Referendumo talkininkė Z.Čepeliauskienė teisiama už tai, kad piliečiai… surinko reikiamą parašų kiekį – mat VRK turėjo tikrinti parašus

Liepos 17 d., ketvirtadienį, Kretingos rajono apylinkės teisme buvo nagrinėjama Zitos Čepeliauskienės administracinė byla. Tai jau antra pilietė, kurią prokurorė Danutė Rudienė siūlo bausti įspėjimu dėl formalaus referendumo parašų rinkimo tvarkos nesilaikymo.

Primename, kad referendumo „Tautos valia“ rėmėjų persekiojimą inicijavo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja, laikinai ėjusi pirmininko pareigas Laura Matjošaitytė, deleguota į VRK Lietuvos teisininkų draugijos.

Kretingos apylinkės teismo teisėja Diana Navickienė išklausė Zitos Čepeliauskienės pareiškimo, kuri paaiškino teisėjai, kad niekam jokio spaudimo pasirašyti už tai, kad būtų paskelbtas referendumas, nedarė, dėl prokuratūros nustatytų pažeidimų nėra padaryta jokios žalos ir ji nesuprantanti, kodėl jai keliama administracinė byla. Tuo labiau, kad ji pati esanti niekada neteista.

Kad administracinė byla yra keliama teisėtai, minimi teisės pažeidimai yra visiškai įrodyti, rado reikalą paaiškinti pati prokurorė D. Rudienė. Anot prokurorės, žalą patyrė VRK, kuriai dėl kaltinamosios veiksmų buvo apsunkintas darbas, ir teisėsaugos institucijos, kurios turėjo tai vertinti.

Pagal tokią originalią „žalos“ traktuotę išeitų, kad kiekvienas biurokratas ar kontora, pas kurį pilietis ateina su netvarkingais dokumentais, patiria „žalą“ ir dėl to jie turi pagrindo kreiptis į prokuratūrą, o pastaroji taip pat patiria „žalą“ – dėl pareigos ištirti tokį pareiškimą. Todėl kiekvienas pilietis, apsilankęs su netvarkingais dokumentais pas biurokratus, yra kandidatas atsisėsti į teisiamųjų suolą baudžiamosios arba, jei prokuratūra susimylės, – administracinės teisės pažeidimų byloje. Beje, kodėl nei žalos pobūdis, nei žalos VRK dydis nenurodytas jos surašytame prokuratūros nutarime, prokurorė D. Rudienė, deja, nutylėjo.

Mums, teismo stebėtojams, toks prokurorės žalos išaiškinimas pasirodė daugiau negu keistas. Juk VRK visada tikrina surinktus ir jiems atneštus lapus su piliečių parašais – nesvarbu, ar tai Prezidento rinkimai, ar Seimo, ar Referendumo. Jei jie įrašai padaryti vieno asmens, o pasirašyta kito – anuliuoja.

Visus 22 nepriklausomybės metus – iki šio referendumo – rinkikus VRK baudė tiesiog neužskaitydama tokio parašo. Pirmąkart VRK užsimojo ne anuliuoti parašus, bet organizuoti tyrimą dėl parašų klastojimo. Tyrimo metu išaiškėjo, kad klastojimo nebūta, nesilaikyta tik parašų rinkimo tvarkos. Todėl pagal VRK darbo praktiką prokuratūra negalėjo kelti parašų rinkikams administracinių bylų.

Kad „valstybės kerštas arba įbauginimas negali būti laikomi bausmės tikslu“, teigia ir Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas.

Ką daryti, kai valstybės vardu yra vykdomas totalus piliečių bauginimas?

Šiandien atsakymas tik vienas – dalyvauti bylose ir savo buvimu paliudyti, kad mes ginsime savo konstitucinę teisę dalyvauti tiesioginiame valstybės valdyme.

Štai kodėl rytoj, liepos 18 d., 9 val. būsime Klaipėdos rajono apylinkės teisme (Klaipėdos g.1, Gargždai) ir stebėsime Valei Krauleidienei iškeltos bylos nagrinėjamą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top