Seimo „tiesa“ – balta, mėlyna ar…?

Šiandieną, gruodžio 20 d., 12.10 val. LR Seime antrą kartą buvo svarstomas Darbo partijos narių Viktoro Uspaskich, Vitalijos Vonžutaitės ir Viktoro Gapšio teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas.

Pilietinio Tiesos sambūrio dalyviai susirinko į Seimo posėdžių salės balkoną stebėti balsavimo. Mūvėdami baltas pirštines, jie dar kartą siekė paraginti Seimo narius užimti asmeninę poziciją ir likti ištikimus LR Seimo nario priesaikai ir savo tėvynei.

Balkonas panešėjo į teatro scenografo kūrinį: visos sėdimos bei stovimos vietos, užimtos gerokai iki teisinio imuniteto svarstymo, skendėjo Darbo partijos narių šalikų jūroje. Tačiau prie mūvinčių baltąsias pirštines dalyvių priėjusi apsauga įsakmiai reikalavo „nepažeisti susirinkimų įstatymo“ ir nusiimti pirštines.

Pilietinio Tiesos judėjimo vyrams pasiteiravus, ar jie turi nusiimti ir ryšimus vyriškus kaklaraiščius – juk tai irgi daugelio vyrų balkone aksesuaras, – iš apsaugos darbuotojų teišgirdo: už „susirinkimų įstatymo laužymą“ bus išvesdinti iš salės.

Aiškumo suteikė LR Seimo nario Naglio Puteikio pareiškimas iš Seimo tribūnos, iš kurio ir paaiškėjo, kodėl balkone daromas spaudimas pilietinei pozicijai atstovaujančioms „baltosioms pirštinėms“, o mėlynais šalikais savo paramą Darbo partijai demonstruojantys „sirgaliai“ Seimo apsaugos pastabų nesulaukia: „Seimo vadovybė davė nurodymą Seimo apsaugos darbuotojams, kad jie draustų žiūrovams Seimo posėdžių salės balkone dėvėti baltas pirštines, tačiau nekibtų prie mėlynais darbo partijos šalikais pasipuošusių Uspaskicho šalininkų. Pastarieji atėjo iš anksto ir, užėmę pirmą balkono eilę, atsistodami užstojo baltųjų pirštinių šalininkus. Apsaugos darbuotojai bando iš susirinkusiųjų pareikalauti nusimauti baltas pirštines, bet visiškai nieko nesako su mėlynais šalikas esantiems Darbo partijos šalininkams.“

V.Uspaskicho kalba buvo ilga, emocinga. Savimi patenkintas ir pasitikintis Seimo narys baltųjų pirštinių akcijos dalyvius vadino ezoterikos mėgėjais.

Seimas balsavo: neliečiamybės panaikinimui pritarė 86 Seimo nariai, prieš buvo 29, 15 susilaikė. Vėliau Seimas nubalsavo ir už tai, kad būtų panaikinta ir kitų dviejų Darbo partijos narių teisinė neliečiamybė. Tad, kaip praneša BNS, pirmasis Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos teismo posėdis įvyks kitų metų sausio 10 dieną.

Tiesa – nei mėlyna, nei balta. Ji tiesiog Tiesa.

Nuotraukos – Aurelijos Babenskienės ir Leono Merkevičiaus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top