Seimui bus pateiktas siūlymas visam laikui įslaptinti prisipažinusius buvusius KGB bendradarbius

BNS

Seimui bus pateiktas siūlymas visam laikui įslaptinti prisipažinusius buvusius sovietų saugumo KGB bendradarbius.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis siūlo priimti atitinkamas įstatymų pataisas. Pagal jas, prisipažinusių buvusių sovietų saugumo slaptų bendradarbių duomenys būtų įslaptinti neribotam laikui.

Šiuo metu įstatymas numato, kad prisipažinusių buvusių bendradarbių duomenys įslaptinami, tačiau nenustatytas terminas, iki kurio laiko.

Šiemet sueina terminas, kai prisipažinusių bendradarbių byloms baigia galioti slaptumo žyma. Valdančiosios koalicijos politinė taryba prieš kurį laiką svarstė galimybę paviešinti asmenis, kurie prisipažino slapta bendradarbiavę su sovietų saugumu. Tuomet esą pritarta, kad tokių žmonių pavardės gali būti paskelbtos. Tačiau vėliau valdantieji nusprendė klausimą persvarstyti, sužinoję, kad prisipažinusiems buvo garantuotas slaptumas.

Paskelbus savanoriško prisipažinimo terminą, Liustracijos komisijai apie bendradarbiavimą su slaptosiomis SSRS tarnybomis prisipažino 1589 asmenys.

Remiantis išlikusia KGB dokumentine medžiaga daroma prielaida, kad 1940-1991 metais su LTSR KGB slapta bendradarbiavo apie 118 tūkst. asmenų.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tarabilda

O ką reiškia „visas laikas”? Ne Skverneliui į filosofinį klausimą atsakyti, į kurį nesugebėjo atsakyti net Enšteinas. Tas visas laikas, mano galva baigsis, kai nugrius ant šono Matrioška.

tfu

O VISUOMENĖS AR ATSIKLAUSĖTE?
Ar jums įdomu ar ne kentėjusių žmonių nuomonė?
Ah,ką aš čia tauziju.Ką tie runkeliai išmano,ir kam čia jų klausti.
Rinkimai juk dar toli.
Tada pradėsite keliais šliaužioti prieš kiekvieną tą ,,runkelį”.

eri

Štai ka reiške kai valdžios ,teisėsaugos ,teisėkūros ir visuose kituose sloksniuose sėdi komunistinio rojaus atliekos,kurie pasirodo šventi už švenčiausius

Diedukas

Putleris įslaptino informaciją apie žuvusius karius per spec. operacijas taikos metu. Kažką juk ir mums reikia įslaptint. Kaip čia atsiliksi. Santvarka gi ta pati…

Kęstutis Tarabildai

O katram sąraše Matrioška? Ar tame, kur prisipažino, ar tame, kur neprisipažino? Pavardes tų, kurie neprisipažino, Burauskaitės „uolumo” dėka ainiai sužinos po 500 metų – tie jaučiasi saugiau. O tu nori – duokite čia ir dabar tuos prisipažinusius neprisipažinusių sudraskymui. Scenos reginiai bus tik suaugusiems stiprių nervų žiūrovams, kaip vieni saugumiečiai skers kitus. O gal ir visai nieko vaizdzialis blyn, būtų. Ką?

nustokime skriaudę silpnus ir bejėgius (sotrudniku

Gal ir teisingai Skvernelis mąsto: pirmiausia reikia viešinti tuos, kuriems prisipažino. Sužinotume, kam anuomet atsiskaitinėjo tie jautrūs žmoneliai, kuriuos kažkokie blogiečiai jų darbų paviešinimu ruošiasi žiauriai nuskriausti. Akivaizdu, kad tik per seksotų jautrumą per mažai tuos blogiečius apdorojo, nes liko jiems jėgų dar kažko norėti!. Atsisukime veidu į dorai prisipažinusiųjų skriaudėjus ir duokime jiems tvirtą komunistinį atkirtį!

