsų moteriausybei dabar tenka spręsti kiek rimtesnį galvosūkį – kaip vykdyti anoje Seimo kadencijoje bendru partijų sutarimu nerūpestingai prisiimtus tarptautinius globalios migracijos įsipareigojimus ir tuo pačiu nepradėti jėga tramdyti protestuojančias ir įsibaiminusias vietos bendruomenes, kurioms įgyvendinti jie ir nuleidžiami ant galvos.

Įspūdingi kadrai, kuriuose matėme į Dieveniškes su vėjeliu lekiančią policijos riaušių malšinimo ekipažų vilkstinę, žinoma, negalėjo nesukelti atsakomosios reakcijos. Eilinis dar tik devynis mėnesius Lietuvoje šeimininkaujančių valdančiųjų neatsakomybės, nekompetencijos, cinizmo ir vartymosi iš gaidžio prisidirbus pavyzdys dar labiau kursto augantį visuomenės nepasitenkinimą. Šiai valdžiai neatimsi nuoseklumo perženginėjant to, kas priimtina ir leidžiama, ribas vieną po kitos.

Visus tuos metus Lietuvoje šiaip ar taip galiojęs tylus piliečių susitarimas su valdžia: jūs ten korumpinatės, bet paliekat ramybėje mūsų namus, lovas ir galvas, leidžiat mums verstis, kaip išgalim ir išmanom – imtas pažeidinėti vos tik suformavus valdančiąją koaliciją. Teisybės dėlei, būtina prisiminti, kad šiuo keliu jau buvo pasukę ir žal(a)valstiečiai, įteisinę plynus girių kirtimus ir vaikų atiminėjimą, bet dar nespėję jo paversti tokia išplėtota programa. Tuo tarpu LGBT ir kitų genderistinių „teisių“ stūmimas buldozeriu, narkotikų legalizavimo siekiai, žodžio laisvės gniaužimas, drakoniški karantino ir ekstremalios padėties suvaržymai, atviras terorizavimas skiepytis, o dabar dar ir tuščiagalviškos užsienio politikos fiasko padarinių permetimas ant pasienio savivaldybių pečių atskleidė nebeslepiamą valdančiųjų norą savo pačių gausiai kuriamas problemas spręsti ne protu, bet jėga.

Nors čia nemelavo. Pamenat, premjerė, liaudyje taikliai pavadinta PIŠ, rinkiminėje kampanijoje žadėjo „Daugiau jėgos!“? Matyt, ir bando vykdyti rinkiminius pažadus… Tačiau visuomenė vis menkiau bepasirengusi pritarti tokiai politikai ar, tiksliau, jos nebuvimui. Bet bėda ta, kad panašiai kaip plynai šniojami miškų plotai, taip pat plynai mūsų viešoji erdvė per visus tuos nepriklausomybės metus buvo išvalyta nuo lyderystės. Jos dar reikėjo rengiantis stoti į ES ir NATO, bet ne vėliau, kai pakako tik uoliai vykdyti nurodymus iš Briuselio ar Berlyno, kas, kad jie ne visuomet buvo palankūs Lietuvos interesams.

Ar, nepaisant formaliųjų kredencialų, galime lyderiais vadinti Prezidentą, premjerę, ministrus, Seimo pirmininkę, parlamentinių ir neparlamentinių partijų vadovus, bent ką iš oficialiosios opozicijos? Jie, kaip tiksliai įvardino Šeimų sajūdis, šiandien tėra tik Lietuvos teritoriją administruojantys asmenys (LTAA), o ne kompleksinę krizę (virusas, vertybinis visuomenės sukiršinimas, atbėgėliai, kiaura siena, valstybės ir visuomenės saugumo iššūkiai) gebantys adekvačiai suvokti ir spręsti politikai. Nesugeba, nes tam niekada nebuvo ruošti nei patys ruošėsi. Nes išmoko kaip vietininkai administruoti teritoriją, įsisavinti iš metropolijos siunčiamas lėšas mainais atgal tiekiant žmogiškuosius išteklius, o ne valdyti ir ginti savą valstybę, strateguojant ir planuojant jos ateitį šimtmečiams į priekį. Tai satrapo, o ne suvereno mentalitetas.

