Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Liepos 13 dieną į neeilinę Seimo sesiją susirinkę parlamentarai priėmė rezoliuciją „Dėl hibridinės agresijos atrėmimo“ (projektas Nr. XIVP-723(2), kurioje ne tik konstatuojama, kad nedraugiškos Lietuvai valstybės vykdo hibridinę agresiją prieš Lietuvos Respubliką, bet ir įvertinama grėsmė, kylanti mūsų šaliai, išorinei Europos Sąjungos ir NATO sienai.

„Tai nėra įprastinė nelegali migracija, tai yra valstybės autoritarinio režimo organizuojami migracijos srautai. Tai situaciją daro kitokią, nei yra įprasta matyti Europoje […]. Ir tai yra naujas fenomenas ir tą mes aiškiai akcentuojame rezoliucijoje“, – pristatydamas projektą sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Priimta rezoliucija Seimas nutarė siūlyti Vyriausybei imtis visų priemonių hibridinės agresijos grėsmei suvaldyti ir užkardyti. Hibridinės agresijos atrėmimo metu pasitelkti Lietuvos kariuomenę, kuri teiktų paramą valstybės sienos apsaugai pasienio ruože tarp Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos; užtikrinti, kad nelegalios migracijos srautų organizatoriai būtų patraukti atsakomybėn, jiems būtų pritaikytos nacionalinės ir Europos Sąjungos sankcijos, baudžiamasis persekiojimas, prireikus – inicijuoti tarptautinį nelegalios migracijos organizavimo ir skatinimo tyrimą; visu valstybinės sienos su Baltarusijos Respublika perimetru per kaip įmanoma trumpesnį laiką pastatyti fizinį gynybinį barjerą.

„Fizinis gynybinis barjeras, taip tai nėra panacėja, bet tai yra labai svarbus elementas, veikdami sistemoje kartu su galimybe apriboti nelegalių migrantų judėjimų laisvę, kai mes turime mechanizmus, kaip grąžinti žmones namo, kuomet pasibaigia procedūros ir jie nėra pripažįstami politiniais pabėgėliais. Fizinis barjeras yra ypatingos svarbos. Ir čia labai aiški žinia, kurią pasirinko Lietuva. Mes neleidžiame sukurti dar vieno tranzito kelio į Europą“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

Vyriausybei taip pat siūloma siekti, kad nelegaliems migrantams, neturintiems asmens tapatybę įrodančių dokumentų, galėtų būti taikomos visos sulaikymo, apsaugos ir apgyvendinimo sąlygos, būtinos kylančioms grėsmėms Lietuvos Respublikos konstitucinei santvarkai ir visuomenės rimčiai pašalinti. Kartu pripažįstant migrantų problemos socialinį ir humanitarinį pobūdį, vykdant dėl nelegalios tarptautinės migracijos valstybėje susidariusios ekstremaliosios situacijos valdymą, užtikrinti migrantų ir pabėgėlių žmogaus teisių, įtvirtintų tarptautinėje ir Lietuvos teisėje, įgyvendinimą.

Taip pat siūloma inicijuoti informacinę kampaniją nelegalios migracijos kilmės šalyse, siekiant atgrasyti potencialius migrantus, ir siekti, kad visi mūsų valstybės sieną nelegaliai kertantys užsieniečiai iš trečiųjų šalių, neturintys teisinio pagrindo prašyti pabėgėlio statuso, būtų grąžinti į jų kilmės šalis.

Jei hibridinė agresija tęsis ir intensyvės, įvertinus jos pavojingumo laipsnį, Vyriausybei siūloma pradėti konsultacijas su NATO valstybėmis-narėmis, kreiptis į Europos Sąjungos valstybes nares, Europos Komisiją ir kitas institucijas, kviečiant parodyti solidarumą ir suteikti Lietuvai reikalingą paramą atremiant hibridinę agresiją.

Šaltinis: lrs.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O kada

seimas priims rezoliuciją apie savo neįgalumą?

Ple ple ple

Inicijuoti, siekti, pradėti, užtikrinti, kreiptis… Dar nusikaltėliams sienos pažeidėjams kojas nuplauti, vandenį išgerti ir į užpakalį pabučiuoti. Po galais, negi sienas saugoti reikės žmonėms su šakėmis?