Taip taip

amžiams paslėpti, bet nieko nėra paslėpto, kas neišeitų į aikštę, kad ir kaip kamšytų ir užkimšinėtų. Toks jau tas dėsnis ir prieš vėją kad ir kaip kai kurie pučia, bet nemačys papūsti. Labai norėtų anys visi prisdirbę pasislėpti, bet…

tokius

siūlymus gali teikti tik šitas besmegenis,kam tada iš viso prisipažinėt?tam kad naujus archyvus daryt ir paslėpus laikyt?

Beta

„Valdančiosios koalicijos politinė taryba prieš kurį laiką svarstė galimybę paviešinti asmenis, kurie prisipažino slapta bendradarbiavę su sovietų saugumu. Tuomet esą pritarta, kad tokių žmonių pavardės gali būti paskelbtos”
O tai dar Butkevičius buvo pasišovęs išsiaiškinti kodėl iš GRC
dingusios kai kurios prisipažinusių bylos ir kodėl ten tokia betvarkė. Bet, tos pačios dienos, vakare, jo ryžtas jau buvo išgaravęs. Dabar apie tai net neužsimena. Kažin kodėl?

Klausimas, žinoma, retorinis, bet tegul seimažmogiai nepyksta kada piliečiai sako: Lietuvą tebevaldo KGB-istai, nes tam mes turime pagrindą.

ruta

Na , kam dirba ponas Skvernelis po tokiu siulimu , manau visiems , kas turi istorine atminti ir sveika prota,aiku .O nukentejusiu nuo seksotu , teise zinoti kokia padugne juos skunde ,ponui Skvernliui nerupi ?Ar tiesiog dauguma is prisipazinusiu dabar taip pat uoliai tarnauja Seime , Vyriausybeje ,Prezedenturoje ?

1:20

kas 20 prisipažino – buvo ne mažiau 200.000 KGB stukačių.
tai tegu tie, kurie neprisipažino – tegu toliau dirba valdiškose šiltose kėdėse ir tegu vagia, vaikus prievartauja.
o tuos, kurie bandė nebetarnauti okupantui – aišku, reikia bausti visu griežtumu.
tarybų valdžiai (komunistų) negailestinga išdavikams.

Beta

Nuo kada viešumas prilygintinas bausmei „visu griežtumu”? Jei šiuo metu jie nieko bloga nedaro, jiems niekas ir negresia. Bet jei jie toliau dirba valstybės tarnyboje, jie ir toliau yra grėsmė nei kiek ne mažesnė nei neprisipažinę KGB-istai. Nes tie kas žino jų praeitį gali jais manipuliuoti ir manipuliuoja.
Kas tie žmonės kurie vykdė „kabinetinę liustraciją”? Nors tiek ar mes žinome? Kur, kokiose pareigose jie šiandien? Viskas iki šiol po po devyniais užraktais.

Savi

savų neišduoda. Tai aksioma.

Mano

senele 3 kart Sibire buvo,o tuos sukas įslaptinti ir valdžioje palikti

ernis

Skvernelis siulo pataisą. Klausimas Skverneliui? Pats sugalvojai ar tau „patarė”. Jei pats-esi stukacius arba tavo gimines stukaciai, jei patarė-tai tie kas patare-stukaciai. KGBISTAI. Vienu zodziu Skvernelis yra susijes su KGB.
Dabar klausimas Butkeviciui ir grybei: kaip gali zmogus susijes su KGB dirbti ministru? Beje gali ir neatsakyti. Seniai zinoma, kad daukantine/grybe CCCP kgb-isto Cebrikovo aukletine. Tai va LT runkeliai(kaip teisingai pasake laimbergis) prezidente issirinko kgb-iste. Ko norejot runkeliai-ta ir turit.

