Sausio 21-ąją kviečiame paminėti monsinjoro Alfonso Svarinsko gimtadienį

Kviečiame paminėti monsinjoro Alfonso Svarinsko – visą gyvenimą atidavusio kovai už Dievą ir Lietuvą, net 22 metus praleidusio lageriuose ir kalėjimuose – gimtadienį.

Gerai Alfonsą Svarinską pažinojęs Agirdas Patackas taip apibūdino monsinjorą: „Tai buvo žmogus, kurio svarbiausia savybė buvo drąsa ir nebijojimas išpažinti tikėjimo pačiomis sunkiausiomis aplinkybėmis. Jis buvo iš tų pokario kunigų, kurie įstojo į seminariją pokaryje, jie žinojo, kur eina: ėjo tiesiai į riziką ir žinojo, kad galbūt tai gyvybės klausimas“.

Monsinjoras, arba „Nepataisomasis“, kaip jį savo ataskaitose vadino KGB agentūra, gimė 1925 m. sausio 21 d. Ukmergės raj.
Baigęs Ukmergės A. Smetonos gimnaziją, 1942–1946 m. studijavo Kauno tarpdiacezinėje kunigų seminarijoje, tačiau jos nebaigė – gelbėdamasis nuo suėmimo pasitraukęs pas partizanus. Kaip ryšininkas, aprūpindavęs juos vaistais, dokumentais, spauda. 1946 m. gruodžio 21 d. areštuotas, tris mėnesius tardytas ir žiauriai kankintas. Už antisovietinę veiklą nuteistas 10 metų darbo pataisos lagerio bausme. 1954 m. spalį kartu kalėjusio vyskupo Pranciškaus Ramanausko slapta įšventintas į kunigus. Grįžęs į Lietuvą po poros metų ir vėl buvo suimtas – šįkart nuteistas 6 metams už antimarksistinės, antisovietinės literatūros laikymą ir paskelbtas itin pavojingu recidyvistu…

Šiuos ir kitus Monsinjoro biografijos faktus primins ir dokumentinis filmas „Alfonsas Svarinskas“ (žr. ČIA), sukurtas dr. Andriaus Gudausko ir režisieriaus Juozo Saboliaus (filmas subtitruotas anglų k., tad kviečiame jį paplatinti visame pasaulyje).

* * *

Šiandien, sausio 20 d., Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius) vyks konferencija „Tikėjimo klausimas Lietuvos kariuomenėje vyriausiojo kapeliono monsinjoro A. Svarinsko atminimo šviesoje“.

Programa:

10.30 – Šv. Mišios Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje
14.00 – konferencijos pradžia
15.00–15.30 – kavos pertrauka
15.30–17.00 – konferencijos tęsinys

Pranešėjai:

1. Invokacija. Monsinjoro A. Svarinsko draugijos pirmininkas vyskupas Jonas Kauneckas.
2. Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovo pranešimas.
3. Monsinjoras Alfonsas Svarinskas – Lietuvos kariuomenės dvasios tėvas. Dr. Darius Vilimas.
4. Kasdienybės iššūkiai vyriausiojo Lietuvos kariuomenės kapeliono darbe. Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas plk.ltn. kunigas Rimas Venckus.
5. Vyriausiasis Lietuvos kariuomenės kapelionas A. Svarinskas atkurtoje Lietuvos kariuomenėje. Buvęs Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas atsargos majoras kunigas Alfonsas Bulotas.
6. Monsinjoro A. Svarinsko dvasia šiuolaikinėje Lietuvos kariuomenėje. Vytautas Žerlauskas.

Konferencijoje giedos Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“ (vadovė p. Laima Purlienė).

Renginio metu galėsite įsigyti mons. A. Svarinsko atsiminimų knygos 2-ąją dalį.
Konferencijoje surinktos lėšos bus skirtos pastatyti atminimo koplytstulpį a.a. arkivyskupui Mečislovui Reiniui Didžiosios kovos apygardos partizanų parke.

Monsinjoro A. Svarinsko atminimo draugija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top