Dėmesio

Prasidėjo pseudopatriotų trydalionė.
Prie Seimo savo šiknų neatvilko, o dabar turškiasi…

:-)

tautai per karšta reikalauti sienų saugojimo. palaukime kol atvės= štai tada kaip imsis… 🙂

Dzeikas

Seimas turejo ne rezoliucijas priimineti, a pakviesti ministra pirmininka su ataskaita kas daroma ir kas planuojama daryti kad susitvarkyti su atbegeliu krize.Ir jeigu negali susitvarkyti, tai kokiu istatymu reikia/truksta, kad sutramdyti krize.
Siaip tautiskas Seimas man panasus i sajudiniu suvaziavima 1988m, kurio pautu skambinimo apoteoze buvo rezisieraus Padegimo draudimas sovietu lektuvams skraidyti virs jo teatro.
Klounu susirinkimas neturintys apie ka kalbeti.

o kur didelis susirūpinimas?

piliečiai kur kas konstruktyvesni : lauk iš postų susimovusius politikus įskaitant ir prezidentą bei URM-O anūkėlį. O su įtūžusiu batka kariauti deklaracijomis ….na juk tai vaikų darželinukų lygmuo. Bent jau „didelį susirūpinimą …”.

Lietuvoje nedirbtų gal net 100% arabų,

kadangi Švedijoje nedirba, bet parazituoja iš pašalpų net 85% arabų!
Mums patiems ir be arabų didelių problemų per akis.

Juozas

Nerimta

Kis

neturiu laiko,bet mano galva opozicijai reiketu pasisalinti,sitaip atsiriboti nuo nusikalstamos veiklos.Kas ta kose uzvire ir toliau makaluojasi su beprociu anuku ir Povilioniu,tegu ja ir srebia.Prie ko cia seimas?Teiskite nusikaltelius kuriu elgesys nera veiksnus.Paziurekite i europa,bent pameginkite pamegdzioti.Ka jus darote berazumiai,anukas su seneliu sumaste paaukleti pasauli?Kur protas,net pozymiu nera.Jis nuleks i Iraka ir duos komanda sustabdyti migracija,na kur cia protas?

o pavyzdžiui

tiesiog fiziškai neileisti nei vieno atbėgėlio išrikiavus palei siena kariuomenę ,taip neišeina?

Dzeikas

pavyzdziui:
Iseina. Jeigu Lietuvos valstybe padetu skersa ant savo isipareigojimu.

Saulėtas rytas

Liūdnai juokinga rezoliucija, besiremianti valstybės neįgalumą sukuriančiomis Briuselio direktyvomis. Su nelegaliais sienos pažeidėjais turi būti kovojama tik kaip su nusikaltėliais prieš valstybę, nes prieglobsčio prašymams pareikšti yra valstybės nustatyta tvarka, nelegaliai nepažeidžiant valstybinės sienos.

Rokas

Kol nebus baudžiami nelegalūs sienos pažeidėjai, tol kova prieš nelegalią migraciją bus tik imituojama.

> Dzeikui 7:53

Nesaugoti teritorijos vientisumo ir sienų neliečiamybės Lietuva, berods, dar niekam neįsipareigojo. O jeigu koks nors įsipareigojimas trukdo tą daryti, tai tokį įsipareigojimą reikia atšaukti skubos tvarka.

Dzeikas

Dzeikui7:53jui: Jeigu isipareigojimus taip lengva atsaukt nes ju vykdymas nepatogus, tai ir sakykim NATO galetu atsaukt isipareigojimus ginti Lietuva.Juk kariniu taktiniu ir ekonominiu poziuriu Lietuva grynas „nasharnykas”, jos ekonomika reikia subsidijuoti , jos GP menkos ir saves apgint negali, teritorija tokia, kad NATO valstybiu kariniai daliniai dislokuoti cia bus labai greit apsupti Rusijos kariuomenes ir prazus arba pateks jos nelaisven. Atkovoti ja tektu mobilizuot didziules pajegas. Ar nepatogiau priduoti Lietuva Rusijai(tegul tamposi kaip su karsta bulve), uzsidengt Baltijos jura ir ramiai sau stebeti sh kunkuliavima uz gelezines uzdangos? Jeigu Lietuva sian sako viena, rytoj – kita, tai nakui tas vejo pamusalas reikalingas? O sutaupytas lesas geriau skirt sutvirtinti Lenkija (sitie kailio nevartys ka ne karta irode), Suomija, Arkties laivyna ir… Skaityti daugiau »

Nesuprantu

Tai jau nebereikia gydytojų ir inžinierių?

elfe

viskas gerai su sia rezoliucija. na, uzjauciu tuos, kurie tikejosi „maidaniskos” revoliucijos, pasinaudojant sia migracijos krize.:) modernus karai jau ne del teritoriju kyla. jie kyla uz „teises”. „teises” jau tapo moderniuoju ginklu. pasiunti karavana „pazeidziamiausiu” ir imi kovot uz ju teises. kas siandien vykdo prekyba zmonemis, narkotikais, prostitucijos bizniu, ta pati paderme uzsieme ir „vergu prekyba” 17-18 amziais. Tad Kremliaus remiama ANTIFA su ADL ir „filantropais” tenekaltina Amerikos su Anglija vergu prekyba, o verciau patyrineja, kas siandien tuo uzsiima. dar pries 1915 m. migracijos krize Soros gyres investaves 500 mil i migracijos bizni… kartu pranasaudamas ES armagedona, dolerio iki nulio smukima ir kt. . Armagedons neivyko, bet Brexit’ laimejo. Kalta liko Merkel. isvada: musiskiams sorosistams butu sunkoka eit pries Soros… Skaityti daugiau »