Juozapas

Sveiki. Visai neblogai diskutuojate. Norite- įpilsiu šlakelį benzino ant žarijų? Vansi taip – niekas nemasto KODĖL staiga prasidėjo ši „čistopliaska” dėl viešinimo neviešinimo. Atsakę į klausymą KODĖL, rasime dar didesnį delikatesą- KODĖL DABAR? Tai štai, mano kuliu įsitikinimu šis triukšmas yra tyčinis. Tai AKCIJA. Kas per akcija? Prašau – tai agentų mobilizavimo akcija. Prisipažinusių yra tik saujelė. Katė daugiau prikakotų. O visa agentūra buvo beveik ketvirtis mln. Ketvirtis milijonų kgb/ > ruskyno agentų yra didelė jėga. Triuškinanti. Būtų. Bet va, bėda. Per 25 metus didžioji dalis tų agentų pasileido, išdrąsėjo, išnaglėjo. Daug kas norėtų pamiršti tą savo biografijos epizodą. Aha, norėtų. Razmečtalis. O Lubiankoje mano kitaip. Agentų Kaip po buvusių kategorijos nebūna, sako putleris. Sykį įmynei į tą krūvelę, tai… Skaityti daugiau »

Išvada

Lietuva-tai šalis kuri išduoda. Neverta tokia pasitikėti.
O va ruskija, tie „svojix nebrosajut.
rinkis tarnybą ruskijai iki grabo lentos ir nepraloši.
Va tokia žinutė visuomenei.
Kas tą žinutę transliuoja ir yra patys pavojingiausi vilkolakiai.
susirašykite siūlančiųjų pavardes ir turėsite maskolijos vyr. agentų Lietuvoje sąrašėlį dailų.
Daugiau čia jokių stebuklų nėra.
Paprasta proza pagal gebistinę logiką.
Visi genialūs dalykai yra labai paprasti struktūriškai.

Remember

Viešinti ar neviešinti?
Štai kur klausimas.
Norėtųsi,kad viskas būtų vieša ir skaidru,tada valstybėje būtų miela ir malonu gyventi.
Deja,mūsų valstybė pastatyta ant sušaldyto KGB shudo pamatų.Taaip taaip ir ne kitaaaip.
Tikrąja ta žodžio prasme prieš 25 metus buvo išlietas toks fundamentas.Toks buvo projektas.
Blyn,vos tik prasideda atšilimas,iškart pasijaučia kvapas ir vėl tenka jungti refrežeratorius.
Pasmerkti…gyventi ant amžinojo šūdo įšalo.
Belieka tik prakeikti KGBistų gimines ,kad per 7 kartas išnyktų nuo Žemės paviršiaus.
Taaaaip taip .Teks dar palaukti vieną kitą šimtą metų,kol šūdas taps humusu.

rusiška meška dvesia - gražu

dvėsdama rusiška meška paskutinius bezdalus išleidžia.

nusivyliau :(

Juozapai, ir tu?

apsirikai, zmogau

anei ji dvesia, anei ka… Ka tik Juozapas isdeste populiariai, kad ji uzuot dvesus nagus skecia… O visi „pakabukai” i apatinius tryscioja, norom nenorom suvoke, kad teks dirbti isdavikais amzinai…
Dvasiskai stiprus zmones (kiek ju???) praeities klaida ispazintu viesai, taip sau pasilengvindami gyvenima. Bet parodykit man dvasiskai stipru Tevynes isdavika, ka ?

Juozapas---22:55

NIEKADA N E P A S I D U O K

Letas Palmaitis

Pavojinga net ir neribotam laikui! O jei ruskija netaps ES narė ir nesugrįš?
Ne įslaptinti reikia, bet sunaikinti! Viską sunaikinti, visus prisipažinimus, liudininkus, įkalčius, dokumentukus – ištrinti, kad nieko neliktų!
Ir koncy v vodu!

Klausimas Juozapui

Ar verta saugoti PRISIPAŽINUSIUS ,bet SLAPTAI kažkam voratinkliuotame bunkeryje?Taigi,nuodėmklausiai vistiek tuos nabagus šantažuoja ir trydą jiems varo kiekvienai progai pasitaikius.Garantuoju,kad nuodėmklausiai yra ne kas kitas ,o NEPRISIPAŽINĘ KGB kadrai.
Kiek dar gyvensime toje shudo putroje?
Siūlau valytis totaliai,išdezinfekuojant tą srutų duobę chlorkalke.