Prasidėjusi visuomenės sąmoningiausios dalies konsolidacija valstybei (kiek dar jos likę) ir savo šeimoms ginti dabar pradeda budinti ir paprastai įpratusius miegoti arba viskuo nusivylusius. Imama suprasti, kad tiesiog nebėra kito būdo apsaugoti save ir savo artimuosius. Tik buriantis ir aktyviai veikiant kartu, padedant vieni kitiems, iškeliant iš savo tarpo naujus lyderius, naujas idėjas.

Svarbiausia – atmetant godumo, cinizmo ir nesiskaitymo su žmonėmis „vertybes“, vietoj jų puoselėjant bendrystę, nesavanaudišką veikimą, atjautą.

Tai ir baisios padėties, kurioje atsidūrėme nustojus veikti įprastinėms politinio gyvenimo taisyklėms, konstatavimas ir kartu viltis.

Kai pokaryje Bernardas Brazdžionis rašė garsiąsias savo „Šaukiu aš tautą“ eilutes, jo ten minima GPU reiškė Glavnoje Političeskoje Upravlenije (Vyriausioji politinė valdyba) – NKVD paveldėtoja ir KGB pirmtakė. Bet gal šiandien šią santrumpą jau derėtų iššifruoti kitaip?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ar tik nebus GPU

Globalistai, P…rastai, Užingridai?

Žodžio laisvė...

Klausymas R. Požėlai: Kam „pasipuošei” pistoletu ? Buvai pasirengęs šaudyti į žmones
Dieveniškėse? Ar tikrai visi apginkluoti bernai yra psichiškai sveiki? Kad šis
veikėjas moka meluoti, tai mes jau žinome. Jis tą pademonstravo kalbėdamas ,kad
Garliavos mergaitė buvo „paimta” be smurto. Mes matėme nufilmuotoje medžiagoje
apie siaubingą vaizdą plėšiant mergaitę iš senelių namų. Veikėjau, ar ne gėda me-
luoti visuomenei? Kas tau gali tikėti po viso to. Kiti melavo ,kad ir su siena viskas
tvarkoj, o jos ,pasirodo, nėra. Sienos nėra, o kur pinigai jai pastatyti?

Prašalietis

Eilinis žmogelis niekaip neatsistebi „tautiškai patriotinių profesorių profesorine išmintimi”, kurie tik po 30 „laisvės, nepriklausomybės ir vakarietiško pasicivilizavimo”, susibūrę į pseudo nacionalinius susivienijimus ar prisiplakę prie atsiradusio Šeimų eilinio sąjūdžio pamatė, kad ” nepaisant formaliųjų kredencialų, galime lyderiais vadinti Prezidentą, premjerę, ministrus, Seimo pirmininkę, parlamentinių ir neparlamentinių partijų vadovus, bent ką iš oficialiosios opozicijos? Jie, kaip tiksliai įvardino Šeimų sajūdis, šiandien tėra tik Lietuvos teritoriją administruojantys asmenys (LTAA)…” Eilinis, skaityti ir rašyti mokantis ir bent kiek atminties turintis žmogelis jau seniai pamatė, kad pseudo valstybiniai lansberginiuo durnių laivo tipo laivai jau seniai JAV ir vakarų valstybių kuriami buvusių kolononijų ir laikas nuo laiko istorinių lūžių metu atlaisvinamų čiabuvių teritorijos yra „priimamos vakarietiškai pacivilizuoti”, paskiriant vietinių genčių lojaliausius atstovus „pavadovauti”. Tik… Skaityti daugiau »

Mūsų valdžia yra

tik Briuselio statytiniai,pardavinėjantys Lietuvą ir jos žmones.Gal tik Prezidentas ėmėsi kiek prieštarauti.Ir tai jau gerai.

mažas ženklelis -didelė klaida:

Klaida tekste_ . Žodis „Įsisavinti”- turėjo būti parašytas kabutėse.

Tai Kinija tą savo spaudoje

ir pasakė apie Lietuvą – ji turėjusi sava satrapų, puikiai žino, kaip jie atrodo.

Kis

kol babajai neprades sikti ant galvu,manau jiems viskas bus dzin.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top