Cha

O kada 2021-07-13 18:21
seimas priims rezoliuciją apie savo neįgalumą?
**********************

Ne, tokios rezoliucijos Seimas tikrai nepriims, nes tapti įgaliais neleidžia iki šiol
išleisti įstatymai.

elfe Dzeikas'ui

ir is kur toks desperatiskas sarkazmas?..
gal del paties Nato reiktu neriaut?
juk neiskios paties Bideno pozicijos kai nueme Trumpo uzdetas sankcijas nuo Gasprom vamzdzio Nord stream2.
o Bidena remia Soros su savo draugu, kuri paskyre Open society foundation prezidentu – Mark Malloch-Brown. Kuris ir Rotschildu, biciuliaujanciu su rusu chazariskais oligarchais, draugas. Ju planus gerokai aplamde Trumpas, tad jiedu baisiai skuba…

to nesuprantu

tikrai manai, kad i musu sali is Irako plaukia gydytojai su inzinieriais?.. 🙂

Dzeikas

Elfei: Del NATO? O niekad nesusimastei KODEL amerikieciai kuria bazes Lenkijoje, bet ne Lietuvoje? Sakykime del tanku Abrams galima gincytis, tai sunkios masinos ir skirtos ginybos pralauzimui. Netiketai uzpulti jie mazai ka gali padaryt ypac be pestininku priedangos.Todel amerikieciai juos pastate Alensteine, Rusijos pasoneje. Taciau kodel savo oro pajegu amerikieciai neskuba dislokuoti Zokniuose nors ten esant simtui naikintuvu rusai nedristu uzpuolimo atveju skraidyti virs Lietuvos kas jiems labai apsunkintu Lietuvos uzemima? Todel, kad NEPASITIKI. Rusai oro desantu gali ta baze Zokniuose uzimt ir lektuvus aerodrome sudeginti, o ar lietuviai kausis su desantininkais …? Tokiai atvejais, naujausioji Lietuvos istorija liudyja, LK suglaudzia ausis ir lukuriuoja kas cia virsu paims. ————- O si Seimo rezoliucija patvirtina ,kad is savo emploi istorijoje Lietuva… Skaityti daugiau »

Hmm..

Dzeikai,
Lenkijos lokacija geresne,
pinigu turi daugiau,
mazasni sovietini spaudima patyre…
Nors ju liberalai su Sikorskiu lankstosi irgi i abi pusias… jei ne i tris…

ah1

iš kur kojos dygsta?
REZOLIUCIJA

DĖL JUNGTINIŲ TAUTŲ VISUOTINIO SUSITARIMO DĖL SAUGIOS, TVARKINGOS IR REGULIARIOS MIGRACIJOS
2018 m. gruodžio 4 d. Nr. XIII-1695
Vilnius

:-)

Džeikai tai gal galėtum detaliau į kokią sąjungą įstojo seimagyviai, įsipareigojimai kuriai tolygūs NATO įsipareigojimams? Čia apie Marrakecho paktą kalbi?
O šiaip tai manau reiktų iš seimo ir vyriaUSYBĖs PAREIKALAUTI kad jie išdėstytų kokie įsipareigojimai juos saisto efektyviai spręsti atbėgėlių problemos sprendimą ir paaiškinti kodėl tie įsipareigojimai buvo ratifikuoti arba kodėl jie neveikia taip kaip žadėta (dar nepamiršom kiek daug gerų dalykų pavilionis su komsomolcu pripasakojo apie migracijos paktą)

:-)

p.s. kiek pamenu Vengrija susitvarkė nesukeldama grėsmės savo narystei NATO.

stasys

Kovojame tam kad isgyventume . Ar jau greitai trauksime virtuvinius peilius ir ginkluosimes ? Klausimas aišku retorinis … Šiandieną mes pirmuose pasaulio puslapiuose , bet juk kada nors vertins mus kaip mums pavyko susitvarkyti su grėsmėmis šaliai ? Iš to kokios vienybės Seimas ir jo santykiai su Prezidentūra didelio optimizmo man nekelia .Optimizmas ši karta koncervatorius šiaurę pavedė .. nors dar ne vakaras kaip ir ankstoka dar šaukštais barskinti .

Raigerdas>Džeikui

Džeikai, kas su tavim atsitiko? Padauginai tiek, kad atmintį praradai? Kur tu matei pas ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę kiaušius? {asižiūrėk, ką tu rašinėji:”Ne rezoliucijas reikia rasineti, o traukt ministra pirmininka uz kiausu , skirt is valstybes rezervo pinigu…”

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top