Tai vat!!!

Gyvename tarp KGB kurie priimineja istatymus ne Lietuvos ir ne Tautos naudai!!!Nereikia jau ir isslaptinti ju elgesys ir darbai aiskiai parodo jog jie naikina Lietuvos valstybe ir per teisesauga vykdo padoriu zmoniu genocida!

KGB komunistai ir gryzo i valdzia

Kad pasistatytu savus i svarbiausius Lietuvos postus ir sunaikintu ju nusikaltimu irodymus!

Atsakymas---klausimui

Ar verta? Gal ne tas žodis. apsimoka. Kai nėra geresnės išeities lieka tokia. Atskirkime du dalykus- „prisipažinėlių’ kažkada buvusį bendradarbiavimo fakto moralinį i dabartinės situacijos kuomet kraštas užvaldytas „neprisipažinėlių” plius naujai užverbuotų agentų, aspektus. Kiekvienas normalus žmogus, pilietis bet kokį bendrininkavimo su okupaciniu režimu faktą vertiname griežtai neigiamai. Aš taip pat. Bet kokias spekuliacijas dėl mano pažiūrų vienareikšmiškai atmetu. Net nediskutuosiu. Tačiau iš prisipažinusių agentų viešo moralinio nulinčiavimo kylanti grėsmė yra dešimteriopai didesnė. Jau sakiau- tai leistų ruskijai mobilizuoti šimtatūkstantinę agentūrą. Ar mums dar maža problemų? tik šios ir tetrūko? Kad nebūtų iškraipytos mano mintys pasakysiu labai aiškiai. Kaip aš matau TEISINGAI išspręstą kgb agentų problemą: visi neprisipažinę turėtų būti išgaudyti ir nuteisti už neprisipažinimą, už bendrininkavimą talkinant okupantui ir… Skaityti daugiau »

19.22-am

Juozapui.
Esate protingas,bet ir Jūs darote aritmetines klaidas.
Teigiate ,kad viešintumėte visus NEPRISIPAŽINUSIUS.
Kokia jėga tai padarys ,jei tie neprisipažinę šantažuoja prisipažinusius,kurie neteisėtai bezdi aukštuose postuose.Ratas užsidaro.
Ir pagaliau,paskaičiuokite kiek KGB raugo personų vaikšto po Lietuvą.Agentų buvo 250 000.Padauginkite minimum iš trijų(šeimos nariai,išaugę ant KGB mėšlo)-gautume apie 750 000.
Tfiū…
Tai yra visiška shudo krūva.
Išvada :
karo atveju neičiau kariaut.
Tegul KGBistai gina savo turtą nuo alkanų vatnykų.
Aš netgi juokčiausi,kai ateitų iskonnoruskojazyčnykai daryti inventorizacijos.

Juozapui

Ar verta palikti pusiau išgramdytą šikpuodį,tikintis ,kad taip mažiau smirdės?
Verčiau tada pripažinkime ,kad viskas totaliai užšikta ir užminuota,bet išdidžiai pareiškime ,kad mes nuo to šudo ATSIRIBOJAME.
Tai ne mūsų puodas.
Nors kai kas jį dar vadina gražiu žodžiu „Tėvynė”.
Tėvynė liko tik tuose sklypeliuose,kur dar KGB raugas neišsikerojo.

Letas Juozapui

Į pabandymą rodyti principus gaunate visiškai niekšiškus pasisakymus. Viena viltis, kad rašo ruskijos mylėtojai, kurių Lietuvoje gal vis dėlto ne daugiau trečdalio, bet komentaruose to nematyti, nes labai lenda (gal ir ne visi už pinigus). Man, pvz., nusispjauti kokia kieno „valdžia”, bet jei čia pasirodytų uniformuoti bratuškos, o aš turėčiau automatą, tai nesvarbu, ar aš kariuomenėje, ar šiaip už kampo pasislėpęs „banditas”. Jei tas brudas sako juoksis iš džiaugsmo pamatęs atvykus girtų kiaulių snukių daryti inventorizacijos, tai į tokį visų pirmiausiai iššaudyčiau visą apkabą. Jei Lietuvoje 750000 degeneratų, tai kodėl jis ne? Bus 750001-asis.

Letui

O tu tikras švancas.Aš nekenčiu visų kada nors TSRS dirbusių KGBistų,nes jie yra PRODAŽNOS ŠKUROS.Na ir kas ,kad dalis jų prisipažino?Kas iš to?Ar prisipažinimas buvo ATVIRAS?Ir kas tokie tie tyrieji NUODĖMKLAUSIAI?Garantuoju ,kad durnesni KGBistai prisipažino protingesniems KGBistams.Ir viskas.Dabar protingesni KGBistai šantažuoja prisipažinusius KGBistus,o šie užimdami įtakingus postus tapo jų „LĖLĖMIS”.
Visi KGBistai brudai iš prigimties ir kartu juos sudėjus su jų šeimos nariais ,gauname PRIEŽASTĮ kodėl Lietuva negali ir negalės išlipti iš to šikpuodžio kol neišstips dėl įvairių priežasčių KGBistinio raugo nešiotojai.
Tai buvo mano Žodis.

Letas Letujui

Ne apie tai kalbama, kurie niekšai kuriems niekšams prisipažino, o apie tai, kad apsidžiaugusius kiaulių sugrįžimu reikia šaudyti pirmoje eilėje: „Karo atveju neičiau kariaut. Aš netgi juokčiausi, kai ateitų iskonnoruskojazyčnykai daryti inventorizacijos” – kai ateis, ir tie, kurie prisipažino, ir tie, kuriems prisipažino, momentaliai perbėgs tarnauti kiaulėms.

Letui

Tamsta nenuraukiate ką šnekate.Juk mūsų Tėvynė dabar okupuota KGBistų.Jie Tautos neklauso.Visi jie b… dėjo ant Tautos.Tauta išeina iš Tėvynės,o jie lieka.Todėl ir sakau,kad neisiu kariaut.Atėję alkani ir basi vatnykai ,mūsų žemėje aptiks tik senus sukriošusius KGBistus ir jų ainius.Ir ką?Aišku,iškruš tą,ką ras,neklausę nei vardo ,nei pavardės.Ir tai bus Atpildas.
Tarp kitko Ukrainoje toks nuotykis jau buvo de fakto.

Letas Letujui

Jokios aukštos matematikos Paties samprotavimuose nematau. Nesvarbu, kodėl asmuo skelbia (tuo pačiu ragindamas) visiems, kad jis nekariaus ir piktai džiūgaus pamatęs tuos vatnykus. Tas pats, ar jis džiūgaus kartu su kagėbistiniais valdžios chameleonais, ar iš neapykantos kagėbistriniams valdžios chameleonams. Jei lietuviai bėga iš Lietuvos, tai joks pagrindas džiaugtis jos žūtimi kad ir dėl 750000 niekšų. Parsidavėlių būta ir Čečėnijoje, bet užuot bėgę, čečėnai išėjo į karą, kuris galų gale pavirto partizaniniu. Garbė čečėnams, jų per šimtmečius nenutrūkusi rezistencija atvedė į šį partizaninį karą, kuris tęsėsi ne 10 metų, bet tebesitęsia nuo 1999 m. iki dabar. Jiems nusispjauti į oficialią „valdžią”, nes jie yra gyvo tikėjimo žmonės, suprantantys besąlygišką pareigą kovoti iki galo. Juo labiau, kad priešai nėra jokie atviraširdžiai vatnykai,… Skaityti daugiau »

Letui

Jei tu nori ,tai ir kovok už prisipažinusiųjų KGBistų rūrų gerovę.Aš stebėsiu,nes po Garliavos šturmo supratau kam priklauso valstybė.Iš vidaus pakeisti nebeįmanoma.Bet gal kas nors ją pakeis iš išorės?Dievo keliai nežinomi.Aš tik noriu sąžiningo TEISINGUMO ir TIESOS.

Letas Letujui

Šaudyti įsibrovėlius nereiškia kovoti už „valdžios gerovę”. Valdžios gerovė priklauso nuo sąskaitų užsienio bankuose, kur „valdžia” ir paspruks po pirmų šūvių Lietuvoje. Tačiau iš neapykantos „valdžiai” pasiduoti įsibrovėliams reiškia tik viena: prisidėti prie to, kad dar po vienos kartos burliokyno jau VISI lietuviai pavirstų tokiu pat alkoholiniu materiniu ruskiniu brudu, o ne 750000. Nieko naujo: visa ruskių „tauta” taip ir susidarė. Būtent tai ir yra esminis ir pagrindinis siaubas. Daug geriau mirti su automatu rankose nei prisidėti prie trydos plitimo. Jei čia būtų Čečėnija, kiekviena kaimo sodyba ir kiekvienas miesto butas taptų sava ginkluota valdžia.
Į Jūsų raginimus skverneliai nereaguos, o raginimus burtis į nepriklausomą pasipriešinimą jau šiandien gali pavadinti „banditizmo” kurstymu. Tai kurioje pusėje KGB?

Letui

Nu ,Letai,Tamsta ir durnius.KGBistai čia susisuko šiltą oazę,o Tamsta dar planuoji jų išgverintas rūras ginti.Aišku,tai Tamstos asmeninis reikalas.Jei nori -eik ir gink.Aš neisiu kariaut ,kol valstybėje toks didelis išdavikų nuošimtis.

Letas Letajui

Iš „argumentacijos” pakartojimo matosi, su kuo turiu reikalą. Nieko neplanuoju. Kiekvienas privalo planuoti ginti save ir savo artimuosius nuo Pačiam, matyt, mielų „išvaduotojų”. Siūlau kiekvienam geriau mirti vietoje nei nieko nepadaryti, kad bent vienas „išvaduotojų” žingsnis būtų sutrukdytas. Be 750000 „kagėbistų” (o tiksliau, tarp jų pačių) yra tūkstančiai jau suruskėjusių brudų.
Geriau mirti nei tapti brudu.
Ir kokį idiotizmą dar čia skelbi: kodėl tuos kagėbistus reikia ginti nuo jų „bratuškų”? Pasipriešinimas „bratuškoms” ir yra pasipriešinimas saviems kagėbistams. Jei jie bijo išdalyti žmonėms ginklus, tai padarys sąžiningi karo vadai.

Letui

Tamsta dar skendite iliuzijose.Atėjus dienai „X” ,partizanams ginklų iš sandėlių niekas neišduotų.Negi,Tamstai dar nedašuto,kad mūsų valstybėje iki pat viršaus vyksta FALŠAS?

Letas dėl Letujaus

Įtariu, kad turiu reikalą su profesionaliu gėerušniku, kuris galbūt ir rašo iš Maksvos. Uždavinys: mobilizuoti nepatenkintus, kad nesipriešintų ir ruoštų gėles „išvaduotojams”, kurie ir yra viso brudo Lietuvoje pirmieji užsakovai ir šeimininkai. Ateities karas vis dėlto bus ne lokalinis, bet globalinis, nes tokiu tikrai suinteresuotos visos pusės. Jei tai dar ne Pabaiga, galbūt išsklaidyti pasaulyje lietuviai sugebės išlikti ir iš poros dešimčių tūkstančių laikui bėgant atsikurs tauta. Todėl čia Ukrainos atvejo nebebus, nes NATO ketinimai kariauti rimti. Agento Letujaus variantas atkrinta. Tačiau tai ne tik ne atleidžia nuo pasipriešinimo, bet įpareigoja. Kad ir kokie „orveliniai” būtų „Vakarai”, tai vis tiek ne alkoholinė vėmalinė tryda. Vakaruose pasipiktinimas orvelizmu tik auga (kol kas pavyko prislopinti tik susižavėjimą islamo sukilimu pasinaudojus provokatorišku ISIS).… Skaityti daugiau »

40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top